WhatsApp’ta Silinen Fotoğrafları Geri Getirme İpuçları!

Whatsapp'ta yanlışlıkla sildiğiniz fotoğraf ve videoları geri getirmeniz mümkün. Whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme için 5 pratik yöntem, haberimizde

WhatsApp akıllı cihazlarımızdaki vazgeçilmez mesaj ve arama uygulaması olarak kullanılıyor. Kullanıcılarına ücretsiz ve hızlı iletişim kolaylığı sağladığı için çoğunlukla tercih ediliyor. Kendini sürekli yenileyen uygulamada sevdiklerinize anında fotoğraf ve videolar atabiliyorsunuz. Ancak cihazlarımızda sakladığımız önemli fotoğraflarınız bazen yanlışlıkla silinebiliyor. Böyle bir durumda sözkonusu fotoğraflarınızı bazı ipuçlarını kullanarak geri getirmeniz mümkün. Whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme için 5 pratik yöntem, haberimizde…

Whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme için 5 pratik yöntem:

İOS veya Android cihazlarınızdaki fotoğraflar ve diğer tüm verileri kurtarmak için kullanabileceğiniz yöntemler şöyle:

1- WhatsApp sohbet yedekleme

WhatsAspp’da sohbet yedeği oluşturarak içerisindeki verilerinizi koruyabilirsiniz. Cihazınızda mevcut yedekleme sayesinde WhatsApp silinen fotoğrafları geri getirme işlemini gerçekleştirilebiliyor. Bunun için yapmanız gerekenler şöyle:

 • WhatsApp verilerinizi ‘‘Sohbetler’’ kısmından ‘‘Sohbet Yedeği’’ seçeneğini seçerek yedekleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yapılan yedekleme cihazınıza kaydettiğinizde fotoğraflarınızı indirebilirsiniz.

2-  Bilgisayarınızdan WhatsApp Web erişimi sağlamak

Bilgisayarınızdan WhatsApp Web erişimi sağlayarak silinen fotoğraflarınızı kurtarabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şöyle:

 • Öncelikle WhatsApp Web’e bilgisayarlarınızdan giriş yapın.
 • Ardından WhatsApp Web’e erişerek QR kodunu taratın.
 • Bilgisayarınız ve cihazınızın eşleşmesiyle WhatsApp hesabınıza kolaylıkla erişebilirsiniz.
 • Silinen dosyalarınızı kurtarmak için sohbetlerinize ulaşarak verilerinizi seçebilirsiniz. Kurtarmak istediğiniz WhatsApp fotoğraflarınızı indirerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

3- WhatsApp uygulamasını Apple cihazınızdan kaldırmak

iPhone cihazlarınız için iCloud üzerinden yapılan otomatik yedeklemeyi tamamen kaldırarak yeniden uygulama indirmek de silinen fotoğrafları kurtarmanız için kullanabileceğiniz bir yöntem. Bunun için:

 • Cihazınızdan WhatsApp’ı silip yeniden kurun.
 • Ardından hesabınıza giriş yapın.
 • Sonrasında sohbetlerinizi ‘‘Yedekle’’ seçeneği üzerinden indirebilirsiniz.

Android cihazlarınızda Google Drive kullanarak kaybettiğiniz verilere ulaşmak mümkün olabiliyor. Google Drive içerisinde ‘‘Yedeklemeler’’ kısmında verilerinizin yedeklemeleri yer alıyor. Verilerinizi WhatsApp’a geri aktarmak için mevcut yedeklemenizi kullanabilirsiniz.

4- Sohbet Dışa Aktar seçeneğini kullanmak

WhatsApp fotoğraf kurtarma seçeneklerinden bir diğeri de sohbetlerinizi eksiksiz bir şekilde e-postaya aktarma seçeneği… Bunun için yapmanız gerekenler şöyle:

 • Akıllı cihazınızdan WhatsApp uygulamasını açın.
 • ‘‘Ayarlar’’ kısmına basın.
 • ‘‘Sohbetler’’ kısmına ulaşarak ‘‘Sohbet Geçmişi’’ ile karşılaşacaksınız.
 • ‘‘ Sohbeti Dışarı Aktar’’ seçeneği ile sohbet verilerinizi kurtarabilirsiniz. Sohbet içerisinde bulunan fotoğraf ve videolarınıza anında ulaşabileceksiniz.

5- EaseUS MobiSaver Free uygulaması kullanmak

EaseUS MobiSaver Free uygulaması Windows yapımı ücretsiz bir yazılım. iPad, iPhone, Android ve hard disklerinizin içerisindeki verileri kurtarma işlemini gerçekleştiriyor. Program bilgisayar ve telefon bağlantısıyla birlikte silinmiş verilerinize ulaşabilmek için cihazınızı taramaya başlıyor. Silinen verilerinizi kendi hafızasından kurtarabiliyorsunuz. Ancak bu tür 3.parti uygulamaları kullanırken güvenlik açısından dikkatli olmanızı öneririz.

Peki sizi WhatsApp silinen fotoğrafları geri getirme için ildiğiniz farklı yöntemler var mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • iPhone’da Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Silinen Verilerinizi Nasıl Kurtarabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Berna Sayan

Berna Sayan

Merhaba, ben Berna. Işık Üniversitesi Mimari Restorasyon bölümü mezunuyum. Tiyatro ve müzikle ruhumu beslemeyi tercih ediyorum. Teknolojinin faydalarının yansıdığı daha minimalist bir yaşam hayalim var. Empati, yaratıcılık ve samimiyetle... Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı