Silinen Verilerinizi Nasıl Kurtarabilirsiniz? - Moblobi.com
Yaşam

Silinen Verilerinizi Nasıl Kurtarabilirsiniz?


Verikaybı çoğumuzun yaşadığı talihsiz bir durum. Telefon ve bilgisayarda bulunan veriler yani fotoğraf, video veya belgeler yanlışlıkla ya da kötü amaçlı yazılımlar tarafından silinmiş olabilir. Ancak veri kayıpları aslında çözümsüz değil. Yani silinen verileri kurtarmak mümkün. En iyi ve hızlı sonuç veren çözümlerden biri ise veri kurtarma yazılımları diyebiliriz. Silinen verileri kurtarmak için geliştirilen yazılımlar nedir, nasıl kullanılır? Silinen veriler nasıl kurtarılır? İşte detaylar…

Silinen veriler nasıl kurtarılır?

Hem insanlar hem de işletmeler birçok veriyi depoluyor. Fakat bu verileri korumak için yeterli özen gösterilmeyebiliyor. Saklanan veriler iyi korunmadığında ise farklı nedenlerden dolayı veri kayıpları yaşanabiliyor. Bu gibi durumlarda ise genellikle verilerimizi tamamen kaybettiğimizi düşünürüz. Aslında verilerimizi tamamen kaybetmiş sayılmayabiliriz. Çünkü silinen veriler, yeni bir veri aynı hafıza adresine yazılana kadar saklanabiliyorlar. Yani silinen verinin üzerine yeni bir veri gelmediği sürece kurtarma şansınız devam ediyor. Silinen verileri kurtarmak için ise veri kurtarma yazılımlarından yararlanılabilir. Farklı özelliklere sahip birçok veri kurtarma yazılımı mevcut. EaseUSadlı veri kurtarma yazılımı da bunlardan biri.

EaseUS Data Recovery Wizard Pro adlı bu yazılım silinen verileri kurtarmaya olanak sağlıyor. Daha çok da işlevsellik ve güvenilirlik açısından ön plana çıkıyor. Wizard Pro, bilgisayar, telefon ve diğer birçok depolama aygıtından silinmiş veya biçimlendirilmiş dosyaları geri yüklemeyi amaçlayan bir veri kurtarma yazılımı olarak biliniyor. EaseUS Data Recovery Wizard Pro uygulaması ile de bilgisayar, hard disk, SSD, USB bellek gibi birçok depolama aygıtından silinen verileri kurtarmaya olanak sağlıyor.

Uygulama, Windows, iOS ve Android cihazlar ile uyumlu çalışabiliyor. Ayrıca veri formatından bağımsız olarak kurtarma işlemini gerçekleştirebiliyor. Yani belge, grafik, video, ses, e-posta ve diğer formatlar dahil olmak üzere 1000’den fazla dosya türünü kurtarabiliyorsunuz.

Peki veri kurtarma yazılımları nasıl kullanılır? Verilerinizi bu yazılımları kullanarak nasıl kurtarabilirsiniz? Yapmanız ve yapmamanız gerekenler neler? Kurtarma işlemi sırasında nelere dikkat etmelisiniz? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı