Youtube Premium Kullananlar İçin 5 Püf Noktası! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Youtube Premium Kullananlar İçin 5 Püf Noktası!

Youtube'un ücretli abonelik hizmeti olan Youtube Premium nedir? Youtube Premium kullananların işine yarayacak 5 ilginç özellik, haberimizde...


Youtube’un ücretli abonelik sistemi Youtube Premium ile videoları ve müzikleri reklamsız bir şekilde bölünmeden izleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda Youtube Originals ile birlikte Youtube özel içeriklere de ulaşabiliyorsunuz. Bu gibi pek çok özellik Youtube Premium da yer alıyor. Peki Premium abonelerinin sahip olduğu diğer ilginç özellikler neler? İşinize yarayacak 5 özellik, haberimizde…

Youtube Premium kullanlarının işine yarayacak 5 özellik:

Youtube Premium ile belirli bir ücret karşılığında reklamsız bir şekilde video izleyebiliyorsunuz. Youtube’a kıyasla Premium’un pek çok avantajı bulunuyor. Premium hesaba geçmek isteyenlerin profil kısmından “hesap değiştir” butonuna basmaları gerekiyor. Dilerseniz ayrıntılı bir şekilde “Youtube premium nedir?” başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Youtube premium üyelik hizmetinden faydalanan kullanıcıların işine yarayacak 5 püf noktası ise şöyle:

1- Reklamlarla karşılaşmama

Youtube Premium’da video izlerken reklamlarla karşılaşmıyorsunuz. Hatta pek çok kullanıcı bu özellik için Premium’a geçiyor.

2- Çevrimdışı video izleme 

Hoşunuza giden, daha sonra izlemek istediğiniz videoları internete bağlı iken indirebilir; daha sonra istediğiniz zaman internete gerek duymadan çevrimdışı izleyebilirsiniz. Youtube Premium kullanıcı olduğunuzda; istediğiniz Youtube videolarını indirmek için izlemeniz gereken adımlar ise şöyle:

 • İzlemek istediğiniz videonun altındaki “indir” tuşuna dokunun.
 • Videonun kalitesini seçip indirin.
 • Aynı zamanda videoyu hiç açmadan videonun yanındaki üç noktaya tıklayarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

3- Video kalitesini ayarlama

Bir videoyu ilk hangi kalitede indirdiyseniz diğer videolarda o kalitede inecektir. Bunu değiştirmeniz mümkün. Aşağıdaki adımları izleyerek değiştirebilirsiniz:

 • Sağ üst köşedeki profilinize dokunun.
 • “Ayarlar”a girin.
 • “Arka plan ve indirilenler”e basın.
 • Video kalitesine dokunarak 720p, 360p ve 144p seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

4- Videoyu arka planda oynatma

Telefonunuzda bir başka uygulamayı kullanırken ya da ekranınız kilitliyken Youtube videoları arka planda çalıştırabilirsiniz. Özellikle müzik dinlerken oldukça kullanışlı bir özellik. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekilde;

 • Ekranın sağ üst köşesindeki “profil” seçeneğine dokunun.
 • “Ayarlar”a dokunun.
 • “Arka plan ve indirilenler”e dokunun.
 • Açılan sayfanın en üstünde bulunan “oynatma” seçeneğine tıklayın.
 • Burada “her zaman açık” ve “kapalı” seçeneklerinin yanında bir seçenek daha var. “Kulaklık ve harici hoparlör” seçeneğine bastığımız zaman sadece telefonumuz bir kulaklığa, hoparlöre ya da harici bir ses çıkışına bağlı olduğu zaman oynatmaya devam eder.

5- Youtube originals içeriklerini izleme

Youtube’a özel üretilen bu içerikleri Premium üyeliğe sahip kişiler reklamsız bir şekilde izleyebiliyor. Videoların altında yazan “premium” simgesi hangi içeriklerin Youtube’a özel olduğunu anlamamızı sağlıyor. Bazı içeriklere herkes ulaşabiliyor.

Peki siz Youtube ücretli abonelik sistemine geçtiniz mi? Youtube premium’un sizin faydalı bulduğunuz başka özellikleri var mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Youtube Kanalınızı Keşfete Düşürmek İçin 7 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Az Bilinen 6 Faydalı Youtube Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • “Youtube Abone Sayacı Ne İşe Yarar?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı