5 Adımda YouTube’da Abonelikten Nasıl Çıkılır?

Youtube'da toplu abonelikten nasıl çıkılır? Youtube paralı abonelik nedir? Haberimizde...

Video paylaşım platformu olan Youtube’da kullanıcılar ilgilerini çeken kanallara abone olabiliyorlar. Fakat bir süre sonra kanalın içerikleri hoşlarına gitmediği için abonelikten çıkabiliyorlar. Peki youtube abonelikten çıkma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Haberimizde…

Youtube abonelikten çıkma işlemi 5 adımda nasıl yapılır?

Google’ın video servisi Youtube aracalığıyla para kazanmak için farklı formatlarda birçok kanal açılıyor ve sayısız içerik üretiliyor. Hatta kanal sahipleri belirli kriterleri karşıladıktan sonra videolarında reklamlar verip, gelir elde edebiliyorlar.

YouTube’da izleyiciler takip ettikleri kanallara paralı veya parasız abone olabiliyorlar. Youtube abonelik özelliği abone olunan hesaplardan gelen bildirimleri anında takipçilere iletiyor. Takipçiler abone olduklarına kanallara yorum atabiliyor, videolarını beğenebiliyorlar. Fakat kanalın ilgilerini çekmemesi veya kanalın aktif olmaması nedeniyle bir süre sonra abonelikten çıkabiliyorlar. Youtube abonelikten çıkma işlemini geçekleştirmek abone olmak kadar kolay. Abonesi olduğunuz bir kanalın youtube abone listesinden çıkmak için yapmanız gerekenler şöyle;

 1. Youtube’a giriş yapın.
 2. YouTube abone listesinden çıkmak istediğiniz kanala gidin.
 3. “Abone Olundu” butonuna tıklayın.
 4. Abonelikten çıkılsın mı? Sorusuna “Abonelikte Çık” yanıtını verin.
 5. Böylece söz konusu kanala olan aboneliğiniz kaldırılmış olacak.

Abonelikten çıkınca bildirim gidiyor mu?

Abonelikten çıkınca kanal sahibine herhangi bir bildirim gönderilmiyor. Fakat kanal sahibi youtube abonelerine bakma yani youtube abonelikleri görme işlemini yaparsa abone sayısının azaldığını elbette ki görebilir. Bunun hangi izleyiciler yüzünden kaynaklandığını göremez.

Aboneliği iptal edilen kanalın videoları izlenmeye devam edilebiliyor. Ancak artık abone olunmayan kanaldan hiçbir şekilde bildirim gelmiyor.

Abonelikten çıktıktan sonra tekrar abone olunabiliyor mu?

Youtube abone olmak, bir kereye mahsus değil. Bir kanalın aboneliğinden çıktıktan sonra tekrar abonesi olabilirsiniz. YouTube aboneliğini iptal ettikten sonra tekrar abone olmak istenirse, kanalın sayfasına gidilerek sağ tarafta bulunan kırmızı renkli “abone ol” simgesine tıklamak yeterli. İşlem tamamlandıktan sonra abonelik tekrardan başlayacaktır.

Youtube’da çok fazla kanala abone olduysanız hepsini teker teker takipten çıkmak vaktinizi alabilir. Bu yüzden youtube toplu abonelikten çıkma işlemini yapabilirsiniz.

5 Adımda Youtube’da toplu olarak abonelikten nasıl çıkılır?

 1. İlk aşamada Youtube Feed Kanallar sayfasına gidilmesi gerekiyor. Youtube Feed Kanallar sayfasında izleyicilerin abone olduğu bütün kanallar yer alıyor. Eğer kanallardan tek tek çıkılmak isteniliyorsa burada abone olduğunuz kanallara giriş yapıp, çıkabilirsiniz. Karşınıza çıkan “Kanal aboneliğinden çıkmayı onaylıyor musunuz?” sorusunu onaylayarak abonelikten çıkabilirsiniz.
 2. Ancak toplu halde çıkmak istiyorsanız bu aşamadan sonra ekranın sağ kısmında bulunan, Console sayfasının açılması gerekiyor.
 3. Sayfa açıldıktan sonra ekranda sağ tıklayarak “incele” komutunu seçin.
 4. Bu aşamadan sonra ekranın yan kısmında yarım sayfa açılacak. Buradan “Console” kısmına geçin.
 5. Ekranın en alt kısmında bulunan satırda bir şeyler yazılabilen kutucuğa aşağıda verilen kodu kopyalayın.
  Functionreddit_strangestringtobesafe_unsubscribe(channel){channel.click();document.querySelector(“#main yt-button-renderer#confirm-button”).click();}Array.prototype.forEach.call(document.querySelectorAll(“paper-button[subscribed].ytd-subscribe-button-renderer”), function(el){setTimeout(function(){reddit_strangestringtobesafe_unsubscribe(el);}, 10);});” Bu kodu yapıştırdıktan sonra Enter tuşuna basın.

Bu arada hemen şunu da belirtelim: Kod tek seferde 50’ye yakın kanal aboneliğini iptal edebiliyor. Yani bir sayfaya sığan tüm abonelikleri iptal edebiliyor. Daha fazla iptal işlemi için sayfayı yenilemeniz gerekiyor. Ancak silinmiş, kapatılmış veya ceza almış bir kanal varsa onun iptal işlemi gerçekleşmiyor.

Youtube ücretli abonelik 5 adımda nasıl iptal edilir?

Youtube paralı abonelik özelliğini kullanan ücretli kanallara abone oldukları için aylık bir para ödüyorlar. Ücretli aboneliğe katılanlar daha örneğin kamera arkası gibi daha farklı içerikleri izleme hakkına sahip olabiliyorlar. Fakat artık kanala ücretli abone olmak istemeyen kullanıcılar isterlerse abonelikten çıkabiliyorlar. Youtube ücretli abonelikten çıkmak için yapmanız gerekenler şöyle;

 1. Youtube profilinize gidin.
 2. Ücretli abonelikleri seçin
 3. Çıkmak istediğiniz kanalı seçin.
 4. “İptal et”e tıklayın.
 5. “İleri”ye basın.

Böylece ücretli abonelikten çıkmış olacaksınız.

Peki siz Youtube platformunu kullanıyor musunuz? Daha önce bir Youtube kanalının aboneliğinden çıktınız mı? Yorumlarda paylaşınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Youtube Abone Sayacı Ne İşe Yarar?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • İşinize Yarayacak 17 Faydalı Youtube Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Youtube Premium Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Busenaz Mutlu

Busenaz Mutlu

Merhaba! Ben Busenaz, Sosyoloji alanında lisans eğitimimi tamamladım. Dijitali anlaşılır bir hale getirmek adına Moblobi’de yazılar yazıyorum. Moblobi’de yazılarımı disiplinlerarası bilgi birikiminden yararlanarak hazırlamaya gayret ediyorum. Yazılarımı incelemeniz için sizleri köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı