Youtube Premium Nedir?

Youtube Premium'un Youtube'a göre avantajları neler? Hangi hizmetleri sunuyor? Haberimizde...

Youtube’da video izlerken bir anda karşımıza çıkan reklamlar yüzünden çoğu zaman videoyu kapatıyoruz. Youtube platformunun bu problemi yaşamak istemeyen kullanıcılar için  bir abonelik sistemi var. Youtube Premium adı verilen bu abonelik sistemi kullanıcılarına pek çok avantaj sağlıyor. Peki Youtube Premium nedir?  Hangi hizmetleri sunuyor? Haberimizde…

Youtube Premium Nedir?

1- Youtube ile kıyaslandığında hangi avantajları var?

YouTube, içerik üreten kanalları izlemenin yanında; dizi, film, video seyretmek, müzik dinlemek ve dünyadaki güncel konulardan haberdar olmayı sağlayan bir platform. Fakat açtığınız videolarda çıkan reklamlar zaman zaman can sıkıcı olabiliyor. Daha video başlamadan zorunlu görüntülenen reklam serisi, videodan çıkmanıza sebep oluyor. Youtube’un premium üyeliği ise kullanıcıların karşısına reklam çıkarmıyor.

  • Reklamsız video izleme

Premium’un, standart Youtube’a göre avantajlarının fazla olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak izlediğiniz videolarda reklam çıkmıyor. Çıkmayan reklam sayesinde keyfiniz bölünmeden videoları izlemeye devam edebiliyorsunuz.

  • Video İndirme

Youtube Premium’un ikinci bir avantajı ise videoları Wi-Fi’ye bağlanarak indirebilmeniz. Bu sayede mobil veri kullanmadan, çevrimdışı bir şekilde ve her yerde indirdiğiniz videoları izleyebiliyorsunuz.

Premium’un diğer bir avantajı ise içerik üreten kişileri takip edebilmeniz ve orijinal videolarını izleyebilmeniz.

2- Premium’a Youtube Music de dahil mi?

Müzik dinlemek için ücretli kullandığınız uygulamaları kullanmanıza gerek kalmadan YouTube Music’i, Youtube Premium’un içinde kullanabilirsiniz. Müzik dinlerken, telefonda başka uğraşınız varsa, arka planda müzik çalmaya devam ediyor.

Standart YouTube gibi uygulamadan çıktığınızda kesintiye uğramıyor. Ekranı kapattığınızda da müzik dinleyebiliyorsunuz .Bu da şarjınızın daha geç bitmesini sağlıyor. Eğer ki konumunuz açıksa bulunduğunuz ortama göre YouTube Music, kullanıcılarına uygun müzikler öneriyor. Sahil kenarında oturuyorsanız sakinleştirici veya spor salonundaysanız daha enerjik müzikler öneriyor.

3- Youtube Premium ücretli mi?

Youtube Premium’u üç ay boyunca ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz. Ücretsiz denemek için reklamlarda çıkan videoda “Şimdi Dene” seçeneğine tıklamanız yeterli. Fakat reklamlarda böyle bir seçenek ile karşılaşmadıysanız;

  • İlk olarak Youtube hesabınıza sonrasında ise ekranın sağ üstündeki profilinize girin. “Ücretli üyelikler” seçeneğine tıklayın.
  • “Premium” ve “Müzik” seçeneklerinden “Premium” a sonrasında ise “Daha fazla bilgi edinin” e tıklayın.
  • “Ücretsiz dene” ye basarak üç ay boyunca geçerli Premium paketini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Üç ay denedikten sonra ücret ödeme zorunluluğu olmadan paketi iptal edebilirsiniz. Fakat kullanmaya devam etmek isterseniz öğrencilerin aylık 9,99 TL, normal hesapların ise aylık 16,99 TL ücret ödemeleri gerekiyor.

Ailenizde 13 yaşından küçük bir kişi yoksa ve beş kişilik bir aileyseniz aile paketini kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Aile paketinin fiyatı ise aylık 25,99₺.

4- Youtube Premium bilgisayardan da kullanılıyor mu?

Youtube Premium pc üzerinden yani bilgisayarınızdan da kullanılabiliyor. Hemen şunu da belirtmiş olalım;

İnternette Youtube Premium Apk başlığı altında premium indir seçenekleri bulunuyor. Fakat bu tarz sitelerden Youtube Premium Apk indirmek cihazınıza zarar verebilir. Bu yüzden Premium üyeliğinizi Youtube platformu üzerinden başlatmalısınız.

Peki siz Youtube Premium üyelik aldınız mı? Premium’un, Spotify gibi müzik uygulamalarına rakip olduğunu düşünüyor musunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • İşinize Yarayacak 17 Faydalı Youtube Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En Çok Dinlenen 5 Popüler Spotify Podcast!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Youtube Abone Sayacı Ne İşe Yarar?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı