İnternette Sermayesiz İş Kurma ( 2023 Detaylı )

Sermayesiz İş Kurma çoğu insanın merak konusu. ‘Artık kendi işimin patronu olmak istiyorum’ diyorsanız, internetten sermayesiz bir şekilde iş kurabileceğiniz pek çok yol mevcut.

Her geçen gün maalesef ki ülkemizde işsizlik sorunu artıyor, mevcut ekonomik durumlar nedeniyle çalışanlar da genellikle maaşlarından memnun kalmıyor.

Kimisi patron baskısından bıkıyor, kimisi ulaşım sorunu çekiyor, kimisi de mesai saatlerinden şikâyet ediyor. Eğer sizler de bu sorunları yaşıyorsanız ve ‘Aslında kendi işimi kurabilirim’ diyebilecek cesareti gösterebiliyorsanız iş kurma konusunda birçok alternatifiniz mevcut.

Aşağıda internette sermayesiz iş kurma fikirleri paylaşacağız

.

‘İş kurmak’ deyince aklınıza ilk olarak sermaye problemi gelebilir. Ancak gelişen teknoloji çağıyla birlikte sermayenin aslında çok da önem arz etmediğini bilmeniz gerekiyor.

Son dönemde önünüze çıkan reklamlara, yatırım alan firmalara veya çok ciddi bir büyüme trendi gösteren markalara baktığınız zaman bunların genellikle e-ticaret ya da online işletmeler olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Teknolojideki bu gelişmelerle birlikte online platformların ekonomideki yeri her geçen gün büyümeye başladı ve girişimciler için de yeni iş imkanları sunmaya başladı.

İşin özeti; kendi işinizi kurmak istiyorsanız artık vakit kaybetmenize gerek yok. İş kurmanızı kolaylaştıracak sermayesiz veya çok düşük sermayeli fikirlerin sayısı bir hayli fazla. Özellikle internet üzerinden evde yapılabilecek iş fikirleri, fiziksel konum fark etmeksizin sadece yeteneklerinize ve ilgi alanınıza uygun fikri seçip işe atılabilirsiniz.

İnternette Sermayesiz İş Kurma Fikirleri

• Ücretsiz Blog Açmak

İnternette sermayesiz iş kurma makalemizin ilk fikri blog açmak. İnternetin çıktığı ilk günlerinden bu yana blog yazıları yazmak bazıları için önemli bir hobi haline geldi. İlgi alanı duyulan, araştırılan konular üzerinden informal bir dille yazılar yazılabilir, günlük gibi kullanılabilir, kısacası aklınıza gelen her şeyle ilgili düşüncelerinizi yazılı metin olarak blog sitenizde paylaşabilirsiniz.

Fikirlerinizi diğer insanlarla buluşturduğunuz bu yöntemle para kazanmak mümkün. Takipçi sayınızı artırdıkça sitenizi çok daha fazla kişi görüntüleyecek ve reklamlar üzerinden kendinize bir fırsat yaratabilirsiniz.

• E-Kitap Yazmak

Edebiyata ya da yazmaya ilgiliyseniz blog düşüncenizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Yazar kısmında sizin adınızın olacağı bir kitap yazmak istemez misiniz? Eğer aklınızda bir kitap konusu varsa şimdiden bu kitabın temellerini atmaya başlayabilirsiniz! Çünkü internet sayesinde E-Kitap yazmak yazılı basındaki kadar zor değil. Kısa öykülerinizle yine takipçi kitlenizi genişlettikten sonrasında daha uzun romanlara ya da düşündüğünüz farklı tarzla geçebilir ve E-Kitap yazarak para kazanabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Açmak

İnternette pek çok kişinin tercih ettiği, bu sektöre girenlerin olmazsa olmazlarından biri de E-Ticaret… Evden para kazanmayı amaçlıyorsanız e-ticaret kesinlikle düşünmeniz gereken bir seçenek olabilir! Herhangi bir ürünü ya da hizmeti internet üzerinden rahatlıkla satabilirsiniz.

Bunun için ne bir ofise ne de bir depoya ihtiyacınız var. Bir internetiniz ve satılacak ürün veya hizmetiniz var ise oluşturacağınız siteden, sosyal medyadan ya da üye olarak online alışveriş sitelerinden satış yapıp, gelir elde edebilirsiniz.

Dropshipping Yapmak

İlk başta ismi yabancı bir kelime gibi gelebilir, ‘Bu nedir?’ diyebilirsiniz. Fakat çok basit ya da halk arasındaki tabirle ‘Aracılık’ olarak anlayabilirsiniz. Bir ürünü ya da hizmeti bulmak, depolamak gibi işlerle ilgilenmiyorsanız, onlar için daha fazla zaman ayırmanız gerektiğini düşünüyorsanız dropshipping tam size göre olabilir.

Ürünün satışı ve pazarlama kısmıyla ilgiliyseniz stoksuz e-ticaret dropshippingle para kazanabilirsiniz. Yani işin özeti; siz satıcı konumunda olacaksınız fakat ürünü stoklamayacaksınız, müşteriniz sizden ürün talebinde bulunduğu zaman siz sadece siparişi tedarikçiye bildireceksiniz ve tedarikçi de ürünü direkt olarak müşteriye kargolayacak.

Siz ürünü dahi görmeden sadece ‘Aracılık’ yaparak para kazanacaksınız. Tedarikçi de ürünü pazarlamaya ihtiyaç duymayacak o da sizin hazır müşterinize ürünü ya da malı göndermiş olacak. Kısacası herkesin kazandığı bir sistem!

El Yapımı Ürün Blogu Açmak

El beceriniz çok mu? Neden bunu ticarete dökmüyorsunuz? Bir ürün yaratma konusunda yetenekliyseniz belki de şu an tam aradığınız işi bulmuş olabilirsiniz. Örneğin doğal taşlardan, iplerden ya da herhangi bir malzemeden takılar yaratabilirsiniz.

Ya da herhangi bir düz kumaşın üstüne tasarım oluşturup, tekstil dekorasyonu konusunda yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Üstelik bu dekorasyon sadece tekstil üzerine de olmayabilir, evler, ofisler, arabalar için de dekorasyon ürünü üretebilirsiniz. Konu el yapımı olunca tüm yaratıcılık sizin, sınırınız yok…

İnternette sermayesiz iş kurma

Online Danışmanlık Yapmak

İnsan ilişkileriniz ve sosyal medya kullanımınız iyiyse online danışmanlık da sermayesiz iş fikirleri arasında yer alıyor. Burada da yine alanı kendiniz seçebilirsiniz.

Bu noktada ilk akla gelen sosyal medya danışmanlığı olabilir. Kendi sosyal medya ajansınızı kurup, freelance olarak şirketlere ya da kişilere danışmanlık verebilirsiniz. Biraz analiz yeteneği, biraz da analitik zekânız varsa ve sosyal medyayla aranız iyiyse bu danışmanlık sistemi size çok para kazandırabilir.

Satış Ortaklığı (Affiliate) Yapmak

İsmi çok havalı gelmiş olabilir. Her gün reklamlarını gördüğünüz online ticaret siteleri bu satış ortaklığına güzel örnekler. En çok tercih edilen pazarlama türlerinden biri olan satış ortaklığında kişiler, kurumlara ya da kurumlar kişilere getirdiği müşteri kadar gelir elde eder.

Satış yapılan ürün kadar ya da tıklanma başına kurumlar tarafından satış ortaklarına ödeme yapılmaktadır. Anlaşmaya göre; müşteri başına, satış başına ve tıklama başına ödeme türleri gerçekleşebilir.

• Domain Ticareti Yapmak

Bir ürün ya da hizmet yeni yeni mi meşhur oluyor ya da gelecekte ‘Kesin böyle bir şey olacaktır’ mı diyorsunuz? O zaman vakit kaybetmeden gelecek vadeden ya da ilerde talibi olacağını düşündüğünüz ürün ya da hizmetlerin internetteki site adlarını domain üzerinden satın alıp, kendi adınıza tescil ettirebilirsiniz. Eğer öngörünüzde yanılmazsanız bu site adlarını şirketler sizden almak için kesenin ağzını açmak zorunda kalacaklardır.

Sanal Asistanlık Yapmak

Ortamlarda aktifseniz, liderlik özelliğiniz ve organizasyon yeteneğiniz varsa yine evden rahatlıkla yapabileceğiniz güzel bir iş fikri mevcut. Şirketlerin idari işlerini, telefon görüşmelerini, ajanda tutmalarını, seyahat ya da toplantı planlarını ve mail adreslerini yönetmek ister misiniz? Evinizden online olarak tüm bu işlemleri şirket için halledebilir ve maaş alabilirsiniz. Üstelik yabancı diliniz varsa döviz bile kazanabilirsiniz.

Youtube Kanalı Oluşturmak

Artık herkes yüksek takipçili Youtuber’ların çok fazla para kazandığını biliyor. ‘Zamanında bu işe girişen girişti. Artık kolay kazanılmıyor’ diyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Yaratıcı bir içerik ya da kanal fikriniz varsa bir süre sonra geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Böylece yüklediğiniz video ve izlenme başına çok yüksek ücretler kazanabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey bir bilgisayar, bir internet ve bir kamera. Takipçi kitlenizi büyütürken kazandığınız parayı da sermaye olarak ekipmanlara ayırırsanız gelecek sizin için daha parlak.

Makale Yazarlığı Yapmak

Kaleminize ve dil bilginize güveniyorsanız makale yazarak gelir elde edebilirsiniz. Dışardan makale yazdırıp, yazarlara para ödeyen birçok site bulunuyor. Üstelik sınırınız bulunmuyor. Zamandan yana probleminiz yoksa, yazmayı seviyorsanız ve klavye kullanımınız hızlıysa günde birden çok makale çıkarabilirsiniz.

Bu işin artı bir faydası da var. Çok fazla hâkim olmadığınız bir alanda makale sizden istendiği zaman ister istemez araştırma yapıyorsunuz ve aslında o konuyu da öğreniyorsunuz. Yani hem para kazanıyorsunuz hem de kendini geliştiriyorsunuz!

Siz de Moblobi.com yazar ağına katılıp, çalışılan markalara içerik yaratarak gelir kazanabilirsiniz. Moblobi.com ziyaretçilerinin ilgisini çekebilecek 1000 kelimeden az olmayan birkaç yazınızı bilgi(at)moblobi.com adresine gönderin.

Eğer yazılarınız beğenilirse, sizinle irtibata geçip çalışıp çalışmayacağımızı ve diğer detayları bildireceğiz. Bir hafta içerisinde cevap gelmezse süreç olumsuz demektir.

Moblobi.com’da kendi isminizle ve kendi köşenizde yayınlacak yazılarda ücret verilmemektedir. Çünkü bu yazılar, sizin de şahıs olarak tanınmanıza ve bilinirliğinizi artırarak yazılarınızı resferans göstermenize olanak sağlamaktadır. Buna karşın, Moblobi İçerik Ajansının diğer çalıştığı markalara yönelik içerik üretiminde ise ücretli çalışılmaktadır.

Kısacası yazarlığınıza güveniyorsanız sizinle tanışmak isteriz. İlk deneme yazınızı hemen bilgi(at)moblobi adresine gönderebilirsiniz.

Yukarıda internette sermayesiz iş kurma hakkında fikirler verdik. Siz de yeni fikirler bulabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“İnternetten Para Kazanma Metotları” okumak için buraya tıklayın.
“Evde Parfüm Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın
“Astrolojinin Dini Kökeni Var mı?” okumak için buraya tıklayın.

Yazıyı paylaşmak isterseniz aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Etiketler
Moblobi.com

Moblobi.com

Yeni dünya insanlarına eğlenceli ve ilginç içerikler... Hakkımızda daha fazla bilgi almak için https://moblobi.com/hakkimizda/ linkini tıklayabilirsiniz. Sosyal medyada @moblobi hesaplarımızdan takip etmeyi unutma.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı