Youtube’da 100 Bin Aboneye Nasıl Ulaşılır?

Youtuber nasıl olunur? Youtube kanalınızı 100 bin aboneye ulaştırmak için neler yapabilirsiniz? İpuçları, haberimizde...

İki milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en popüler platformu olan Youtube’da kanal açan kişi sayısı gün geçtikçe artıyor. Youtube kanalı açan kişiler ise hızlı bir şekilde platformlarını büyütmek istiyorlar. Peki youtuber nasıl olunur? Youtube’da 100 bin aboneye nasıl ulaşılır? İpuçları haberimizde…

Youtuber nasıl olunur?

Youtube’da bir kanala abone olmak, yorum atmak için platforma gmail hesabı ile üye olmak gerekiyor. Yani aslında youtube platformundaki her izleyicinin de bir kanal hesabı var fakat aktif değil.

Eğer Google hesabınız yoksa ve youtube kanalı açmak istiyorsanız, önce bir Google hesabı oluşturmanız gerekiyor. Youtuber nasıl olunur, sorusunun ilk adımını aslında bir gmail hesabı açmak oluşturuyor. Sonrasında kişisel bilgilerinizi ve kanal adınızı girmeniz gerekiyor.  Hesabı açtıktan sonra ise size aktaracağımız ipuçlarını uygulayarak takipçi kazanabilirsiniz.

Youtube kanalınızı büyütmek için 7 taktik:

1- İlgi çekici kapak fotoğrafı tasarlayın

Dikkat çekici şeylerden olan kapak ve profil fotoğrafınızın kanalınızın konseptiyle alakalı olması gerekiyor. Kapak fotoğrafı tasarlamak için Canva uygulamasını kullanabilirsiniz.

2- Sosyal medya hesaplarınızı ekleyin

Instagram, Twitter gibi sosyal medya platformlarınızı Youtube kanalınızın hakkında bölümüne ekleyebilirsiniz. Böylece aboneleriniz sizi diğer sosyal medya hesaplarınızdan takibe almaya başlarlar.

3- Kaliteli içerik üretin

Abone ve etkileşim kazanmak için ise kaliteli içerik üretmelisiniz. Öncelikle bir kanal oluşturup bir konsept belirlemelisiniz. Yapacağınız en kötü hatalardan biri, sadece izlensin diye video çekmeye başlamanız olabilir. Önce hedef kitlenizi ve yapmak istediğiniz işi belirlemelisiniz.

4- Kendiniz olun

Çektiğiniz videolarda ki duygu, düşünce hatta hal ve hareketleriniz çok önemli. Yani izleyiciye yansıttığınız her şey sizin adınıza daha güzel geri dönüşler sağlar.

5- Videolarınız bir film uzunluğunda olmasın

Anlamsız kısa veya fazlasıyla uzun video çekmekten kaçının, eğer video çok uzun olduysa olabildiğince editlemeye çalışın.

6- Planlı çalışın

Zaman planlaması çok önemlidir. Acele video çekip onları aynı gün kanalınıza yüklemek ya da haftada birkaç video çekmek gibi zamanlama hataları yapmayın. Sizi takip edip izleyecek kişiler bu durumu fark edip, sıkılabilirler. Bu yüzden zamanlı ve planlı çalışmalısınız.

7- Düzenli video paylaşın

Düzenli bir şekilde paylaşım yapın. Genellikle youtuberlar başlangıçtan beri haftalık bir video paylaşımı yapıyorlar. Böylesi hem sizin için hem takipçileriniz için daha sağlıklı olacaktır.

Peki siz Youtube kanalı açtınız mı? Youtube’da içerik üretirken nelere dikkat ediyorsunuz? Sizce nasıl youtuber olunur? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Evde YouTube Stüdyosu Nasıl Kurulur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Youtuber Olmak İsteyenler İçin 5 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Youtube Abone Sayacı Ne İşe Yarar?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Merve Ecem Bayır

Merve Ecem Bayır

Merhaba ben Merve, İstanbul Medipol Üniversitesi/Halkla İlişkiler ve Reklamcılık son sınıf öğrencisiyim. Çocukluğunda bolca okuma ve yazma alışkanlığı kazanmış biriyim. Burada ise bildiklerimi, araştırıp öğrendiklerimi bir içerik haline getirip sizinle paylaşmayı seviyorum. Umarım sizler de seversiniz. Takipte kalın…


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı