Evde YouTube Stüdyosu Nasıl Kurulur? - Moblobi.com
Sosyal Medya

Evde YouTube Stüdyosu Nasıl Kurulur?

Evde çok az ekipman ile nasıl youtuber olunur? Youtube içerikleri üretmek için sahip olmanız gereken ekipmanlar neler? Haberimizde...


Günümüzün en popüler meslekleri arasında “Youtuber”lık geliyor. Youtube’da içerik üretmeye başlayan kullanıcı sayısı ise her geçen gün artıyor. Bir telefon ve internet bağlantısı ile Youtuber olma yolunda adım atmak mümkün. Peki nasıl youtuber olunur? Evinizde youtube stüdyosu nasıl kurabilirsiniz? İpuçları, haberimizde… 

Az ekipman ile nasıl Youtuber olunur?

Youtube stüdyosu kurmak öyle söylenildiği gibi zor değil, oldukça basit. İster evinizin bahçesi olsun, ister salonda veya odanızda çekimler yapabilirsiniz. Youtube kanalı açmak ve içerik paylaşmak için profesyonel araçlara ihtiyacınız yok. Youtube’dan gelir elde ettikçe yeni ekipmanları dahil edebilirsiniz.

Youtuber nasıl olunur sorusunu merak edenlerin, yeni youtube kanalı açanların, evlerinde mini bir stüdyo kurmak isteyenlerin sahip olması gereken ekipmanlar ise basitçe şöyle: 

1- Kamera

Vidolarınız için kamera oldukça önemli. Youtuber olmak istiyorsanız bunu kamera olmadan yapamazsınız. Fakat günümüzde pek çok youtuber akıllı telefon kameralarından çekim yapıyor. Bu sizin kendi tercihinize ve bütçenize kalmış.

Kameradan çekim yapmak isterseniz, yeni başlayanlar için fiyatı uygun ve kalite performansı açısından iyi kameralar var. Bu kameralarla da harika işler yapılabiliyor. Ancak daha kaliteli işler yapmak istiyorum, diyorsanız profesyonel kameralardan alabilirsiniz. Kameranızın kalitesi artarsa fiyatıda o kadar artıyor.

2- Mikrofon

Çektiğiniz videoların kalitesiyle, ses kalitesi birbirini tamamlıyor. Kamera gibi videolarınız için de sesin iyi çıkması, pürüzsüz olması oldukça önemli. Bunun için mikrofon satın alabilirsiniz. Piyasada iyi bir mikrofonun fiyatı 150 liradan başlıyor.

3- Arka Plan

Arka plan youtube içerikleriniz için oldukça önemli bir unsur. Güzel bir arka plan ve doğru ışıkla harika youtube videoları oluşturabilirsiniz. Sahne arkası fotoğraflarını ve çekimleri arka planda iyi bir kalite yakalamak istiyorsanız iki metrelik bir rulo satın alabilirsiniz. Bu rulo her ortamda kullanılabiliyor. Fiyatı 100-150 dolar civarında.

4- Zemin Aydınlatması

Çekeceğiniz YouTube videolarında eğer stüdyo ortamında çekiyorsanız yumuşak ışık kullanmanız gerekiyor. Işık farklı yüzeylerden yansıtılarak oluştuğu için kaynağı büyüktür ve fazla ışık kullanımına gerek yoktur. Videolarınızda kullanacağınız iki tane ışık sizin için yeterlidir. Eğer evinizde video çekiyorsanız gün ışığını bekleyebilirsiniz.

5- Tripod

Kameranızı veya telefonunuzu sabitlemek için tripod gerekli bir ekipman. Şuan 10 liraya da 1000 liraya da tripot satılıyor. Tripot çekimlerinizin titremesini de engelleme özelliğine sahip.

Peki siz youtube stüdyosu kurmayı düşünüyor musunuz? Sizce youtube stüdyosu kurmak çok maliyetli mi? Görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Youtuber Olmak İsteyenler İçin 5 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Youtube Kanalınızı Keşfete Düşürmek İçin 7 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Youtuber ve Vlogger Arasında Ne Fark Var? haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı