Google Hesabı Nasıl Silinir?

Google hesabı silme nasıl yapılır? Hesabınız silindiğinde hangi verilerinizi kaybetmiş olursunuz? Nelere dikkat etmelisiniz? Haberimizde... 

Hemen hemen herkes Google hizmetlerinden birini kullanıyor. Bunların en başında da Gmail geliyor. Bazen farklı durumlar sebebiyle Google hizmetlerinden birini veya tamamını kapatmanız gerekebilir. Örneğin kullandığınız Gmail hesaplarınızı silmek isteyebilirsiniz. Peki bu durumda Google hesabı silme nasıl yapılır? Hesabınız silindiğinde hangi verilerinizi kaybetmiş olursunuz? Nelere dikkat etmelisiniz? Haberimizde…

Google hesabı silme nasıl yapılır?

Kullanıcılar Gmail hesabı açarken genellikle takma isimler kullanıyorlar. Ancak bu takma isimlerle açtıkları Gmail hesaplarını daha sonra işleriyle alakalı kullanmada onlar için sorun olabiliyor. Bu durumda birden fazla mail adresi kullanmamak için gmail hesap silme işlemini gerçekleştiriyorlar. Daha sonra kendilerine yeni bir hesap açıyorlar.

Google hesabı silme işlemi ile kullanmakta olduğunuz Gmail hesabınızı ve bu hesaba bağlı diğer Google servislerini silebilirsiniz. Eğer birden fazla hesabınız varsa elbette istediğiniz hesap için tek tek Gmail silme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Fakat tüm hesaplarınızı silmek isterseniz Google hesabı silme işlemini yapmanız gerektiğini hemen belirtelim.

Google hesabi silmek yani başka bir değişle google mail silme için yapmanız gerekenler çok basit. Adım adım aktaralım:

  • Gmail hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ da açılan seçenekler arasından “Google Hesabı” butonuna tıklayın.
  • Sol kısımda yer alan “Veri ve Kişiselleştirme” sekmesine tıklayın.
  • Alt kısımda bulunan “Bir Hizmeti veya Hesabınızı Silin” seçeneğine tıklayın.
  • Eğer sadece bir Google hizmetini silecekseniz “Bir Google hizmetini silin”e  tıklayın..
  • Fakat Google hesabınızın tamamını silmek istiyorsanız, sağ kısımda bulunan “Google Hesabınızı silme”kısmını seçmelisiniz.

Ayrıca sildiğiniz gmail hesabını banka bilgilerinizde kullanıyorsanız, Google hesap silme işlemini tamamlayın. Sonrasında banka hesabınıza giriş yaparak iletişim tercihlerinizi mutlaka değiştirmenizi tavsiye ederiz. Aksi takdirde, sizin sildiğiniz mail adresi farklı kişiler tarafından alınabilir ve kişisel verileriniz başkalarının eline geçebilir.

Google hesabı silindiğinde hangi verilerinizi kaybedeceksiniz?

Google hesabi silmek istiyorsanız, öncesinde bazı verilerinizin de yok olacağını belirtmiş olalım. Bildiğiniz üzere artık  neredeyse çoğu hizmetten faydalanabilmek için google hesabına sahip olmanız gerekiyor. Bu yüzden Google hesabınızı kaldırdığınızda Gmail başta olmak üzere pek çok veriyi ve kaybetmiş oluyorsunuz. Google hesabınız ile giriş yaptığınız yerlere giremezsiniz.

Eğer Google hesap silme işlemini yaptıktan sonra fikrinizi değiştirirseniz, hesabınızı belli durumlarda geri alabilirsiniz. Bunun için “Gmail hesabı nasıl kurtarılır” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Bir sorun yaşadıysanız google hesap silme linki olan “https://support.google.com/accounts/answer/32046” dan da yardım alabilirsiniz.

Peki siz daha önce kullandığınız herhangi bir hesap için Gmail veya google hesap kapatma işlemi yaptınız mı? Google hesabını silme işlemi sırasında herahngi bir sorun yaşadınız mı? Görüş ve deneyimlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Google Fi Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En Çok Kullanılan 10 Google Yazı Tipi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Hayatınızı Kolaylaştıracak 8 Google Hizmeti!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Büşra Öztürk

Büşra Öztürk

Merhaba, ben Büşra. Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım mezunuyum. Gelişen dünyamızdaki dijitalleşmeye entegre olmaya çalışan, gezmeyi, okumayı ve araştırmayı seven bir bireyim. Güncel haberlerden haberdar olmak için sizleri Moblobi köşeme bekliyorum. https://moblobi.com/author/busra-ozturk/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı