Linkedin Profilinizin Öne Çıkmasını Sağlayacak 5 Taktik!

Linkedin platformunda şirketlerin dikkatini nasıl çekebilirsiniz? Linkedin profilinizin öne çıkmasını sağlayacak 5 taktik, haberimizde...

Kariyer platformlarından biri olan Linkedin’de kişiler gibi şirketlerde profil oluşturabiliyorlar. Bu sayede Linkedin kullanıcıları, şirketleri takibe alabiliyor, çalışanlarıyla bağlantı kurabiliyorlar. Peki binlerce profil arasından çalışmak istediğiniz şirketin dikkatini nasıl çekebilirsiniz? Linkedin’de öne çıkmak için bazı ipuçları, haberimizde…

Linkedin platformunda şirketlerinin dikkatini çekmek için 5 ipucu:

İş arama, sosyal medya platformlarına yayıldığından beri insanlar daha fazla ön plana çıkmak ve fark yaratmak istiyor. Bu kadar çok insanın yer aldığı Linkedin platformunda öne çıkmak için ise, profilinizin profesyonelce düzenlenmiş olması gerekiyor. İşte Linkedin’de şirketlerin dikkatini çekmek için 5 pratik taktik:

1- Şirket çalışanlarıyla bağlantı kurun

İş başvurusu yaptığınız şirketteki insanlarla bağlantı kurun. Alanınızla ilgili güncel gelişmelerden haberdar olun. Gruplara katılın ve yorum yapmaktan çekinmeyin. Belki de istediğiniz etkileşimi orada yapacağınız bir grup içi tartışmada elde edeceksiniz.

2- Uzman olduğunuz konuda içerik paylaşın

Güncel konulardan haberdar olurken bunları etkileşim kurduğunuz insanlarla da paylaşmayı ihmal etmeyin. Bu şekilde insanlarla konuşmaya öncelik vermiş olursunuz. Hatta tanıştığınız kişiler belki de yakın bir çevresinde iş arayışı bulunan bir yakınına sizi tavsiye edecektir. Bunun için her daim hazır olun ve kendinizi geliştirmekten ve yenilemekten kaçınmayın

3- İnsanlara davet yollamaktan çekinmeyin

İnsanları ağınıza eklemekten ve davet etmekten çekinmeyin. Sonuçta bulunduğunuz sosyal platform aslında bir iş ağı olarak tanımlandığı için, hiçbir arkadaşlık isteği farklı şekilde düşünülmeyecektir.

4- Yaratıcı olun

Linkedin de insanların sizlerle iletişim kurması için profilinizi oldukça profesyonel göstermeye çalışın. CV’nizde olduğu gibi Linkedin profilinizde de yaratıcı olun. Fotoğrafınızı özçekim olarak değil de, resmi ve özenli olarak seçmelisiniz. Zira ilk etkileşim fotoğraftan olacak daha sonra profil bilgileriniz merak uyandıracaktır.

5- Yeni projelere öncü olun

Yeni kampanyalar başlatmaktan çekinmeyin. İçinizdeki liderlik vasfını karşı tarafa da sergilemiş ve dikkat çekmiş olursunuz. Kendinizi daima yeniliklere açık, iş hayatında olsun sosyal hayatında olsun başarılı ve nezih bireyler olacak şekilde geliştirin. Farkı, herkes fark eder.

Peki siz Linkedin platformunu aktif bir şekilde kullanıyor musunuz? Şirketlerin dikkatini çekecek ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Linkedin Learning Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Dikkat Çeken Linkedin Profili için 6 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Linkedin Platformunda Nasıl İş Bulunur? haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Büşra Öztürk

Büşra Öztürk

Merhaba, ben Büşra. Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım mezunuyum. Gelişen dünyamızdaki dijitalleşmeye entegre olmaya çalışan, gezmeyi, okumayı ve araştırmayı seven bir bireyim. Güncel haberlerden haberdar olmak için sizleri Moblobi köşeme bekliyorum. https://moblobi.com/author/busra-ozturk/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı