Sosyal Medyada Dikkat Çekmenizi Sağlayan Uygulama!

Instasize gibi fotoğraf düzenleme uygulamaları ile sosyal medya paylaşımlarınızı dikkat çekici hale getirmek için 6 pratik ipucu, haberimizde...

İster kişisel ister iş amaçlı olsun, sosyal medya platformları hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Sosyal medya platformlarında ilgi çekici içerikler yayınlamak artık her zamankinden daha önemli. Sosyal medyada birçok kişi arkadaşları ile etkileşime geçerek paylaşımlarda bulunuyor. Bu nedenle öne çıkmanız için paylaşımlarınızın farklı olması ve kişisel tarzınızı yansıtması önemli. Bunun için kullanılan fotoğraf düzenleme uygulamaları mevcut. Sosyal medyada estetik paylaşımlar oluşturmak için kullanılan ilginç uygulama ve ipuçları, haberimizde…

İlginç fotoğraf düzenleme uygulamaları ve 6 pratik özelliği:

Sosyal medyada daha ilgi çeken paylaşımlar yapmak için kullanılabilecek uygulamalardan biri de: Instasize uygulaması. Bu uygulama aracılığı ile sosyal medya görüntülerini daha dikkat çekici hale getirmek için çeşitli düzenleme seçeneklerinden yararlanılabiliyor. Görüntü ve videoların sosyal medyada etkileşimlerini attıracak paylaşımlara dönüştürebilmesi sağlanabiliyor. Uygulamanın bazı ilginç özellikleri de bulunuyor:

1- Doğallık artırıcı filtreler

Uygulamanın bu özelliğini kullanarak herhangi bir fotoğrafa HD görünüm kazandırılabiliyor. Uygulama içerisinde, resimler için en iyi fotoğrafçılardan ilham alan yaklaşık 80 filtre bulunuyor.

2- Gelişmiş düzenleme ayarları

Parlaklık, kontrast, keskinlik gibi ayarlar yapabilmeniz mümkün. Böylece fotoğrafınızdaki ayrıntıları ince bir şekilde ayarlayabilirsiniz. 

3- Collage maker özelliği

Bu özelliği kullanarak birden fazla fotoğrafı birleştirebiliyor ve kolaj oluşturabiliyorsunuz. Bunun için çok sayıda arka plan, metin ve fotoğraf kolaj alternatifleri uygulama içerisinde bulunuyor.

4- Sosyal medya biçimleri

Uygulama aracılığı ile fotoğraflarınızın kenarlarını düzenleyebiliyorsunuz. Bu da fotoğraflarınızı farklı sosyal medya platformlarında nasıl olması gerekiyorsa öyle paylaşmanızı sağlıyor. Böylece diğer sosyal medya platformlarına uyum sağlamak için görüntülü ve videoları yeniden boyutlandırabiliyorsunuz.

5- Güzellik araçları

Bu özellik ile cildinizi beyazlatabiliyor ve akne, leke gibi kusurlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

6- Pro yazı tipleri ve metin editörü

Uygulama, 50 farklı yazı tipi ve tasarımda resimlerinize metin ekleyemeniz, sağlayacak bir yazı tipi düzenleyicisi içeriyor.

Fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında popüler olan Instasize, hem iOS hem de Android kullanıcıları için bulunuyor. Ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ancak premium özellikleri kullanmak isterseniz aylık veya yıllık abonelik modellerini de seçebiliyorsunuz. Bu arada merak edenler için şunu da paylaşalım. uygulamanın premium üyeliği ayda yaklaşık 5 dolar civarında bulunuyor.

Peki siz sosyal medya fotoğraflarınızı daha ilgi çekici hale getirmek için başka hangi uygulamaları kullanıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Android Kullanıcıları için 10 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Fotoğraflarınızı İlgi Çekici Hale Nasıl Getirebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı