En Popüler 10 Arkadaşlık Uygulaması! - Moblobi.com
Mobil

En Popüler 10 Arkadaşlık Uygulaması!

Sanal dünyadan arkadaş edinebileceğiniz uygulamalar hangileri? En iyi 10 arkadaşlık uygulaması, haberimizde...


Günümüzde arkadaşlık ilişkilerinin pek çoğu sosyal medya platformlarından kuruluyor. Hatta sadece arkadaş edinmek için geliştirilen mobil uygulamalar var. Peki en iyi arkadaşlık uygulamaları neler? Kullanabileceğiniz 10 arkadaşlık uygulaması, haberimizin devamında…

En iyi 10 arkadaşlık uygulaması:

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte insanlar sanal dünya veya arkadaşlık uygulamaları üzerinden arkadaş edinmeye başladılar. Biraz tehlikeli gibi gözükse de sosyal medyadan tanışıp, mutlu bir yuva kuran çiftler dahi var. Arkadaş bulma uygulamaları arasından en popüler 10 tanesi ise şöyle:

1- Tinder

En çok kullanılan arkadaşlık uygulaması olan Tinder listenin en başında yer alıyor. Popülerliğini sürdürmeye devam eden Tinder, bazıları için sıradan bir uygulama olsa da kullanıcıları tarafından önemli bir konuma gelmiş durumda.

Tinder’da ekranınıza çıkan profillere beğeni atabiliyor ve eşleşme isteği yollayabiliyorsunuz. Eğer eşleşirseniz o kişiyle sohbet etme imkânınız oluyor. İlginizi çeken biri olursa da Super Like atabiliyorsunuz. Bu “seni çok beğendim” anlamına geliyor. Böyle yaptığınız zaman karşıdaki kişinin sizi görme olasılığı da artmış oluyor.

Tinder’a üye olmak için 18 yaşın üstünde olmanız gerekiyor. Kendinize uygun profili oluşturarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz Tinder hesabınızı Instagram hesabınıza bağlayabilirsiniz. Tinder’ın özelliklerinden daha iyi faydalanmak istiyorsanız Tinder Plus ve Tinder Gold aboneliğini kullanabilirsiniz.

2- OkCupid

Karşı tarafı etkilemekte başarılı olabileceğiniz OkCupid, eşleştirme algoritması sayesinde çok fazla tercih ediliyor. Yalnızlığa son vermeyi hedefleyen bu uygulama, haftada en az 1 milyon indiriliyor. Ayrıca uygulamayı indirmek ücretsiz.

3- Happn

Happn arkadaşlık uygulaması, diğerlerinden farklı olarak yolunuzun kesiştiği insanları karşınıza çıkarıyor. İki happn üyesi aynı konumda bulunduğunda kullanıcıya bildirim gidiyor ve karşılaştığı kişinin profilini görebiliyor. Karşıdaki kişiyle sohbet etmek isterseniz onay almanız gerekiyor. Eğer kişi onay verirse sohbet edebiliyorsunuz. Happn uygulamasını iOS, Android ve Windows’ta kullanabilirsiniz.

4- Badoo

Badoo uygulamasında farklı ülkelerden insanların profilleri mevcut. Arkadaş bulma uygulamaları arasında olan Badoo, 400 milyondan fazla insan tarafından kullanılıyor. Uygulamayı iOS ve Android haricinde web tarayıcısı aracılığıyla da kullanabilirsiniz. Hem yakınınızdaki bir Badoo kullanıcısını bulmanızı sağlayan hem de karşılaştığınız birini bulmanıza yarayan bu uygulama ücretsiz kullanım sağlıyor.

5- Skout

Milyonlarca üyesi olan Skout, ortaya çıktığı günden beri kullanılmaya devam ediyor. Bahsettiğimiz diğer uygulamaların özelliklerini de içinde barındıran Skout, kullanıcılarına canlı yayın yapma gibi bir özellik de sunuyor. Bu zamana kadar 50 milyon indirilmeye sahip olan bu uygulama tercihleriniz arasında yer alabilir.

6- HOOTT

Yakın çevrenizdeki kişileri bulmanızı sağlayan diğer uygulama ise HOOTT uygulaması. Kendinize bir profil oluşturarak uygulamayı kullanabilirsiniz.

7- MTJF (More Than Just Friends)

MTJF uygulaması ile rehberinizdeki kişiler arasından uygulamayı telefonuna indiren varsa eşleşebiliyorsunuz. Arkadaşların birbirine açılması için kolay bir seçenek gibi gözüken bu uygulama tabii ki kötü sonuçlar doğurup, arkadaşlarınızla aranızı da açabilir. Uygulamada anonim olarak karşı tarafla konuşabilir, ilgi alanlarınızı öğrenebilir ve size uygun partneri bulabilirsiniz

8- Coffee Meets Bagel

Coffee Meets Bagel uygulaması kişilerin daha çok özelliklerine dikkat çekiyor. Bu uygulamada birisi hakkında detaylı bilgilere ulaşabiliyorsunuz ve o kişiyi arayabiliyorsunuz.

9- Hinge

Hinge , arkadaşlıktan ziyade daha çok aradığınız aşkı bulmanız için geliştirilen bir uygulama. Arkadaş yerine ilişki arayanlar Hinge uygulamasını kullanmayı tercih ediyorlar.

10- Hot or Not

Facebook hesabınız aracılığıyla giriş yapabildiğiniz Hot or Not, Facebook’taki bilgilerinizi otomatik olarak profilinize aktarır. Farklı insanlarla tanışmanızı sağlayan Hot or Not, sadece Android cihazlarda kullanılabiliyor.

Peki siz sanal dünyadan arkadaşlık kuruyor musunuz? Kullandığınız arkadaşlık uygulaması hangisi? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Facebook’un Arkadaşlık Uygulaması: Facebook Dating!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tumblr Hesabı Nasıl Açılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Başkasına Ait Facebook Hesabını Nasıl Silebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı