iPhone Videolarınızı iMovie ile Nasıl Birleştirebilirsiniz?

iPhone veya iPad ile çekilen fotoğraf ve videoları iMovie uygulaması ile düzenlemek mümkün. iMovie ile video birleştirme ipuçları, haberimizde...

iPhone’un kendi uygulaması olan iMovie ile videolarınızı kolaj hale getirmeniz mümkün. iMovie sayesinde iPhone ile çektiğiniz videolarınızı kolay bir şekilde birleştirip; küçük düzenlemeler yapabilirsiniz. iPhone videolarını iMovie kullanarak birleştirebilmek için pratik ipuçları, haberimizde…

iMovie ile iPhone videoları nasıl birleştirilir?

iMovie, iOS cihazlarına özel olarak geliştirilen güçlü ve kaliteli video düzenleyici bir uygulama. Bu uygulama, sadece fotoğraf ve video ya da isterseniz ikisini birden düzenleyebilmeyi sağlıyor. Video görevleri sayesinde videolarınızı çeşitli efektlerle kaliteli hale getirmeniz mümkün. Ancak bu uygulamayı kullanabilmek için telefonunuzda iOS 12 veya 13 sürümünün olması gerektiğini hemen belirtelim.

iPad ve iPhone’daki videolarınızı birleştirmek için iMovie’den yararlanmak isterseniz; adım adım yapmanız gerekenler şunlar:

1- Telefonunuzda yüklü değilse uygulamayı indirin

İlk olarak yapmanız gereken şey, iMovie uygulaması iPhone’unuzda yoksa AppStore’dan indirmeniz. Eğer yüklüyse kolay bir şekilde videolarınızda düzenlemeler yapabilirsiniz

2- Uygulamayı açın

iMovie uygulamasını açın ve ‘+’ sembolüne dokunun.

3- Seçiminizi yapın

Daha sonra, karşınıza ‘Yeni Proje’ adında bir pencere çıkacak. Oradan ‘Film’ seçeceğine dokunmanız gerekiyor.

iphone video imovie moblobi

4- Video ya da fotoğraflarınızı seçin

Seçiminizi yaptıktan sonra galerinizdeki fotoğraf veya videoyu seçtikten sonra alttaki ‘Film Yarat’ yazan yere dokunmanız gerekiyor

5- Videonuzu yerleştirin

Karşınıza video düzenleme ekranı çıktığı zaman sol üsteki ’+’ sembolüne dokunun.

6- Videoları ya da fotoğraflarınızı birleştirmek için karar verin

Kullanmak istediğiniz fotoğraf veya videoları dokunun. Ondan sonra yine sol altta bulunan ‘+’ya dokunarak video ya da fotoğraflarınızı eklemeniz yeterli.

7- Düzenlemelerinizi yapın ve kaydedin

Fotoğraf ya da videolarınızı düzenleyip son küçük detayları tamamlamak istiyorsanız, sol üstteki ‘Bitti’ yazan yere dokunmanız yeterli.

8- İşinizi kaydedin

iMovie’deki işinizi bitirdikten sonra uygulama sizi kaydetme ekranına gönderecek. Videonun altındaki oynat ve çöp kutusu sembolünün tam ortasındaki paylaş butonuna dokunarak, hem işinizi kaydedebilir hem de  göndermek istediğiniz insanlara gönderebilirsiniz.

Peki siz hiç iMovie kullandınız mı? Video veya fotoğraf düzenlenmek için başka hangi uygulamalardan yararlanıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “iPhone için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “iPhone Ekranınız Kırıldıysa Ne Yapabilirsiniz? ” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “iPhone’a iTunes ile Nasıl Müzik Atılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Emre Ünaldı

Emre Ünaldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Reklamcılık bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. E-ticaret, sosyal medya ile yakından ilgileniyorum. Sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı