Üniversite Öğrencilerinin İndirmesi Gereken 16 Mobil Uygulama!

Üniversite öğrencilerinin eğitim ve sosyal hayatlarını yönetmelerinde yardımcı olacak ve indirmesi gereken 16 mobil uygulama, haberimizde...

Üniversite öğrencileri eğitimlerinin yoğunluğundan hayatlarında pek çok şeyi kaçırabiliyorlar. Bu stresli zamanlarında onların hayatlarını kolaylaştıracak pek çok mobil uygulama var. Peki üniversite öğrencilerinin akıllı telefonlarında bulunması gereken uygulamalar hangileri? Üniversiteye gidenlerin indirmesi gereken 16 mobil uygulama, haberimizde…

Üniversite öğrencilerinin hayatını kolaylaştıracak 16 mobil uygulama:

Üniversite yılları insanların kendilerini keşfettiği, birey olduğunu fark ettiği bir dönem. Bu dönemde pek çok öğrenci hayata atılarak, yaşamın zorluklarını görüyor, öğreniyor. Pek çoğu ailelerinden ayrı evlerde kalıyor ve kendi bütçesini yönetip ayakta kalmaya çalışıyor; aynı zamanda da eğitim hayatında başarılı olmak için çabalıyor. Onlara parayı, zamanı kısacası hayat yönetebilme de yardımcı olacak farklı kategorilerde pek çok mobil uygulama var.

1- Snag

Snag, çalışmak için bir işe ihtiyacınız olduğunda kullanabileceğiniz bir uygulama. IOS ve Android cihazlarla uyumlu çalışan uygulamada yarı zamanlı iş başvuruları  yapabiliyorsunuz.

2- Venmo

Venmo, ödemelerinizi kontrol edebileceğiniz bir uygulama. Ayrıca insanlara geri ödeme yapmanızı da kolaylaştırır. iOS ve Android cihazlarla uyumlu çalışıyor.

3- Mint

Mint, hesabınızda kalan parayı görebileceğiniz ve faturalarınızın takibini yapabileceğiniz bir mobil uygulama. iOS ve Android cihazlarda kullanabilirsiniz.

4- Digit

Digit, harcamalarınızı kontrol altına almanızı sağlıyor. Uygulama para biriktirmeniz için size yardımcı olabilir.

5- Budget Bytes

Budget Bytes, öğrenci evinizde veya yurtta yapabileceğiniz pratik yemek tarifleri konusunda yardımcı oluyor. Düşük maliyetli ve lezzetli yemeklere ait tarifler uygulamada bulunuyor.

6- Microwave Cooking

Mikrodalgayı genellikle yiyecekleri ısıtmak için kullanıyoruz. Ama Microwave Cooking uygulaması sayesinde mikrodalgada yapabileceğiniz yemek tariflerini öğrenebilir ve bunları uygulayabilirsiniz.

7- Letgo

Letgo, mobilya alışverişi yapmak için kullanabileceğiniz uygulamalardan biri. Uygulamada en pahalısından en ucuzuna kadar ikinci el eşyaları görebilirsiniz.

8- Bazaar – Apartment Therapy

Letgo’ya göre biraz daha yüksek fiyatlı ürünler olsa da Bazaar şık parçaların satıldığı bir uygulama.

9- IKEA place

Odanızda, mobilya ve eşyaların nasıl görüneceğini artırılmış gerçeklik kullanarak gösteriyor. Ayrıca IKEA place, kamera ile arama yapmanızı da sağlıyor.

10- Citymapper

Bilmediğiniz bir yerde bir noktadan diğer bir noktaya gitmek için Citymapper uygulamasını kullanabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarını bulmanıza yardımcı olur. Harita ve rota bilgisini öğrenebilirsiniz.

11- Waze

Kişisel aracınız ile bir yere gitmek istiyorsanız Waze uygulamasını kullanabilirsiniz. Trafikte sizi tehlikelerden haberdar eder ve polis faaliyetlerini de bildiren bir uygulama.

12- Amazon Prime

Öğrenci olduğunuz için dizi, film izlemenin alternatif yollarını arıyor olabilirsiniz. Amazon prime, Netflix’e göre ücret yönünden daha avantajlı. Öğrenci olarak üye olduğunuzda yılda 59 dolar karşılığında film izleyebilirsiniz.

13- Spotify (Hulu ve Showtime)

Spotify’ın öğrenci indiriminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca Hulu ve Showtime uygulamalarına da ayda 5 dolar ödeme karşılığında sahip olabilirsiniz.

14- Unidays

Üniversitede belki de bizi en çok sevindiren şey indirimli ürünler. Unidays, aklınıza gelebilecek her kategorideki ürünlerin indirimleri hakkında sizi bilgilendiriyor.

15- ShopSavvy

Herhangi bir mağazada beğendiğiniz kıyafetin fiyatı bütçenizi aşıyorsa bu uygulamayı kullanabilirsiniz. ShopSavvy uygulaması ile fiyat kıyaslaması yapıp, almak istediğiniz ürünün daha uygun fiyatlı alternatifini bulabilirsiniz.

16- Nike Training Club

Egzersiz yapmak hem vücut hem de ruh sağlığımız için mutlaka gereklidir. Nike Training Club uygulamasından seviyenize uygun antrenmanı yapabilirsiniz. Bu sayede odanızda ekipmansız bir şekilde spor yapabilirsiniz.

Peki siz üniversite öğrencisi misiniz? En çok kullandığınız mobil uygulamalar hangileri? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Öğrencilere Yardımcı Olan 6 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Bill Gates’in Herkesin Okumasını Önerdiği 10 İlginç Kitap!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Cihazınızdan Silmeniz Gereken 4 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Aygül Binali

Aygül Binali

Merhaba ben Aygül. İstanbul Üniversitesi’nde okuyorum. Yeni şeyler öğrenmeyi, öğrendikçe paylaşmayı seviyorum. Eğer siz de seviyorsanız bizi takipte kalın! https://moblobi.com/author/aygul-binali/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı