Youtube Fenomeni Olmak İsteyenlere 10 İpucu!

Youtube'da içerik üretirken doğru adımlar atmazsanız başarıya ulaşamazsınız. Youtube fenomenleri arasında yer almak için 10 pratik ipucu, haberimizde...

Artık günümüzde Youtuber olarak para kazanma fikri insanların kafasında her geçen gün yer edinmeye devam ediyor. Bir konsept belirleyip kendi hedef kitlesine içerik hazırlamak isteyen ancak nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilmediği için yarıda bırakmak zorunda kalan Youtuber adayları da mevcut. Peki nasıl Youtuber olunur? Youtube fenomenleri arasında yer almak için 10 pratik ipucu, haberimizde…

Youtube fenomenleri arasında olmak için ipuçları:

1- Youtube’u tanıyın

Öncelikler işe Youtube’u tanımakla başlayın. Bunu içerik oluşturduğunuz platformu en verimli bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi anlamak için yapın

2- Kendiniz olun

Genellikle ünlü olmanın yolunu popüler olan algının peşinden giderek olduğunu sanan insanlar yarattığı sahte kişiliğin arkasında zamanla sırıtıp hedef kitlesinden olumsuz geri dönüşler alabiliyor.

Günü kurtarmak için kendinizde yaptığınız değişimler büründüğünüz karakterler aslında sizi izleyenlerin istediği bir şey değildir. Hepimiz olduğu gibi görünen ve oluşturduğu içerikleri gerçek düşünceleriyle aktaran biri olsun isteriz karşımızda. Bu konuda kendinizle barıştığınız zaman Youtube’da başarının kaçınılmaz olduğunu bilin

3- Samimi olun

Kendinizle barıştınız ve güzel içerik oluşturmaya başladınız. Her şey çok güzel gidiyor. Ancak daha da güzel gitmesi ve sizi izleyen sayısının daha da artması için sunumunuzu iyi yapmak zorundasınız. İçerik sunumunuzu samimiyet içeren bir dille yaparsanız, sizi izleyenler oluşturduğunuz içerik dışında, sırf karakteristik özellikleriniz yüzünden bile sizi takip edebilir.

4- İçeriğinize güvenin

Sunumunu yaptığınız içeriğin kalitesini her şeyden önce içeriğin ne olduğu, sunum şekliniz ve son olarak da içeriğe ne kadar güvendiğiniz belirliyor. İçeriğinize güvenin ve emin adımlarla devam edin.

youtube fenomenleri moblobi

5- İstikrarlı olun

Güvendiğiniz içerik aynı zamanda yapmayı bildiğiniz tek şey ise, Youtube hayran grafiğiniz düşük seyir izlese dahi, istikrarlı bir şekilde devam edin. Eğer daha önce yapılmamış bir şey deniyorsanız başarıya ulaşmak için istikrarlı olmanız gerekiyor.

Herkesin yaptığı bir şeyi yapıyorsanız da diğer youtube kullanıcılarının yaptıkları iyi içeriklerden ilham alabilirsiniz. Veya hangi video daha çok izleniyor gibi analizler yaparak youtube kanalınızda iyileştirmeler yapabilirsiniz. Size göre sıradan olan içerikleriniz olabilir. Ancak sizi izleyenlerin tepkileri doğrultusunda hareket etmelisiniz.

6- Kaliteli montaj

Bu konuda iyi işler çıkarmanız içerikleriniz açısından önem arz ediyor. Örneğin kısa ve sıkıcı bir videoyu montaj sayesinde bambaşka bir hale bürüyebilir takipçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz. Yaratıcı bir zekaya sahipseniz bir montaj programı indirip ara sıra video düzenleyip pratik yapın. Kendinize bu konuda güvenmiyorsanız bilen bir kişiden yardım isteyin.

7- Kendi reklamınızı yapın

Youtube konusunda iyice uzmanlaştınız ve içerik izlenmeleriniz iyi sayılara ulaşmaya başladı. Tam bu esnada kalitesine güvendiğiniz içeriklerin kanalınızın takipçi sayısını ne kadar artırabileceğini test etmek için kendi reklamınızı yapabilirsiniz. Ünlü bir sayfanın kanalında içeriklerinizi paylaşması için anlaşma yapıp daha çok kitleye ulaşarak bir anda yüksek yerlere gelip fenomen olabilirsiniz.

8- Aktif olun

Kanalınızda uzun süreli paylaşımlardan sonra sizi izleyen insanlarla aranızda oluşacak bir bağ olduğunu unutmayın. Sizin aktif olmanızı ve sürekli paylaşım yapmanızı isteyecek takipçileriniz muhakkak olacaktır. Kanalda haftalık akış programınızı belirleyip bunu ara sıra hatırlatmak için kişisel sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. Bu durum takipçilerinizi unutmadığınızı gösterir ve saygı kazandırır.

9- Video açıklaması

Takipçiniz olmayan insanların da sizi izlemesini sağlayacak yöntemlerden biri de video açıklamanızda kullandığınız kelimeleri iyi seçmek. Kelimeler sihirlidir ve sizi vezir de eder rezilde.

İnsanların videonuzu izlemesi için dikkat çekici başlıklar kullanmalısınız. Aşırıya kaçıp sırf izlenme kazanmak için asla alakasız click bait başlıklar kullanmayın bu durum takipçi kaybetmenize neden olabilir.

10- İnsanları özel hissettirin

Bu konu zirve noktasına ulaşacağınız ve kredi toplayacağınız yöntemlerden bir tanesi. Videonuzun altına gelmiş en saçma yoruma bile mantıklı ve açıklayıcı bir cevap yazarak insanların gözünde yükselebilirsiniz. Bunu sürekli yaparsanız ilerleyen zamanlarda yapacağınız bir hata topladığınız krediler nedeniyle önemsenmeyecek kadar küçük bir hata olarak görülür ve yok sayılır. Unutmayın ne verirseniz onu alırsınız.

Youtube da popüler bir youtuber olmak çok zor değil. Sabır emek ve istikrar gerektiren bu yolda limitlerinizi zorlamalısınız. Limit zorlarken kendi hayatınızı yaşayamayacak boyuta getirmeyin. Bir gün mutlaka siz de ünlü olacaksınız. Andy Warhol’un “Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacaksınız” dediği gibi değil. Sabrederseniz bu süre çok daha uzar.

Peki siz Youtube’da içerik oluşturuyor musunuz? Youtube fenomenleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Youtube’dan Video Silme Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Youtube Uygulaması Hakkında 7 İlginç Gerçek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Youtube Kanalı Açacaklar için 10 Faydalı İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Abbas Öztürk

Abbas Öztürk

Merhaba ben Abbas. Sakarya Üniversitesi iletişim fakültesi öğrencisiyim. Hayalperest bir insanım fakat gerçek hayatla bağımı kopartmıyorum. Gerektiği zaman hayata uyum sağlayabilen bir insanım ancak düşünsel bir moda girdiğim zaman, hayatı uç noktalarda yaşıyorum ve birden derinlere iniyorum. Hayat bana pratik olmayı öğretti. Bende bu pratikliğimi ve yaratıcılığımı dijital dünyada kullanmak istedim. Ayrıca tiyatro, seslendirme ve grafik tasarımla ilgileniyorum. İçerik yazarlığını yaptığım Moblobi.com’da güzel vakit geçirmeniz dileğiyle… Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı