Android Kullananlar İçin En İyi 10 Müzik Uygulaması!

Android cihazlarınıza yükleyebileceğiniz müzik uygulamaları neler? En iyi 10 müzik uygulamasının detayları, haberimizde...

Müzik dinlemek şüphesiz hayatımızın bir parçası. Eskiden radyolardan dinlediğimiz şarkıları şimdilerde müzik uygulamaları üzerinden istediğimiz zaman açıp, dinleyebiliyoruz. Farklı telefon modelleri için farklı uygulama alternatifleri mevcut. Android cihaz kullananlar için 10 müzik uygulaması, haberimizde…

En iyi müzik uygulamaları:

1- Shazam

2002 yılında hizmete başlamasına rağmen, Shazam hala müzikseverlerin en sevdiği uygulamalar arasında yer alıyor. Cihazınızdaki mikrofonu kullanarak dinlettiğiniz parçayı saniyeler içinde tanımlayabiliyor. Tanımlayamadığı müzik sayısı çok az olmakla birlikte dinlettiğiniz şarkının sözü ve parçayı hangi platformlarda dinleyebileceğiniz de uygulamada yer alıyor.

2- Spotify

200 milyondan fazla kullanıcısı ile müzik uygulamaları arasında belki de en popüler olanı Spotify. Uygulama zengin müzik ve podcast kütüphanesi, çalma listeleri ve bir dizi plak şirketinden seçilmiş müziklerin sınırsız dinlenilmesiyle kullanıcıların ilk numaraları tercihleri arasında yer alıyor.

Sanatçılara, müziklere, albümlere ve çalma listelerine doğrudan arama ile erişebilirsiniz. Ücretsiz versiyonu ile %100 verim alınamasa bile hala bu versiyonu ile yapılacak birçok şey var. Zengin bir içeriği olduğundan kullanıcılar Spotify’ı bir müzik indirme uygulaması olarak da kullanabiliyorlar.

3- iHeartRadio

iHeartRadio kişisel tercihinize göre farklı istasyonları dinleyebileceğiniz radyo uygulamalarından biri. Kullanıcı dostu ara yüzü ile radyo istasyonlarını hızlı bir şekilde arayıp; bu istasyonları istediğiniz tarza, konuma göre filtre uygulayabilirsiniz.

4- SoundCloud

Uygulama 40 milyon kayıtlı kullanıcı ve 175 milyondan fazla tekil dinleyicisi olan müzik uygulamaları arasında yerini alıyor. Uygulamaya herhangi bir sanatçı eserini yükleyebiliyor. Şu anda herkesin dinleyebileceği 125 milyondan fazla eser bulunuyor. Ayrıca SoundCloud aracı (widget) sayesinde kullanıcılara parçaları kendi web sitelerine ya da bloglarına yerleştirme imkanı sunuyor.

5- Playlistmania

Playlistmania ile sevdiğiniz çalma listelerini en sevdiğiniz müzik uygulamalarında yeni bir çalma listesine dönüştürebilirsiniz. Herhangi bir çalma listesinin bağlantısını girerek listeyi istediğiniz müzik platformuna dönüştürebilirsiniz. Şu an için sadece Deezer ve Spotify’ı destekleyen mobil uygulamanın önümüzdeki günlerde daha fazla uygulamaya yer vermesi bekleniyor.

6- Musixmatch

Musixmatch senkronize bir şekilde dinlediğiniz şarkının sözlerini çevirileriyle birlikte görüntüleyebildiğiniz bir uygulama. 73 milyon kullanıcı ve 14 milyon şarkı sözü ile türünün en popüler müzik uygulaması olma özelliğini taşıyor. Kullanıcılar şarkı sözlerine katkıda bulunup, senkronize ederek uygulamada puanlar kazanabiliyor. Ayrıca uygulama Android üzerinde Spotify, Deezer, YouTube gibi müzik servislerini de destekliyor.

7- CLZ Music

CLZ Music fiziksel medyanızı organize edebileceğiniz bir mobil uygulama. Sahibi olduğunuz tüm medyanın takibini sağlamak için CD’lerinizi ve kayıtlarınızı dizine ekleyip kategorilerine ayırabilirsiniz. Ayrıca albümlerin barkodunu taratarak kolayca ekleme yapabilirsiniz. Eklediğiniz albümün şarkı listesi ve albüm kapağı gibi detayları da otomatik olarak uygulamada karşınıza çıkıyor.

8- Google Assistant

Normalde sanal bir asistan olan Google Asistan müzikseverler için de oldukça faydalı bir araç. Şarkı sözlerini arayabilirsiniz. Google Asistan ile YouTube videolarını bulabilir veya çeşitli müzik platformlarındaki şarkıları ve çalma listelerini dinleyebilirsiniz. Asistan sayesinde internetteki tüm müzik bilgilerine hızlı erişim sağlayabilmeniz uygulamayı kullanışlı bir araç yapıyor.

9- YouTube Music

Google Play Music’in yerini alan Youtube Music’in zengin müzik arşiviyle müzik dinleyebilir, müziklerin videolarını izleyebilir, hatta yerel müzikleri bile dinleyebilirsiniz. Uygulama çalma listeleri, indirdiğiniz müzikleri çevrimdışı dinleme gibi diğer hizmetleri de sunuyor.

10- Audiomack

Audiomack ile yeni şarkıları, albümleri ve çalma listelerini ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz. Hip-Hop, Rap, R&B, EDM, Afro Pop ve Reggae gibi en popüler kategorilerdeki müziklere göz atabilirsiniz. Veri ücreti olmadan şarkıları indirebilir ve çevrimdışı dinleyebilirsiniz.

Peki sizin favori müzik uygulamalarınız hangileri? Paralı müzik uygulamalarını mı kullanıyorsunuz? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Youtube Akıllı İndirmeler ile Nasıl Müzik İndirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Bilgisayardan iPhone’a Nasıl Müzik Atılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Apple Music Hakkında Bilmeniz Gerekenler” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

Serhat Dadak

Merhaba ben Serhat. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İşletme okuyorum. Dijital pazarlamaya ilgim var ve bu konuda kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Bunun dışında eski müziklere ve filmlere büyük bir ilgim var. Ayrıca psikoloji ve 2. Dünya Savaşı hakkında okumalar yapmayı seviyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı