Son 10 Yılda En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar!

Birçok mobil uygulamayı indiriyor, siliyor veya müptelası oluyoruz. Geçtiğimiz 10 yılda en çok indirilen mobil uygulamalar, haberimizde...

2010’lu yıllar geride kaldı. Bu 10 yıl boyunca çok sayıda popüler mobil uygulama hayatımıza girdi. Bunlardan bazıları saman alevi gibi parlayıp sönerken bazıları hala popülaritesini koruyor. Hangi çok popüler mobil uygulamalar 10 yıl boyunca yerini koruyabildi? Geçtiğimiz 10 yılda en çok indirilen mobil uygulamalar, haberimizde…

2010’lu yıllarda en çok indirilen mobil uygulamalar

Son 10 yılda en çok indirilen popüler uygulamalara sosyal medya platformları damga vurdu. Listeye hiçbir mobil oyun giremedi. İlk 4 sıradaki uygulamalar ise Facebook şirketine ait. Listede iki Çin, sekiz Amerikan şirketine ait uygulama bulunuyor. App Annie istatistik şirketinin yaptığı araştırmaya göre 10 yılın en çok indirilen mobil uygulamaları 10’dan 1.sıradaki uygulamaya doğru şöyle:

10- Twitter

Twitter insanların düşüncelerini ifade edebildiği, görsel veya ses gibi materyaller de paylaşılabilen bir platform. Twitter’ı politikacılar bile sıklıkla kullanıyor. Bir sosyal medya sitesi olan Twitter 10 yılın en çok indirilen uygulamalar arasına girmeyi başardı.

9- Youtube

Google şirketinin sahibi olduğu Youtube, bir video içerik platformu. Kullanıcılarına kendi videolarını yükleme fırsatı veriyor. İçerik üreticileri profesyonel ekipler olabilirken halkın içinden insanlar da olabilir. Youtube son 10 yılda en çok indirilen 9. uygulama.

8- UC Browser

UC Browser, Google gibi bir arama motoru. Alibaba şirketine ait. Çin’in kalabalık nüfusu göz önünde bulundurulunca listede olmasına şaşırmamalı.

7- TikTok

Tiktok kısa videolar paylaşılan bir sosyal medya platformu. 2017’de kurulmuş olmasına rağmen çok hızlı yükselen TikTok en çok indirilen mobil uygulamalar listesinde 7. sıraya yerleşti.

10 yilda en cok indirilen mobil uygulamalar moblobi

6- Skype

Skype görüntülü ve sesli konuşma yapılabilen bir telekomünikasyon uygulaması. İş mülakatları dahil birçok görüşme skype üzerinden yapılabiliyor.

5- Snapchat

Snapchat, 2011 yılında kuruldu. Fotoğraf ya da video gönderebildiğiniz bir mesajlaşma uygulaması. Gönderilen mesajlar belirli bir süre geçtikten sonra silinir.

4- Instagram

Instagram Facebook şirketine ait. Fotoğraf ya da görsel paylaşabildiğiniz bir sosyal medya platformu. Ayda 1 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

3- WhatsApp

WhatsApp bir anlık mesajlaşma uygulaması. Dünyanın en çok kullanılan ücretsiz mesajlaşma uygulamalarından olan Whatsapp da Facebook’a ait.

2- Facebook Messenger

Facebook’un mesajlaşma uygulaması. Facebook web-tabanlıdır. En çok indirilen 10 mobil uygulamada 2. sıraya kadar yükselmiş.

1- Facebook

Listenin 1 numarasında bir sosyal medya platformu olan Facebook var. Facebook şirketi en çok indirilen 10 uygulamada ilk 4’ü esir almış durumda.

Peki siz son 10 yıl içerisinde en çok hangi mobil uygulamaları indirdiniz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Yaşlı İnsanlarin Hayatını Kolaylaştıran 8 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Günlük Tutabileceğiniz 3 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “En Tuhaf Mobil Uygulamalar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı