Apple Podcast Nedir?

Apple kullanıcıları için Podcast uygulaması geliştirdi. Apple podcast uygulaması nedir, hangi özelliklere sahip? Haberimizde...

Sürekli aynı şeyleri dinlemekten sıkılan kişiler şimdilerde podcast yayınlarına merak sardı. Android ve IOS kullanıcıları bu yayınlarına Spotify gibi platformundan ulaşabiliyorlar. Apple da, kullanıcıları için yayınları dinleyebilecekleri bir mobil uygulama geliştirdi. Apple Podcast isimli mobil uygulamada, 450 binin üzerinde yayın bulunuyor. Peki Apple Podcast nedir, nasıl kullanılır? Haberimizde…

Apple podcast uygulaması nedir?

Apple cihazlarında yer alan Podcast uygulaması mobil cihaz üzerinden kullanılabiliyor. Görüntü ve ses kayıtlarından oluşan uygulama içerisinde tv, ders kayıtları, radyo programlarının kayıtlı yayınlarını dinleyebiliyorsunuz.

Uygulamaya abone olan kişilerin  her seferinde aynı keyfi yaşamaları için içerisinde olan her bölüm aynı formatta yayınlanıyor. Eğitim alanında olan podcastlerin daha etkili eğitim vermesi için videoların ses kayıtlarının birçok farklı formatı da bulunuyor. Uygulama içindeki yayınlar dünyanın dört bir yanından derleniyor. Bu sayede daha fazla kişiye birden farklı video ve belge ulaşabiliyor.

Apple podcast hangi özelliklere sahip?

Apple’ın bu uygulamasında doğrudan güncelleme sunulmuyor. Ancak, PC ve Mac cihazındaki iTunes’u kullandığınızda Apple güncellemelerden kullanıcılarını haberdar ediyor. Abone olduğunuz iCould ve Podcast uygulamalarının yanı sıra diğer uygulamalarla aboneliğinizin eşleşmesini de sağlıyor.

Söz konusu uygulama içerisinde 450 binin üzerinde yayın yer alıyor. Eğitim, eğlence, haber, teknoloji, müzik, spor, ekonomi, oyun gibi birçok alanda kategori seçeneği bulunduran uygulamayı kolay bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Podcast’de yer alan “Göz At” seçeneğinde en yeni ve popüler olan programlara ulaşabiliyorsunuz. İstediğiniz, hoşunuza giden programı dinlemek için yayına abone olabilirsiniz.  Abone olduğunuz programların yeni bölümleri yayınlandığında sizin takip etmenize gerek kalmadan cihazınıza otomatik olarak indirilir. Böylece yayını kaçırma gibi bir durum yaşanmıyor. Uygulama, iTunes’dan ücretsiz olarak cihazınıza indirilebiliyor.

Peki siz podcast yayını dinliyor musunuz? Spotify’dan mı yoksa Apple uygulamasından mı yayınları takip ediyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Spotify’a Podcast Nasıl Yüklenir ve Yayınlanır? ” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En Çok Dinlenen 5 Popüler SpotifyPodcast!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Egzersiz Yaparken Dinleyebileceğiniz Podcastler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı