Örümcek Adam Oyunu Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Çizgi dünyanın en sevilen kahramanlarından Örümcek Adam'ın pek çok oyunu da bulunuyor. Örümcek Adam oyunu bilgisayarda nasıl oynanabilir, haberimizde.

Örümcek adam karakterini bugün neredeyse bilmeyen yok. Filmlerde, çizgi dizilerde görmeye alıştığımız Örümcek Adam aslında, Marvel Comics tarafından yaratılan bir çizgi karakter. Spiderman adıyla da bilinen bu karakter bir çok kişi tarafından seviliyor ve çizgi romanları da büyük bir kitle tarafından okunuyor. Bir çok sinema filmine ve çizgi romana sahip olan örümcek adam karakteri aynı zamanda oyun dünyasında yer alıyor. Farklı platformlarda oynanabilecek örümcek adam oyunları neler? Bilgisayarda örümcek adam oyunu nasıl oynanır? Haberimizde…

Oynayabileceğiniz örümcek adam oyunu çeşitleri neler?

Örümcek adam karakteri’nin ilk oyun dünyasına girişi Activision şirketi tarafından piyasaya 2000 yılında direkt olarak Spider-Man adında sunduğu oyun. Bu oyun platform olarak sadece bilgisayar ortamına değil; Playstation, GameBoy, Nintendo 64 gibi oyun konsollarına da çıkartıldı. Bu ilk oyunun hemen ardından da 2001 yılında “Spider-Man 2: The Sinister Six” adında yeni bir oyun daha çıktı. Ancak bu oyun sadece platform olarak GameBoy’a çıkartıldı.

Aynı seneler içerisinde “Spider-Man:Enter Electro” adında bir oyun daha Playstation’un atası olan PS1 konsoluna çıkartıldı. Yine sözkonusu sene içersinde GameBoy Advance platformuna bir yeni oyun olarak “Spider-Man:Mysterio’s Menace” çıktı ve senenin son oyunu da bu oldu.

Sonraki senelerde özellikle oyunlarda değişim ve görsellik farkları bir çok oyuncuyu memnun etti. Örümcek adam serisine dünya çapında hayranlık duyan bir çok kişi “Spider-Man:The Movie” (2002) ve 2004 yılında çıkan hikayesi, içerisinde barındırdığı bilim kurgunun üst seviyelerinde olduğu mekanları ile de “Spider-Man 2” oyunu bir hayli ses getirdi.

Eski zamanlarda çıkan ve hala daha bir çok kişi tarafından oynanılan bu oyunlar Örümcek Adam oyun serisinin ataları olarak sayılıyor. Yapılan bu oyunların o dönemlerde tüm cihazlara çıkması farklı oyun konsolları kullanan kişiler tarafından pek önemsenmiyordu. Bu oyunları geride bırakan oyunlar ortaya çıktı. Grafik olarak, hikaye olarak ve oynanış açısından daha güncel olan Spider-Man oyunları ortaya koyuldu.

Örümcek adam oyunu bilgisayardan nasıl oynanır?

The Amazing Spider-Man 2” 2014 yılında çıkan bir oyun. İki yıl aradan sonra bilgisayar kullanıcıları için yine aksiyonu ve hikayesi güçlü olarak karşımıza çıkıyor. Ancak 2018 yılında piyasaya sunulan oyun;
bir çok oyuncuyu mekanikleriyle şaşkına çevirmişti. Ayrıca görsellik açısından bir çizgi roman karakteri için yapılmış en iyi oyunlardan biri olarak sayılabilecek olan bir Spider-Man oyunu.

Sözkonusu örümcek adam oyunu aslında bildiğimiz olgulara sahip. Oyunun ilk dakikalarından sonuna doğru neler olacağını tahmin edilebilir durumda. Ancak aralara giren olaylar ve hikayenin inişli çıkışlı olması oyunu daha sürükleyici bir hale getiriyor. Oyunu oynarken hikayede yer alan dram dolu sahnelerlede de oyunu oynayanları film izlermişçesine sürüklüyor. Oyun sadece Playstation 4 oyun konsoluna çıksa da; bilgisayarda da oynayabilmek mümkün. Bilgisayardan nasıl oynayabileceğinizi adım adım aktaralım:

  • Oyunu bilgisayar üzerinden oynamak için PS now sayfasına giriş yapın.
  • Ardından ekranda bulunan PC uygulamasını indirin.
  • USB bağlantısı veya bluetooth aracılığıyla DualShock 4 cihazınızı bağlayın.
  • Bunları yaparken Playstation Network sahibi olmanız gerekiyor, eğer hesabınız yoksa hızlıca hesap açabilirsiniz.
  • Ps now’a abone olarak veya deneme sürümlerini ücretsiz kullanarak Spider-Man oyununu Playstation konsolunun bilgisayar uygulamasından indirin ve oynamaya başlayın.

Peki sizin en sevdiğiniz örümcek adam oyunu hangisi? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Gelmiş Geçmiş En Popüler 10 Bilgisayar Oyunu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • PUBG Mobile Oyunu için Sistem Gereksinimleri Neler?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Bağımlılık Yaratan 7 Google Doodle Oyunu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Ömer Talha Alioğlu

Ömer Talha Alioğlu

Merhaba, ben Ömer. Grafik Tasarım bölümü son sınıf öğrencisiyim. Sanatsal konular üzerinde eğitim almış olsam da; Tarih, Teknoloji, Oyun, Askeri gelişmeler konularında bilgi sahibiyim. Günümü internette geçerip neler olduğunu yakından takip ederim. Sosyal yaşantımın yanında sanal yaşantımın da olduğunu söyleyebilirim. Yerinde takılıp kalanlardan değil ileriyi düşünüp hareket edenlerdenim. Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı