Bağımlılık Yaratan 7 Google Doodle Oyunu!

Uzun kurulumlar veya sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymadan oynanabilen en popüler 7 Google Doodle oyunları, haberimizde...

Oyun oynamak birçok insan için vazgeçilemeyecek bir hobi. Google Doodle oyunları da boş anlarını eğlenceli bir şekilde değerlendirmek isteyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle uzun kurulumlar ya da birçok nesneye sahip olmadan oyun oynamak isteyenler için bir çözüm olarak görülüyor. En popüler ve birçok insan tarafından bağımlılık yaratan 7 Google Doodle oyunu, haberimizde…

En Popüler 7 Google Doodle oyunları:

1- Pac-Man

Klasik atari oyunu Pac-Man’in 30. yıldönümü için tasarlanan bu Doodle oyunu, bir maceraya çıkmanızı ve kendinizi eski yıllardaki gibi hissetmenizi sağlıyor. Bu oyunu eğer bilgisayarınızda oynamak isterseniz yön tuşlarını ve klavyenizi kullanmanız yeterli oluyor.

2- Rubik Küpü

Rubik Küpü yani halk arasında bilinen tabiri ile zeka küpü oyunu, çözmek için bütün odağınızı vereceğiniz bir oyun. İster gerçeğinde ister dijitalde olsun kullanıcı için bağımlılık yapan oyunlardan biri.  Bu oyunu da Google Doodle oyunlarında bulmanız mümkün.

3- Robert Moog’un 78.Doğum günü

Amerika’lı bir müzisyen olan Robert Arthur “Bob” Moog’u anmak ve onurlandırmak için düşünülmüş bu oyun; Google tarafından yapılmış. Oyunda müzik çalabilirsiniz.

4- Doctor Who 50.Yıldönümü

Doctor Who izleyenler için düşünülmüş “Doctor Who 50.Yıldönümü” adlı bu Google Doodle oyununda, Dalek’lerle birlikte heyecanı yaşayabilirsiniz. 11 doktorun da bulunduğu bu oyun oynayıp Doctor Who’nun 50. Yılını da kutlayabilirsiniz. Oyunu, Google Doodle oyunlarında bulmanız mümkün.

5- Scoville

Scoville adlı bu oyunda bulunan bir ısı ölçeği aracı ile acı biberleri bulmanız amaçlanıyor. Oyunun en eğlenceli tarafından biri; silahınızın bir dondurma olması. Wilbur Scovılle’i anıp eğlenebileceğiniz bu oyunu oynamak isterseniz Google Doodle oyunarından ulaşabilirsiniz.

6- Loteria

Meksika kültürüne ait olan Loteria oyununu dijital ortamda da oynamanız Google Doodle oyunları ile mümkün olabiliyor. Loteria, kartların üzerindeki kültürel bilgilerle oynayan kişiye kültür katacak bir oyun. Oyunu o anda çevrimiçi insanlarla oynayabiliyorsunuz.

7- Pony Express

Sizin at üstünde bir kurye olarak oynayacağınız Pony Express, eski Batı havasının hakim olduğu bir oyun. Amacınız ise en yakın birime postayı teslim etmek. Giderken yolunuzun üstündeki mektupları da toplamanız gerekiyor. Eğlenceli anlar geçirmek isterseniz bu oyunu Google Doodle oyunlarından  oynayabilirsiniz.

Peki siz Google’da hiç oyun oynadınız mı? Hangi Google Doodle oyununu oynadınız? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Gelmiş Geçmiş En Popüler 10 Bilgisayar Oyunu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Oyunseverlerin Bilmesi Gereken 15 Oyun Terimi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tüm PES Oyunları İçin 5 Taktik!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yılmaz

Dilara Yılmaz

Merhaba, Ben Dilara. Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 4. Sınıf öğrencisiyim. Edebiyat, müzik ve çizimle ilgileniyorum. Zihnimdekileri sanatla harmanyalıp hayata geçirmek bana en keyif veren şey. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Doodle oyunlarını araştırırken bu kadar net ve açıklayıcı bir şekilde anlatan bir yazıya denk geldim sonunda kim yazdıysa ellerine sağlık tşklr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı