Instagram Çevrimiçi Durumunuzu Nasıl Gizleyebilirsiniz?

Instagram'da çevrimiçi durumunuzu nasıl gizleyebilirsiniz. Instagram çevrimiçi kapatma nasıl yapılır? İpuçları, haberimizde…

Popüler sosyal medya platformları arasında büyük bir yere ve kitleye sahip olan Instagram özelliklerinin çeşitliliğini her geçen gün arttırıyor. Bildiğiniz üzere platformda çevrimiçi durumunuzu yani aktif olup olup olmadığınızı gösteren bir özellik de bulunuyor. Bazı kullanıcılar bu özellikten oldukça rahatsız. Peki Instagram’da çevrimiçi durumunuzu nasıl gizleyebilirsiniz. Instagram çevrimiçi kapatma nasıl yapılır? İpuçları, haberimizde…

Instagram çevrimiçi kapatma nasıl yapılır?

Uygulamayı kullanan kişilerin birbirlerine ulaşmasında yardımcı olmayı amaçlayan çevrimiçi durumu özelliği sayesinde, ulaşmak istediğiniz kişilerin o an Instagram içinde olup olmadığını görebiliyorsunuz. Özellikle bir işyeri sahibi iseniz bu oldukça işinize yarayabilir. Çünkü müşterileriniz ile iletişim kurarken size yardımcı olabilir. Ayrıca arkadaşlarınızla yapacağınız görüşmelerde de onların ne zaman aktif olduklarını görerek iletişim kurabilirsiniz.

DM yani direkt mesaj kutusunda olan bu özellik, yeşil bir etiket ile gösteriliyor. Hatta sadece etiketle yetinmeyen Instagram; saat simgesini de ekledi. Böylece kullanıcıların ne zaman, kaç dakika, kaç saat önce aktif olduklarını gösterebiliiyor. Bu konuyu avantaj olarak görenlerin yanı sıra dezavantaj olarak görenler de var.

Çevrimiçi olma durumu Facebook, Whatsapp, Instagram gibi birçok platformda mevcut. Bu gibi platformlarda kullanıcıların aktif olup olmadıkları hatta en son ne zaman aktif oldukları görünüyor. Oysaki kullanıcılar bazı durumlarda cevap vermek istemiyor veya platformda aktif olduklarının bilinmesini istemiyor. Bu gibi durumlarda çevrimiçi durumunuzu gizlemeniz mümkün.

Instagram çevrimiçi kapatma nasıl yapılır, adım adım aktaralım:

  • Çevrimiçi özelliğini devre dışı bırakmak için öncelikle uygulamada ekranın sağ üst tarafındaki “Ayarlar” kısmına gidin. Akıllı telefonlarda ayarlar seçeneği üç nokta olarak karşımıza çıkar.
  • Burada hesabınızı kontrol etmek için birden fazla seçenek bulunuyor. Aktif görünme özelliğini kapatmak için sizin ihtiyacınız ola özellik ise “Gizlilik ve Güvenlik” ayarıdır. Bu seçeneğe tıklayın.
  • Sonrasında “Aktif Durumu” kısmına dokunun.
  • Burada açık olan “Etkinlik Durumunu Göster” seçeneğini kapatarak hesabınızın görünen aktifliğine son verebilirsiniz.

Peki siz Instagram çevrimiçi özelliğini kullanıyor musunuz, yoksa kapattınız mı? Sizce rahatsız edici mi? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram’da Etkileşim Arttırmak İçin 6 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • İnstagram Paylaşımlarınızı Nasıl Arşivleyebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Hikayelere Müzik Eklemenin 2 Yolu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı