Yazım Hatalarını Engelleyen Klavye Uygulaması!

Telefon klavyesiyle sorun yaşayanlar ne yapmalılar? Swiftkey klavye uygulaması nasıl kullanılır? İpuçları, haberimizde...

Akıllı telefonlarımızla gün içerisinde sayısız mesaj atıyoruz. Hatta daha hızlı mesajlaşabilmemiz için kullandığımız klavye bize bazı kelime önerilerinde bile bulunuyor. Fakat çoğu zaman kelime önerileri bizim yazmak istediklerimizle uyuşmayabiliyor. Bu durumda da birçok kullanıcı klavye uygulaması indiriyor. Peki bu uygulamalar ne işe yarıyor, nasıl kullanılıyor? Haberimizde…

Klavye uygulaması nedir, nasıl kullanılır?

Uygulama mağazalarında birçok klavye uygulaması bulunuyor. Bunlar arasında en çok indirilenlerden biri de SwiftKey adlı uygulama. Kısa bir süre önce ismi değişen uygulamanın ismi Microsoft SwiftKey olarak güncellendi. 

Swiftkey, yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojisini kullanan bir mobil klavye uygulaması. Android ve IOS cihazlarla uyumlu çalışan uygulama, alışkanlıklarımızın algoritmasını çıkarıyor. Böylece yazmak istediklerinize benzer kelime önerilerinde bulunuyor.

Swiftkey uygulamasında yer alan özelliklerden bir diğeri ise anlık çeviri. Uygulama da 400 farklı dil seçeneği bulunuyor. Kullanıcılar herhangi bir ayar yapmadan, aynı anda 5 dilde klavyeyi kullanabiliyorlar. Uygulamayı kullanırken klavyeyi ekranın dilediğiniz yerine taşıyabiliyor; küçültüp büyütebiliyorsunuz.

Swiftkey’de 100’den farklı tema bulunuyor ve klavyenizi istediğiniz boyutta ayarlayabiliyorsunuz. Kullanıcılar klavye temalarını renklerini; uygulamanın tema bölümünden değiştirebiliyorlar.

Uygulamada bulunan kaydırarak yazma özelliği, tuşlara dokunmak yerine parmaklarınızı kaydırarak yazabilmenizi sağlıyor. Ayrıca yazdıklarınıza göre veya kullandığınız emojilere göre; kelime ve emoji tahmini de yapabiliyor. Size kullanabileceğiniz emojileri ve kelimeleri sunuyor.

SwiftKey klavye uygulaması nasıl yüklenir?

Microsoft Swiftkey uygulamasını hem Android hem de IOS cihaz kullanıcıları ücretsiz bir şekilde yükleyebilirler. Swiftkey uygulamasını cihazınıza indirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Cihazınızda yer alan uygulama mağazasına gidin
  • Arama butonuna uygulamanın adını yazın.
  • “İndir” seçeneğine tıklayın. Böylece mobil uygulama cihazınıza yüklenmiş olacak.

Peki siz telefonunuzun klavyesini mi kullanıyorsunuz? Klavye uygulamalarını daha önce hiç kullandınız mı? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Telefonunuzun IMEI Numarasını Bulmanın 2 Pratik Yolu!” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • “Oyunseverler için En İyi Oyun Klavyeleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Akıl ve Ruh Sağlığınızı Koruyan 8 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Tolgahan Şentürk

Tolgahan Şentürk

Araştırmayı ve paylaşmayı seven bir yazılımcı aynı zamanda “ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık “ öğrencisi. Dijital dünyada yer alan gelişmeleri ve değişimleri birlikte takip etmek için sizleri Moblobi.com’daki köşemde bekliyorum. https://moblobi.com/author/tolgahan-senturk


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı