Alışveriş Listesi Hazırlayabileceğiniz Mobil Uygulama!

Alışveriş listesi uygulamaları pek çok ilginç özelliğe sahip. Peki bu uygulamlar nedir? Ne işe yarar, nasıl kullanılır? Haberimizde....

Defterle, kalemle alışveriş listesi hazırladığımız günler çok eskide kaldı. Alışveriş listesi hazırlayabileceğimiz pek çok uygulama geliştirildi. İlginç özelliklere sahip bu uygulamalar ile alışveriş listenizi sesli asistanlara bile hazırlatabiliyorsunuz. Haberimizde….

Alışveriş listesi uygulaması nasıl kullanılıyor?

Pek çoğumuz  eksiklerimizi almak için evden çıkıp, markete alışverişe gidiyoruz. Fakat marketten almayı unuttuğumuz bir şeyler elbet olabiliyor. Hatta çoğu zaman alışveriş listesini hazırlarken alınması gerekenleri yazmayı unutuyor veya hazırladığımız listeyi yanımıza almayı unutuyoruz. Bu durumu yaşamamak için alışveriş listesi hazırlayabileceğiniz mobil uygulamaları kullanabilirsiniz.

AnyList isimli uygulama da bunlardan biri. Uygulamaya bir ürün eklediğinizde kendisi kategorize ediyor. Bu özellik sayesinde alışveriş esnasında ürünlerin hangi reyonlarda yer aldığını bulmak için zaman kaybetmemiş oluyorsunuz.

AnyList uygulaması size en yakın olan marketleri de sıralıyor. Eğer önceden belirlediyseniz, ürünleri alacağınız marketleri de listenize ekleyebiliyorsunuz. Oluşturduğunuz bu alışveriş listesini istediğiniz sayıda kişiyle de paylaşabiliyorsunuz.

Süt, ekmek gibi sürekli satın aldığınız yiyecek veya içeceklerin “Sık Kullanılanlar” listesini hazırlayabilirsiniz. Liste oluştururken ürün adedini ve fiyatlarını da ekleyebiliyorsunuz. Ürün adedini arttırmak için “+” , eksiltmek için ise “-” işaretine basmanız gerekiyor. Alışveriş listenizi tamamladığınızda fiyatları belirttiyseniz toplam tutarınız da hesaplanıyor.

Siri’ye nasıl alışveriş listesi hazırlatabilirsiniz?

AnyList alışveriş listesi uygulamasını Android ve IOS kullanıcıları cihazlarına ücretsiz bir şekilde indirebilirler. Ayrıca uygulama sesli asistanlarla uyumlu çalışıyor. Apple cihaz kullanıcıları alışveriş listelerini Siri‘ye hazırlatabiliyorlar. Evde bir şey eksik olduğunu fark ettiklerinde Siriye eksik olan ürünü söyleyip, alışveriş listesine eklemesini isteyebiliyorlar.

Apple Watch kullanıcıları da akıllı cihazları üzerinden listelerini görüntüleyebiliyorlar. Aynı şekilde Android telefona sahip kullanıcılar da Google Sesli Asistan’a bağlanabiliyorlar. Bunun için AnyList uygulamasının “Ayarlar” menüsünden “Sesli Yardımcılar”a gitmeleri gerekiyor.

Uygulamada pratik yemek tarifleri de yer alıyor. Kullanıcılar da isterlerse kendi tariflerini ekleyebiliyorlar.

Peki siz alışverişe gitmeden önce alışveriş listesi hazırlıyor musunuz? Alışveriş uygulaması kullanıyor musunuz? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • iPhone Telefonunuzda Olması Gereken 10 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Siri’ye Verebileceğiniz 25 İlginç Komut! haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Cihazınızdan Silmeniz Gereken 4 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı