Google Dijital Atölye Nedir?

Google Dijital Atölye nedir? Dijital atölyede hangi eğitimleri alabilirsiniz? Eğitim sonrasında sertifika veriliyor mu? Haberimizde...

Google Dijital Atölye, Google’ın dijitalde kendini geliştirmek isteyen kişiler için geliştirdiği bir platform. Online dersler sayesinde kullanıcılar dijital dünyanın gerçeklerini öğrenme ve kendilerini geliştirme fırsatına sahip olabiliyorlar. Peki dijital atölye nedir? Google dijital atölye sertifika veriyor mu? Hangi konularda eğitimler var? Haberimize…

Google Dijital Atölye içerisinde hangi eğitimler var?

Google Dijital Atölye ücretsiz derslerin online şekilde işlendiği eğitici bir platform. Kullanıcılar tüm eğitimlere sırayla girmek yerine, içlerinden istedikleri eğitimlere katılım sağlayabiliyorlar. Dijital atölye online alanda profesyonel olmak isteyenler için pek çok faydalı içeriğe sahip. Google atölye İçerisinde birbiriyle bağlantılı 25 farklı eğitim bulunuyor. Bu eğitimlerin konu başlıkları şöyle:

 1. Dijital Pazarlamanın Temelleri
 2. Online bir işletmeniz olsun
 3. Müşterilerin sizi internette bulabildiğinden emin olun
 4. Bir işletmeyi online reklamla tanıtın
 5. Bir işletmeyi yurtdışına açın
 6. Müşterilerle mobil ortamda bağlantı kurun
 7. Bir işletmeyi içerikle tanıtın
 8. Müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve online davranışlarını anlayın
 9. Kendinizi tanıtarak özgüveninizi inşa edin
 10. Bir sonraki iş fırsatını kaçırmayın
 11. Kodlamanın temellerini anlayın
 12. İş yerinizde üretkenliği artırın
 13. Makine öğreniminin temellerini anlayın
 14. İşletmenizin online güvenliğini geliştirin
 15. Dijital Dengeye Giriş
 16. Dijital Güvenliğe Giriş
 17. Etkili bir şekilde network oluşturun
 18. İşletme iletişimi
 19. Hikaye ve tasarımla iletişim kurun
 20. Topluluk önünde konuşma
 21. Google Ads Arama Ağı
 22. Google Ads Görüntülü Reklam Ağı
 23. Google Ads Performans Ölçme
 24. Alışveriş reklamları
 25. Google Ads Video

Google Dijital Atölye eğitimlerine nasıl katılabilirsiniz?

Google Dijital Atölye’deki eğitimlere katılabilmek için Google hesabınızın olması gerekiyor. Google Atölye’deki derslere katılmak için ise eğitimin altındaki başlayın sekmesine tıklamanız yeterli.

Hem eğitim hem sertifika almam gerekli diyorsanız sadece “Dijital Pazarlamanın Temelleri” eğitiminde sertifika alabileceğinizi belirtelim. Eğitimin sonunda gireceğiniz 40 sorudan oluşan bir sınavdan iyi bir puan aldıktan sonra sertifikanıza ulaşabilirsiniz.

Kurstan kursa göre farklılık gösteren modül ve saatler bulunuyor. Her modül bir hafta demek ve saatler de modüllere göre ayarlanıyor. Fakat katıldığınız bir eğitimde sertifika almak gibi bir amacınız yoksa, istediğiniz zaman aralığında eğitimi tamamlayabilirsiniz.

Aynı zamanda Google Dijital Atölye’de katıldığınız eğitimlerin dersleri kaydedildiği için, unuttuğunuz bir yer olduğunda tekrar dönüp izleyebiliyorsunuz. Daha çok dijital dünya için olan eğitimler gibi gözükse de örneğin, “Topluluk önünde konuşma” eğitimine katılarak, sınıfta sunum yaparken nasıl daha rahat davranabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Reklam öğrencisiyseniz, mezunsanız veya sektörde alaylı olmak istiyorsanız da Google Dijital Atölye sayesinde birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Peki siz Google Dijital Atölye’nin varlığından haberdar mıydınız? Siz bu eğitimlerinden birine katılmayı düşünüyor musunuz? En çok hangi eğitime katılmayı düşünürsünüz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Google Fi Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Google Classroom Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Google Search Console Nedir, Nasıl Kullanılır? haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı