Google Fi Nedir?

Google'ın operatörü Google Fi nedir, nasıl kullanılır? Haberimizde...

Google Fi aslında herhangi bir GSM operatörü kullanmadan; Wi-Fi arama problemi yaşamamanıza yardımcı olan sanal ağ operatör. Her yerde, her zaman, iyi sinyallerle iletişim halinde bulunabilmenizi sağlıyor. Peki Google Fi nasıl kullanılır? Ücretli mi? Haberimizde…

Google Fi nedir? Nasıl kullanılır?

Google Fi’ye, Google’ın operatörü diyebiliriz. İnterneti en hızlı şekilde yurt içi ve yurt dışı fark etmeden kullanmanızı sağlıyor. Herhangi bir operatörden farkı ise, her yerde ulaşılabiliyor oluşunuz. Bunun için Google, Fi olmayan yerlere bile baz istasyonu kurmuş. Kurulan istasyonlar sayesinde internetin çekmediği bir yer bulunmuyor. Bu sayede de işlerinizi her yerden halledebiliyor, telefon görüşmeleri yapabiliyor ve interneti sınırsız kullanabiliyorsunuz.

Google Fi’yi satın almak isteyen kişiler, herhangi bir mağazaya gitmeden, internet üzerinden satın alabiliyorlar. Halihazırda kullandığınız bir operatör ve numara bulunuyorsa Fi bunlarla uyumlu bir şekilde çalışıyor. Bu şekilde kullandığınız numaranızı değiştirmeye gerek olmadan numaranızı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Hangi telefonlarda kullanılabiliyor?

200’ü geçkin ülkede kullanabilen Google Fi, akıllı telefonların çoğunda uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Google Fi için yapılmış telefonlara sahip değilseniz kartınız geldikten sonra Fi’yi telefonunuza kurmalısınız fakat bazı özellikleri eksik kullanabileceğinizi belirtelim. Android ve iPhone telefonlarına nazaran Google Fi için üretilmiş, Pixel serisi ve Moto G telefonları daha iyi bir sonuç verecektir.

Google Fi ücretli mi?

Google Fi’ye geçmek isteyen kişilerin ödemesi gereken bir ücret bulunuyor. Esnek ve sınırsız plan olmak kaydıyla iki farklı şekilde Google Fi’ye sahip olabiliyorsunuz. Esnek planı yaklaşık 20 dolar karşılığında satın alabilirsiniz. Her gigabyte başına ise 10 dolar ödüyorsunuz. Eğer ki 6 GB interneti geçersiniz, daha fazla internet için ücret talep edilmiyor. Fakat internet hızınız düşüyor. Esnek planda 20 dolar konuşmaya, 60 dolar da internete toplamına 80 dolar ücret ödedikten sonra sınırsız bir şekilde internet, konuşma ve mesajlaşmaya sahip olabiliyorsunuz.

Sınırsız planda ise, sınırsız internet, konuşma, mesajlaşmaya ekstra olarak 100 GB depolamaya sahip oluyorsunuz. Sınırsız planın fiyatı ise 70 dolar civarında. Aile planlarından yararlanarak daha uygun fiyata paketleri de kullanabilirsiniz.

Google Fi’nin güzel özelliklerinden biri de kullandığınız kadar ücret ödemeniz. Bu şekilde paketimden daha az kullandım ama aynı parayı ödüyorum gibi bir problemle karşılaşmıyorsunuz. Ücretlendirme dolar kuruyla olduğu için, ülkemiz için pahalı olsa da, sürekli yurt dışına çıkıyorsanız Google Fi’ye geçmeniz mantıklı olabilir.

Google Fi, TL cinsinden olsaydı kullandığınız operatörü değiştirir miydiniz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Google’da Arama Yapmanızı Kolaylaştıracak 10 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Google Çeviri İnternet Yokken Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Hayatınızı Kolaylaştıracak 8 Google Hizmeti!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı