Hayatınızı Kolaylaştıracak 8 Google Hizmeti!

İşinize yarayacak ve hayatınızı kolaylaştıracak Google hizmeleri hangileri? Haberimizde...

Google, hepimizin gün içerisinde sayısız kere ziyaret ettiği bir arama motoru. Ama Google’la olan bağımız sadece arama yaptığımız anlardan ibaret değil. En büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak hizmetler de geliştiriyor. Bu Google hizmetleri hesaplarınızla senkronize edilebiliyor ve istediğiniz her cihazdan hesabınıza giriş yapabiliyorsunuz. Peki hayatımızı kolaylaştıran ilginç Google hizmetleri nedir? İşte Google’ın kullanıcılarına sunduğu ve işinize yarayacak Google hizmetlerinden bazıları…

İşinize yarayacak bazı Google hizmetleri nedir?

  • Google Formlar

Google Formlar ile kitlelere sormak istediğiniz soruları hazırlayıp, paylaşabilirsiniz. Sorularınızı çoktan seçmeli yapabileceğiniz gibi kullanıcıların cevaplarını yazabilecekleri bir alanda açabilirsiniz.

Google Formlar da hazırlayacağınız sorulara Youtube videoları, resimler de ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız formlara gelen cevapları grafiklerden analiz edebilirsiniz. Google Formlar hizmetinde de Google Dokümanlar’da olduğu gibi iş arkadaşlarınızla aynı form üzerinde çalışabilirsiniz.

  • Google Alerts

Google Alerts hizmeti Google’da sizin hakkınızda veya aramaya yaptığınız konu hakkında yeni eklenen bir yazı, video gibi içerikler olduğunda size e-posta ile bildirim gönderiyor. Google Alerts‘te bildirim alma sıklığını dahi ayarlayabiliyorsunuz.

  • Google Duo

Google Duo, Google’ın kullanıcılarının görüntülü konuşma yapabilmeleri için geliştirdiği bir hizmet. Google Duo ile bir Android kullanıcısı ile iPhone kullanıcısı FaceTime gibi görüntülü konuşma yapabiliyor.

Bu arada bilmeyenler için hemen paylaşalım: Facetime sadece Apple cihaz kullanıcıları için geliştirilen bir görüntülü konuşma uygulaması. Google Duo ise hesabınız olduğu sürece istediğiniz cihaz ile görüntülü sohbet edebilmenizi sağlıyor.

  • Google Fİ

Google Fi hizmeti sayesinde Google’ın anlaşmalı olduğu telefon operatörleri arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Google Fi hizmetini kullanmaya başlayan her kişinin yeni bir telefon numarası oluyor. Uzun yıllardır kullandığınız numaranızı değiştirmek istemezseniz Google Fi ’de numara taşıma özelliği de bulunuyor.

Ancak bu hizmetlerin bir bedeli olduğunu da hemen belirtelim: Üç mobil ağdan en güçlü sinyali almak için fiyatlar 30 Dolar’dan 70 Dolar’a kadar çıkıyor. Ücreti kullandıkça ödüyorsunuz.

  • Google Flights

Google Flights’a nereye gitmek istediğinizi söylemeniz yeterli. Sonrasında bu hizmet size uçuşların en iyi ve en ucuz seçeneklerini sıralayacaktır. Google Flights, bilet almak için uygun zamanı size bildirerek daha uygun bir fiyata seyahat etmenize yardımcı oluyor.

Peki Google’ın YouTube TV hizmeti ile nelere sahip olabilirsiniz? Hem masaüstü hem de mobil cihazınızda kullanılabilen not uygulaması hangisi? Google’ın hangi hizmeti 986 farklı yazı tipini ücretsiz bir şekilde sunuyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Nur Hayta

Nur Hayta

İstanbul Medipol Üniversitesi Reklamcılık 4. Sınıf öğrencisiyim. Merakımın getirdiği dürtü ile araştırmayı öğrenmeyi ilke edindim kendime. Sanat ve edebiyat ise hayatımın vazgeçilmezi. Hayatın tek bir işle uğraşmak için çok kısa olduğunu düşünüyorum ve yaşamımı olabildiğince keyifli çeşitli aktiviteler ile doldurmaya çalışıyorum. Moblobi.com da ki köşemi takip ederek teknoloji dünyasındaki gelişmeleri benimle beraber öğrenebilirsiniz. Köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/nur-hayta/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı