Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz En İyi 5 Uygulama!

En çok kullanılan yabancı dil uygulamaları hangileri? Yabancı dil öğrenebileceğiniz en iyi 5 uygulama haberimizde...

Yabancı dil uygulamaları son zamanlarda oldukça popülerleşti. Artık kurslara gidip yabancıl dil öğrenmenin yerine mobil uygulamalar üzerinden dil öğrenmeyi tercih ediyoruz. Peki en çok kullanılan yabancı dil uygulamaları hangileri? Yabancı dil öğrenebileceğiniz en iyi 5 uygulama haberimizde…

En iyi yabancı dil uygulamaları:

Yabancı dil bilmek günümüz dünyasının olmazla olmazları arasında. Pek çok insan yeni bir dil öğrenmek için kurslara binlerce lira ödüyor. Fakat birçok kişi dil öğrenmeye odaklanmadığından verimli bir süreç geçiremiyor. Yani aslında dil öğrenme sürecinde kişinin hevesli olması büyük rol oynuyor. Bu amaçla geliştirilen, farklı teknikler uygulayarak yabancı dil öğreten yüzlerce uygulama var. İşte en iyi yabancı dil uygulamalarının listesi:

1- Dualingo

Dil öğrenme uygulamaları arasında en popüler olan uygulamalardan biri de Dualingo. Uygulama içerisinde 15’den fazla dil seçeneği bulunuyor. Dualingo’da sıkça pratik yapabilir, telaffuzları öğrenebilir, doğru ve yanlışlarınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca size çeşitli denemeler yaparak hangi konuda eksik kaldığınızı da gösteriyor. Apple tarafından da ödül alan uygulama, pratik yapmayı ihmal ettiğinizde size eposta atarak dil çalışmanız gerektiği hakkında uyarıyor.

2- Memrise

Memrise uygulaması kelime haznenizi geliştirmenize yardımcı oluyor. Uygulamada 10 farklı dil seçeneği bulunuyor. Zor kelimeleri uygulamada yer alan oyun sayesinde öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca Memrise adlı bu yabancı dil uygulamasını çevrimdışı moddayken de kullanabiliyorsunuz.

3- Rosetta Stone

Rosetta Stone uygulaması da en çok kullanılan yabancı dil uygulamaları arasında. Hatta Rosetta Stone nedir diye merak eden pek çok kişi var. Çünkü hikayesi biraz farklı. Kısaca özetlersek: Rosetta Stone 1992 yılında bir proje olarak kurulmuş ama daha sonra akıllı telefon uygulamasına dönüşmüş.

Roseetta Stone uygulamasında 20’den fazla dil seçeneği bulunuyor. Bunların arasından seçim yapabiliyor ve dilinizi geliştirebiliyosunuz. Rosetta Stone dil öğrenmek isteyen kullanıcılara gramer ve kelime olmak üzere iki ayrı seçenek sunuyor. Telaffuzunuzun gelişmesi için de size yardımcı oluyor. Ayrıca değerlendirmeler yaparak, size geri dönüş de sağlıyor.

4- Basitleştirilmiş Çince

Öğrenilmesi zor olan dillerden biri de Çince. Bu dili merak edip öğrenmek isteyen kişiler için basitleştirilmiş Çince uygulaması geliştirilmiş. Uygulama yardımıyla okuma, yazma, konuşma alanında kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Çince öğrenirken test ve oyunlar ile de eğlenceli vakit geçirmenizi sağlıyor.

5- Hello Talk

Hello Talk, öğrenmek istediğiniz yabancı dil ile ilgili dünyanın her yerinden anadili olan konuşmacılarla iletişim kurmanız için geliştirilen bir mobil uygulama.

Hello Talk 150’den fazla dili öğrenme imkanı sunuyor. Gramer ve kelime seçeneğinden çok birebir canlı iletişim kurarak pratik yapabiliyorsunuz. Metin, ses ve sesli mesajlar kullanmanıza izin veren bu uygulama ile dünyadaki farklı ülkelerden hem yeni arkadaşlar edinebiliyor; hem de dilinizi geliştirebiliyorsunuz.

Peki siz dil öğrenmek için neler yapıyorsunuz? Yabancı dil uygulamalarından faydalanıyor musunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Öğrencilerin Hayatını Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sesli Kitap Dinleyebileceğiniz 10 Popüler Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Cihazınızdan Silmeniz Gereken 4 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için burayca tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı