Sesli Kitap Dinleyebileceğiniz 10 Popüler Uygulama!

Kitap dinlemeyi sevenler için 10 sesli kitap uygulaması...

Kitap okumak hem hayal dünyası ve yaratıcılık; hem de kişisel gelişim için çok önemli. En güzeli her zaman kitabın kokusunu duyup; sayfalarını çevirip okumak olsa da sesli kitaplar da oldukça ilgi görüyor. Bu uygulamalar sayesinde kitap okuyacak zaman bulamayanlar; günümüz teknolojisi ile onları okumuş kadar oluyorlar. Sesli kitap dinleyebileceğiniz pek çok uygulama geliştirildi. İşte kitap dinlemeyi sevenler için 10 sesli kitap uygulaması:

En İyi 10 Sesli Kitap Uygulaması:

Sesli kitaplar son zamanların dijital trendlerinden biri. Toplu taşımada evde bir çok mekanda uygulamalar üzerinden sesli kitap dinleyebilirsiniz.

 • Scribd

Scribd uygulaması kitap, sesli kitap, dergi içeren bir dijital kütüphane. Uygulamada 1 milyondan fazla kitap bulunuyor. Scribd uygulaması Android ve IOS işletim sistemi cihazlarla uyum sağlıyor. Uygulama 1 aylık ücretsiz deneme hakkı sunuyor. Sonrasında Scribd uygulamasını kullanmaya devam etmek isterseniz aylık 9 dolar  ödeme yapmanız gerekiyor.

Scribd uygulamasında uyku zamanlama özelliği de bulunuyor. Bu özellik ile dinleyici uygulamayı belirli bir süre sonra kapanacak şekilde ayarlayabiliyor. Türkçe dil seçeneğinin de yer aldığı uygulamada kütüphanenizi güncelleyerek kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca tüm cihazlarınız arasında uygulamayı senkronize edebilir ve çevrimdışı modda da kullanabilirsiniz.

 • Audible

Audible sesli kitap uygulamasının ana şirketi Amazon. Bu yüzden Amazon hesabınızı uygulama ile senkronize edebiliyorsunuz. Uygulama içerisinde 425 binden fazla kitap bulunuyor.

Audible uygulaması Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlarla uyum sağlıyor. Uygulamayı indirmek ücretsiz ama 30 günlük bir deneme süresi var. Uygulamayı kullanmaya devam etmek isterseniz 15 dolar karşılığında abone olabilirsiniz. Uygulamada şuan için Türkçe dil desteği yok. Audible üyeliğinizi iptal etmek isterseniz satın aldığıınız kitaplar silinmiyor ve saklanıyor.

 • LibriVox

LibriVox uygulamasında ücretsiz olarak erişebileceğiniz kitaplar bulunduğu gibi uygulama içerisinde satın alabileceğiniz kitaplarda var. Uygulama Google Play Store ve App Store da yer alıyor.

LibriVox’ta bulunan sesli kitapların çoğunu ise klasik edebiyat eserleri oluşturuyor. Uygulamayı çevrimdışı olarak da kullanabilirsiniz  fakat LibriVox’ta  Türkçe dil desteği mevcut değil.

 • OverDrive

OverDrive hem e-kitapların hemde sesli kitapların yer aldığı bir uygulama. Uygulama Android ve IOS işletim sistemiyle uyumlu ve ücretsiz. OverDrive sesli kütüphanesine erişebilmeniz için yakınlardaki bir kütüphanenin uygulamaya abone olması ve kişisel kütüphane kartınızın olması gerekiyor.

Ayrıca uygulama aracılığıyla ihtiyacınız olan kitabın mevcut olduğu bir kütüphaneye de erişim sağlayabilirsiniz. Bitirdiğiniz kitapları iade ettikten sonra daha fazla sesli kitaba erişebilirsiniz. Overdrive uygulamasında Otomatik iade seçeneği bulunuyor. Bu özellik sayesinde geç ücreti alınmıyor. Uygulamanın Türkçe dil desteği de bulunuyor.

 • Google Play Kitaplar

Google Play Kitaplar uygulamasını Android ve iOS işletim sistemli cihazlardan indirebilirsiniz. Uygulamada kitapları tek tek satın alabiliyorsunuz. Google Play Kitaplar uygulaması kullanıcılarından yıllık veya aylık abonelik istemiyor. Uygulamada Türkçe dil desteği de bulunuyor.

 • Apple Kitaplar

Apple kitaplar ile ilgili söylenebilecek en önemli bilgi kitapları uygulamanın kendisinden satın alıyor olmanız. Uygulama geçtiğimiz yıl Eylül ayında sesli kitaplara erişim sağlanabilmesi için güncellendi. Ayrıca Apple Kitaplar uygulamasında otomatik gece modu da bulunuyor. Uygulama sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlarla uyumlu çalışıyor.

 • Libby by OverDrive

Libby uygulaması kullanıcılarının içerikleri birden çok kitaplıktan yönetmesini sağlıyor. Uygulamadan birden fazla kütüphane kartına sahip olabilirsiniz.

Libby uygulamasına kayıt olduktan sonra sesli kitaplara erişebilir ve e kitap okuyucusu olabilirsiniz. Uygulamada kütüphanelerden kitapları ödünç alma özelliği de bulunuyor. Ayrıca kullanıcılar kitapları çevrimdışı olarak da indirebiliyorlar.

 • Amazon Kindle

Amazon Kindle uygulamasında milyonlarca sesli kitap, kitap ve dergi bulunuyor. Ayrıca Amazon Kindle‘da Whispercync for Voice teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar kitapları okuma ve dinleme arasında geçiş yapabiliyorlar.

 • Kobo Books

Kobo Books uygulamasında sesli kitap, e kitap ve çocuk kitapları bulunuyor. Uygulamada şuan için 5 milyondan fazla içerik bulunuyor. Ayrıca Kobo Books uygulamasında gece modu  özelliği de var. Okumalarınızı Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformlarda da paylaşabiliyorsunuz.

 • Smart Audiobook Player

Smart Audiobook Player uygulamasında kitapların sesli anlatım hızını kontrol edebilirsiniz. Uygulama içerisinde uyku zamanlayıcısı da bulunuyor. Hikayeniz uykuya daldığınız zaman otomatik olarak durduruluyor ve başlatmak içinde telefonunuzu sallamanız gerekiyor. Smart Audiobook Player’da kitaplarınızı yeni, başlatılmış ve bitmiş olarak sınıflandırabiliyorsunuz.

Peki siz sesli kitap dinliyor musunuz? Sesli kitapları hangi platform üzerinden dinliyorsunuz?

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Gelecekten Haber Veren Bilim Kurgu Filmleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Okumaktan Sıkılmayacağınız Teknoloji Kitapları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Egzersiz Yaparken Dinleyebileceğiniz Podcastler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki “share” bölümünü kullanabilirsiniz.

Etiketler
Nur Hayta

Nur Hayta

İstanbul Medipol Üniversitesi Reklamcılık 4. Sınıf öğrencisiyim. Merakımın getirdiği dürtü ile araştırmayı öğrenmeyi ilke edindim kendime. Sanat ve edebiyat ise hayatımın vazgeçilmezi. Hayatın tek bir işle uğraşmak için çok kısa olduğunu düşünüyorum ve yaşamımı olabildiğince keyifli çeşitli aktiviteler ile doldurmaya çalışıyorum. Moblobi.com da ki köşemi takip ederek teknoloji dünyasındaki gelişmeleri benimle beraber öğrenebilirsiniz. Köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/nur-hayta/


İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı