Ücretsiz Oynayabileceğiniz 5 Mobil Oyun!

Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz 5 en iyi mobil oyun, haberimizde...

Teknolojiyle birlikte oyun dünyası inanılmaz gelişti; oyunlar telefon üzerinden oynanmaya başlandı. Yılan oynarken mutlu olduğumuz günler unutuldu. Yerine 3 boyutlu, sanki o anı yaşıyormuşuz gibi hissettiren mobil oyunlar geliştirildi. Üstelik bu oyunları cebimizde taşıdığımız akıllı telefonlardan da oynayabilir hale geldik. Oyun dünyasında rekabetin ve ilginin artmasıyla oyun geliştiriciler de harekete geçti. Telefon oyunları popülerite kazanınca; önceden CD’ye kopyaladığımız oyunlaın yerini uygulama mağazalarından indirdiğimiz oyunlar aldı. Uygulama mağazalarında genç yaşlı demeden herkesin oynayabileceği sayısız mobil oyun var. Peki en iyi mobil oyun hangisi? Ücretsiz oynayabileceğiniz oyunlar neler? En iyi 5 ücretsiz mobil oyun listesi, haberimizde…

Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz 5 en iyi mobil oyun:

1- Temple Run 2

Temple Run 2 oyununun konusunda; oyundaki kahraman çok hızlı koşuyor ve sizin de onun hızına ayak uydurmanız gerekiyor. Bunun için de karşınıza çıkacak engellere takılmamanız ve altınları toplamanız için reflekslerinizi iyi kullanmanız önemli.

Temple Run 2’de farklı özel güçlere sahip karakterler var. Oyun ormanda başlıyor ve egzotik mekanlar, antik harabeler, tehlikeli zindanlarda geçiyor. Uygulamayı App Store’dan ve Google Play Store’dan ücretsiz bir şekilde indirebiliyorsunuz.

Temple Run ilk çıktığında büyük ilgi toplamıştı ve en iyi mobil oyun alternatifleri arasında gösterilmişti. Sonrasında da oyunda bazı geliştirmeler yapılmıştı. Bundan sonra başka bir oyun daha gelecek mi merak ediliyor.

2- Swamp Attack

Mobil en iyi oyunlar listesinde yer alan oyunlardan biri de; Swamp Attack. Bu oyunda elinizdeki av tüfeğiyle evinizi şeytani zombi yaratıklardan korumanız gerekiyor. Av tüfeğini kullanabilmeniz için dinamitlere ihtiyacınız var. Dinametleri satın alabilir veya oyunda kazanabilirsiniz.

Swamp Attack oyununda çeşitli seviyeler yer alıyor. Oyunda ateş etmek için dokunmanız yeterli. Ayrıca, oynarken silahları da değiştirebiliyorsunuz. Korumaya çalıştığınız evinizi de güçlendirebilirsiniz. Saldırılardan güçsüz düşüp ölmüş olsanız bile; iksir içerek güçlenebilliyorsunuz.

Swamp Attack çok oyunculu bir oyun. Oyunu isterseniz sisteme karşı isterseniz de başka bir oyuncuya karşı oynayabilirsiniz.

3- Super Mario Run

Super Mario oyununu bilmeyen yoktur; hatta bir dönemin en ünlü ve en iyi mobil oyun alternatifleri arasında yer alıyordu. Televizyonda bile bir dönemin çocukları telefon tuşlarını kullanarak oynamışlardı. Artık oyunlar telefon üzerinde oynanır olsa da Super Mario modası hiçbirzaman geçmedi; bu defa da en popüler mobil oyunlar arasında yer aldı.

Oyunda Super Mario‘nun önüne çıkan engellere takılmadan prensesi kurtarması gerekiyor. Engellere karşı zıplaması için ise oynayan kişinin ekrana dokunması gerekiyor. Yolculuğun ortasında, Super Mario karakterinin her seviyede paraları toplamasına da yardım ediliyor.

Bu oyunu da ücretsiz olarak uygulama mağazalarından indirebiliyorsunuz. Ancak online telefon oyunları arasında olan bu oyunu oynayabilmeniz için, internet bağlantısına sahip olmanız gerektiğini belirtelim.

4- War Robots

War Robots çok oyunculu çevrimiçi bir oyundur. Oyun da farklı güçlere sahip farklı tasarımlarda 50’den fazla robot var. Her robot seçtiğiniz silahlar ve modüllere uyabiliyor. Ayrıca isterseniz robotunuzun özelliklerini de geliştirebiliyorsunuz.

Robotunuzun gücü arttıkça oyun daha eğlenceli hale geliyor . War Robots oyununda adından da anlaşılacağı üzere robotlar savaşıyor . War Robots oyununu, 6 kişilik takımlar halinde oynanılabileceği gibi tek başınıza da oynanabiliyor.

5- World Robot Boxing 2

World Robot Boxing 2 oyununun konusunda; robotlar boks ligine katılıyorlar ve şampiyon olmak için kıyasıya mücadele ediyorlar. Her robota kritik hasar, blok, sağlık yenileme, enerji kazancı gibi yetenekler verilmiş. Yetenekler takımın sinerjisine bağlı .

World Robot Boxing 2 oyununda becerilerinizi geliştirecek robotlar ile ringe giriyorsunuz. Rakibinizi tanıyarak, zayıf yönlerini keşfediyorsunuz. Strateji geliştiriyorsunuz.

Peki sizin en sevdiğiniz mobil oyunlar hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Espor’dan Para Kazanmanın Yolları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Oyun Sevenler için Facebook Gaming Uygulaması Yayınlandı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Oyunseverler için En İyi Oyun Klavyeleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı