Evcil Hayvanlara Veteriner Hizmeti Sağlayan Uygulama!

İstediğiniz zaman, istediğiniz her yerde evcil hayvanınızla alakalı sorularınızı uygulama üzerinden veterinerlere sorabileceksiniz. Haberimizde...

Evcil hayvan sahipleri için hayvanlarının bakımı oldukça dikkat edilmesi gereken bir konu. Fakat birçok hayvan sahibi, evcil hayvanıyla ilgili her türlü bilgiye hakim olamayabiliyor. Kimi zaman bir veteriner kliniği desteğine ihtiyaç duyabiliyorlar. Ancak her zaman veteriner hekime gitme şansımız olamayabiliyor. Böyle durumlarda, nerede olursanız olun 7/24 veteriner hekime ulaşıp; evcil hayvanınızın durumu ile ilgili her türlü konuda soru sorabileceğiniz bir uygulama geliştirildi. Haberimizde….

Veteriner kliniğine gitmek yerine evde hizmet almanızı sağlayan uygulama nedir?

Evcil hayvan sahiplerinin en önemli önceliği elbette ki sevimli dostlarının sağlığı ve rahatı. Aşılarının yapılması, muayenelerin takibi gibi rutin işlemler için hayvan sahiplerinin, belirli dönemlerde veteriner kliniği ziyaret etmesi gerekiyor. Fakat zaman zaman sahip olduğunuz evcil hayvan aniden rahatsızlanabiliyor. Bu gibi anlarda ise bir veterinere ulaşmak zor olabiliyor.

Pawsquad adlı bir uygulama 7/24 veterinere ulaşıp; her türlü konuda bilgi almanızı sağlıyor. Ayrıca veteriner kliniği ziyaret eden evcil hayvan ve sahibinin yaşadığı stres, korku ve endişeyi biraz daha olsun azaltmayı amaçlıyor. Pawsquad adlı bu uygulama, hem Google Play Store hem de App Store da yer alıyor.

Evcil hayvan sahipleri, hasta olan hayvanları için veteriner hekim ile görüntülü, video ya da mesajlaşma yollarına kullanarak hayvanlarının neyin veya nelerin rahatsız edebileceğini Pawsquad vasıtasıyla öğrenebiliyorlar.

Online veteriner uygulaması nasıl kullanılıyor?

Uygulamayı indirdiğinizde evcil hayvanınız için hangi servisten yararlanmak istediğinizi seçmeniz isteniyor. Sohbet, videolu görüşme ve veterinerinizden ev ziyaretleri olmak üzere 3 hizmet bulunuyor. Yani eğer online danışmak istemezseniz; uygulama aracılığıyla evinize de veteriner çağırabiliyorsunuz. Ancak bunun için uygulama üzerinden randevu almanız gerekiyor. Yapılan ziyaretler ise 40 dakikayı aşmıyor.

Uygulama ile alınan veteriner hizmetinin diğer yöntemlere göre daha ucuza geldiği söyleniyor. Ayrıca kullanıcılar veteriner kliniği bulmakla uğraşmak yerine; uygulamadan kolaylıkla bir veteriner çağırabiliyor. Bu arada hemen belirtelim: Uygulamayı indirmek ücretsiz olsa da; ödeme konusunda abonelik yöntemi tercih ediliyor. Örneğin abonelik ücretin bedeli 7 Euro. Eğer evcil hayvan sahipleri belirli evcil hayvan sigortası yaparsa bu ücreti ödemiyorlar.

Uygulama Avrupa ve Kuzey Amerika’da yoğun olarak kullanılıyor. Hatta uygulamanın çevrimiçi hizmetleri Türkiye’de kullanılıyor. Fakat veteriner çağırmak istediğinizde bulunduğunuz bölgeye yakın veteriner olmadığı bilgisi paylaşılıyor.

Pawsquad uygulamasında veterinerler tanı koyamıyorlar ve reçete yazamıyorlar. Yani uygulama üzerinden sadece tavsiye ve öneri alabiliyorsunuz. Uygulama özellikle kırsal kesimde yaşayan, hayvancılık ile uğraşan kişiler tarafından sık kullanılıyor. Ayrıca veteriner olarak yer almak isteyenler de uygulamanın internet sitesinden kolaylıkla kayıt olabiliyorlar.

Uygulamaya son gelen güncelleme ise tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs ile alakalı olmuş. İnsandan insana bulaşan koronavirüsün; bir insandan hayvana geçip geçmediği tam olarak açıklanamıyor. Uygulama ayrıca, hayvanınıza bu süreçte nasıl bakım yapmanız gerektiğine yönelik bazı önerilerde de bulunuyor. Hatta bu konuda sorularınızı uygulama üzerinden de sorabiliyorsunuz.

Peki siz evcil hayvan besliyor musunuz? Veteriner kliniği hizmeti sunan bu tip online uygulamalar konusunda ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Evcil Hayvanlar için Teknoloji Ürünleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Vahşi Hayvanları Eve Getiren Google 3D Hayvanlar Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Ev Temizleyen ve Evcil Hayvan Besleyen Top Robot!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Büşra Güler

Büşra Güler

“Kızım ne okuyorsun?” diye sorulunca “Genetik” söylenince garip karşılanan bir bölüm okuyan, bölümüne aşık ve bunu teknoloji ile birleştirmeyi seven, tiyatroya ilgi duyan, doğayı çok seven ve her fırsatta gezmeyi ve kamp yapmayı seven deli dolu bu kızın yazıları. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın: https://moblobi.com/author/busra-guler/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı