Evcil Hayvanlar için Teknoloji Ürünleri!

Evcil hayvanlar ailemizin ve hayatımızın birer parçası. Onlar için de her zaman en iyisi olsun isteriz. Temel ihtiyaçlarının yanı sıra kaliteli vakit geçirmeleri de sevimli dostlarımız için önemli. Teknoloji bizim hayatımızı kolaylaştırdIğı gibi onların da bakımı ve kaliteli vakit sürdürebilmeleri için pek çok yeniliği hayatımıza soktu. Hayvanlarının sağlığına, mutluluğuna ve temel bakımına özen gösteren sahipleri ise bu teknolojik ürünlere yönelmiş durumdalar. Evcil hayvanlar için geliştirilen teknolojilerin bazıları onların bakımını kolaylaştırıyor; bazıları ise oyun arkadaşı oluyor. Biz de evcil hayvanlar için geliştirilen bu teknolojik ürünlerini sizin için derledik. İşte teknoloji dünyasının sevimli dostlarımız için geliştirdiği ürünlerden bazıları:

Evcil hayvanlar için teknolojik ürünler neler?

İzleme ve iletişim cihazı: PetCube Bites 2

Çalışan evcil hayvan sahiplerinin en büyük problemi onları evde yalnız bırakmak. PetCube Bites 2 ise bu soruna bir çözüm bulmak için geliştirilmiş. Siz evde yokken evcil hayvanınızı izleyebiliyor ve kontrol edebiliyorsunuz. Hatta üzerinde bulunan kamera sayesinde görüntüleyebiliyor; gerektiğinde de onunla konuşabiliyorsunuz. Bu sayede hem sizin aklınız evdeki hayvanınızda kalmıyor hem de siz işe gittiğinizde ya da dışarıda olduğunuzda hayvanınız da kendini yalnız hissetmemiş oluyor. PetCube Bites ’in ayrıca içinde bir mama haznesi de bulunuyor. Bu da siz istediğiniz zaman hayvanınıza mama vermenizi hatta ona sürpriz yaparak ödüllendirmenizi sağlıyor. PetCube Bites 2’ın teknolojik olarak bazı özellikleri de bulunuyor. Geniş açılı lensi, gece görüşü ve çift yönlü ses özelliği ile sizin ve küçük dostunuzun hayatını kolaylaştırabilir.

Otomatik evcil hayvan besleyici (kuru gıda): Tdynasty Design

Evcil hayvanı olanların en büyük sorunlarından bir tanesi de siz evde yokken kedinize veya köpeğinize kimin mama vereceği konusudur. Tdynasty Design bu soruna yönelik olarak geliştirilmiş bir evcil hayvan besleyicisi. Bu evcil hayvan besleyicinin programlanabilir bir gösterge paneli bulunuyor. Bu panel sayesinde evcil hayvanınızın beslenme saatlerini ve mama miktarını otomatik olarak ayarlayabiliyorsunuz. İç haznesi ile özel bir kaplama teknolojisi ile üretilmiş. Bu sayede besinleri bayatlamadan uzun süre muhafaza edebiliyor. Bu cihazın enteresan bir özelliği de kendi sesinizi yüklemeye izin vermesi. Bu sayede sesinizi yükleyip onu yemeğe davet edebiliyorsunuz ve onun cihaza alışmasını çok daha kolay bir hale getirmiş oluyorsunuz. Tdynasty Design adlı bu evcil hayvan besleyici kuru gıdalar için tasarlanmış bunu da özellikle belirtelim. Ayrıca hayvanların güvenliği için güç kablosu yerine uzun ömürlü bir pil ile çalışıyor. Pil ömrünü ise cihazdaki dijital gösterge paneli üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Otomatik evcil hayvan besleyici (taze gıda): Cat Mate C500

Biraz önce size evcil hayvanlarınız için siz evde yokken kolaylık sağlayacak otomatik kuru gıda makinasından bahsetmiştik. Eğer hayvanınızı kuru yerine taze gıda ile besliyorsanız bunun da bir alternatifi düşünülmüş. Yalnız hemen belirtelim bu cihaz özellikle kediler için üretilmiştir. Kediler için tercih edilen taze gıdaların muhafaza edilmesi oldukça zor. Cat Mate C500  adlı bu ürün, kedinizin günlük taze gıda ihtiyacını karşılamanıza imkan veriyor. Cihazda özel bir soğutma teknolojisi bulunuyor. Ayrıca beş bölmeli dairesel bir tepsiden oluşuyor. Cihaz öğün saatlerine göre programlanıyor ve kedinizi her öğünde tek bir hazne ile besliyor. Her bir haznenin yaklaşık 1 kilo besin taşıma kapasitesi bulunuyor. Bu sebeple de Cat Mate C500 adlı bu cihaz daha çok yavru kediler için tercih ediliyor.

Sağlık ve Konum İzleyici: Whistle Go

Pek çok köpek çok hareketli. Bu sebeple de izlenmesi oldukça zor. Whistle Go adlı bu cihaz köpeğinizin konumunu ve sağlık durumunu incelemeye yarıyor. GPS ile çalışıyor ve köpeğinizin tasmasına takılarak kullanılıyor. Konum bilgisinin yanı sıra aktivite takip özelliği de bulunuyor. Örneğin köpeğiniz oyun oynuyor, kaşınıyor ya da uyukluyor şeklinde size bildirim gönderebiliyor. Whistle Go adlı bu cihazda bulunan sağlık bileşenleri sayesinde de yaralanma, çizilme ya da ayak kırılması gibi durumlarda uyarı veriyor. Bu sayede köpeğinizi daha yakından takip edebiliyor ve koruyabiliyorsunuz.

Kendi Kendini Temizleyen Kedi Kumu: PetSafe ScoopFree

Kedi sahibi olmanın en zor yanı kedi kumu temizlemektir. Vaktinde temizlenmeyen kedi kutusundan çıkan kötü kokular sizi rahatsız edebilir. PetSafe ScoopFree isimli bu cihaz ise dokunmadan kedinizin kumunu temizleyebilme ve ona daha hijyenik bir ortam sunabilmenize olanak sağlıyor. PetSafe ScoopFree sürekli olarak kendini temizlemeye programlanmış. Böylelikle de koku oluşumunu önleyebiliyor. Piyasada bulunan benzer ürünlere göre çok daha ucuz olduğunu da belirtmekte fayda var.

Peki sürekli oyun isteyen kedinize hangi teknoloji ürünü düşünülmüş? Siz evde yokken kedinizle oynayan teknolojik cihaz hangisi? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Fatmanur Gömbeci

Fatmanur Gömbeci

Bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bilginin paylaştıkça çoğalacağına inanıyor ve gönüllü eğitmenlik yaparak bu inancımı sürdürüyorum. İçerik yazarlığı ise benim için bir hobi haline gelmiş durumda. Aynı zamanda teknolojiyi yakından takip ediyorum. Güncel kalmanın motivasyonumu arttırıyor ve dijitalleşen dünya beni heyecanlandırıyor. Bu heyecana ortak olmak isteyen okurlarımı köşeme bekliyor olacağım. https://moblobi.com/author/fatmanur-gombeci/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı