Vahşi Hayvanları Eve Getiren Google 3D Hayvanlar Nasıl Kullanılır?

Google 3D hayvanlar özelliği ile birçok hayvanı evinizin salonun 3 boyutlu olarak görmenizi sağlıyor....

Sanal gerçeklik, hologram teknolojisi, artırılmış gerçeklik derken birçok şeyi gerçekmişçesine etrafımızda görür ve deneyimler olduk. Şimdilerde ise Google 3D hayvanlar özelliği ile birçok hayvanı evinizin salonun 3 boyutlu olarak görmenizi sağlıyor. Peki nasıl yapabilirsiniz? İşte ipuçları…

Artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi, özellikle dev teknoloji şirketlerinin, son dönemde üzerinde durduğu teknolojilerden biridir. Bu şirketler arasında yer alan Google, Şubat 2018 yılında sadece Pixel cihazlarında kullanılması amacıyla Google Kamera Uygulaması için üretilmiş AR çıkartmalarını piyasaya sürmüştü. Bu uygulama sayesinde, kullanıcılar, nesneleri ve hatta gerçek hayattaki hayvanları bile görüntüleyebiliyor ve yakalayabiliyorlar. Böylelikle, artırılmış gerçekliği deneme şansına sahip oluyorlar.

Google 3D hayvanlar özelliği nasıl kullanılır?

Fakat bu özellik, belli bir zamana kadar, sadece Pixel ve Google Kamera Uygulaması bulunan telefonlarda kullanılabiliyordu. Durum böyle olunca da yazılım devi olan Google, daha geniş bir kitleye sahip olmak için AR özellikli Android ve iPhone’lara basit bir aramayla kullanabileceğimiz 3D hayvanlar özelliğini getirdi.

Google’ın 3D hayvanlar  özelliği aslında artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde ses çıkaran ve hareket eden 3D hayvanlar ı, kullandığınız cihazın kamerası sayesinde görmenizi sağlıyor. Kartal, kaplan, yılan, panda, ayı, köpek balığı gibi hayvanları AR destekli cihazlarda gerçek dünyaya getirebiliyor. Özellikle, herkesin evde kaldığı bu dönemde, 3D hayvanlar  özelliğinin kullanılması, çocukları vahşi hayvanlarla tanıştırmak açısından yararlı olabilir. Gerçek boyutlu olarak bu 3D hayvanlar ını evinize getirmek ise oldukça kolay. Peki Google 3D hayvanlar iPhone’da nasıl kullanılır? Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

  • Google 3D hayvanlar özelliğini kullanabilmeniz için öncellikle, bu özelliği etkinleştirmek gerekir. Bunun için de herhangi bir tarayıcı kullanılabilir. iPhone tarayıcısından google.com sayfasına geçiş yaparak istediğiniz herhangi bir hayvan adını aratınız.
  • Arama sonuçlarında ortaya çıkan Wikipedia kısmına giderek “3D olarak görüntüle” bölümünü seçiniz.
  • Yukarıdaki maddeleri tamamladıktan sonra, uygulama, iPhone kamerasını kullanmak için izin isteyecektir. İzin verdiğinizde ise Google 3D hayvanı otomatik olarak cihazınıza indirilecektir.
  • Son olarak ise kamera arayüzü sizden telefonunuzu birkaç saniyeliğine hareket ettirmenizi isteyecektir. Ardında da 3D hayvanınız karşınızda duruyor olacak.

Peki Google 3D hayvanlar özelliği hangi telefonlarda kullanılabilir? Hangi Android telefonlar ve hangi iPhone modellerini kullananlar bu özellikten yararlanabilir? Çocuklarınızın hayal kırıklığı yaşamaması için neyi kontrol etmeniz önemli? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı