Hiçbir İşe Yaramayan Mobil Uygulama! - Moblobi.com
Mobil

Hiçbir İşe Yaramayan Mobil Uygulama!

Nothing adlı bu tuhaf uygulamayı insanlar neden indiriyor? İşte yanıtı...


Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygın hale gelmiş durumda. Karşımıza sürekli yeni ve değişik uygulamalar çıkıyor. Fakat bugün bahsedeceğimiz uygulamasadece değişik değil aynı zamanda tuhaf. Hiçbir şey yapmıyor ve hiçbir işe yaramıyor. Peki Nothingadlı bu uygulamayı insanlar neden indiriyor? İşte bu tuhaf uygulama ile ilgili detaylar…

Hiçbir işe yaramayan bu tuhaf uygulama nasıl kullanılıyor?

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber birçok yeni uygulama da geliştiricileri tarafından kullanıcılara sunuluyor. Uygulama mağazalarına girdiğimiz zaman kategorilere ayrılmış şekilde pek çok uygulamayla karşılaşıyoruz. Bu uygulamalardan biri de Nothing… Ancak bunu diğerlerinden ayrıştıran çok önemli bir özelliği var. O da hiçbir işe yaramıyor olması.

Bilindiği üzere Google Play Store çok kapsamlı bir uygulama mağazası. Buradan milyonlarca uygulamaya ulaşabiliyoruz. Nothingyani Hiç olarak adlandırılan bu uygulama Google Play Store’da yer alıyor. Mevcutta da en az 1 milyon indirilmeye sahip olduğunu hemen söyleyelim. Bu kadar fazla kişi tarafından indirilmiş olan uygulamanın en önemli özelliği ise; hiçbirşey yapmıyor olması.

Nothing uygulamasının geliştiricisi de ilginç açıklamasında bu uygulamanın hiçbir şey yapmadığını ve hiçbir işe yaramadığını özellikle belirtiyor. Yani aslında bir anlamda isminin hakkını veriyor. Uygulamayı indirinci ne oluyor, sizi içinde neler karşılıyor merak edenlere hemen bunun hakkında da birkaç ipucu verelim: Uygulamayı telefonunuza indirdiğinizde ve açtığınızda sizi beyaz bir ekran karşılıyor. Bu beyaz ekranın üzerinde ise “Nothing” yani “hiç” yazısı çıkıyor.

Bu uygulamayı kullananların yorumlarına göre uygulamada hiçbir şey yok ama bazı kullanıcılara göre ise uygulama o kadar da boş değil. Söylenenlere göre telefonunuzu salladığınızda uygulama karşınıza gif veya sayaç gibi şeyler çıkarıyor.

Peki bu tuhaf uygulama ücretli mi? Hangi amaca hizmet ediyor? Bu uygulamayı kimler indirebiliyor? İndirmek ve tuhaf uygulamayı deneyimlemek isteyenlerin neye mutlaka dikkat etmesi gerekiyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı