Bilgisayarınızdan Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun!

En çok oynanan bilgisayar oyunları hangileri? En iyi pc oyunları neler? Bilgisayarınızdan oynayabileceğiniz 10 oyun, haberimizde...

Akıllı telefonlarımızdan oynadığımız pek çok oyunu bilgisayardan oynayabilmek mümkün. Son yıllarda mobilden oyun oynamak epey popülerleşmiş olsa da pek çok kullanıcı bilgisayarları üzerinden oyun oynamaya devam ediyor. Peki en iyi pc oyunları neler? En sevilen 10 bilgisayar oyunu, haberimizde…

En iyi pc oyunları:

Günümüzde bilgisayar oyunları, oyunculara görsel ve duygusal boyutta deneyimler yaşatıyor. Bir oyunu sevdiğimizde bilgisayar başında saatlerce kalıp, oynamaya devam ediyoruz. Bilgisayarından oyun oynamak isteyenler için; oynayabilecekleri en iyi 10 bilgisayar oyunları şöyle :

1- Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 oyunu, 2018 yılında piyasaya sürülmüş yarış oyunlarından biri. Oyun, en iyi bilgisayar oyunları arasında gösteriliyor.Amerika’dan İngiltere’ye birçok ülke ve kasaba yollarında geçiyor. Son serisiyle farklı tasarımlı araba seçenekleri ve çılgın aktiviteli pistler sunuyor.

2- Minecraft

Minecraft 2009 yılında piyasaya sürülmüş ve halen en popüler bilgisayar oyunları arasında yer alıyor. Oyun, dünyada milyonlarca kişi tarafından satın alınarak bir rekora ulaşmış. Minecraft, 3D grafiklerden oluşan beş adet oyun tipi içeriyor. Bu oyun tipleri şöyle; Hayatta Kalma, Zorlayıcı, Yaratıcı, Macera, Seyirci. Oyun, doğadaki zorluklarla mücadele ederken hayatta kalıp, kendi dünyanızı kurmanızı konu ediniyor.

3- Persona 4 Golden

Persona 4 Golden mekan olarak okulda geçiyor ve karakterleriyse okul çevresindeki kişilerden oluşuyor. Gizem, suç, cinayet temaları işlenen bu oyunda karakter sayısı arttıkça olayların ardındaki sır perdesi de aralanıyor.

4- Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice 2019 yılında piyasaya sürülmüş en iyi bilgisayar oyunları arasında. Oyun, 16. Yüzyıl Japonya’sında düşmanlarla mücadele ederken dönemi de keşfetmenizi sağlıyor. Düşmanları engellemekse kılıç savaşlarıyla mümkün oluyor. Oyun, genç bir kurdun efendisinin intikamını almak için verdiği korkutucu mücadeleyi konu edinmiş. En iyi bilgisayar oyunları arasında olan Sekiro’da becerileri geliştirmenin zor olduğu söyleniyor.

5- Her Story

Her Story oyunu, bir kadının kayıp olan kocasının izini sürmesini konu ediniyor. Her Story, sanal polis videoları ve röportajlardan oluşan kayıtlar sunuyor. Ancak şifreyi bulmak için sadece yedi röportaj hazırlanmış ve izlerken süre kısıtlaması var. Görseller ve bulgular kullanılarak olayı çözmeniz bekleniyor.

6- Celeste

2018 yılında piyasaya sürülen Celeste Oyunu, Celeste dağına tırmanmayı amaç edinmiş bir genç kızı ele alıyor.  Genç kız, dağa tırmanış yolu boyunca birbirinden zor bölümlerle karşılaşıyor. Bir yandan da oyuncu da oyun boyunca kaygı ve depresyon hissi uyandırılmaya çalışılmış.

7- Opus Magnum

Opus Magnum 2017 yılında piyasaya sürülmüş, yaratıcılık gerektiren bir bulmaca oyunu. Oyun, bir makineyi üretirken en basit parçalardan ve kolay işçilik gerektiren bir sistemden oluşuyor.

8- Age of Empires II

1999 yılında piyasaya sürülen Age of Empires II günümüzde en iyi ve en popüler bilgisayar oyunları arasında yerini koruyor. Oyun, kendi uygarlığınızı geliştirmeniz adına savaşı, yeni keşifleri, kaynaklar kurmayı ele alıyor. Birçok çağ ve medeniyete de ev sahipliği yapıyor.

9- Counter-Strike: Global Offensive

2012 yılında yayınlanan CS: GO şimdilerde bile en iyi oyunlar pc listesinde yer alıyor. Oyun, farklı oyun modları sunarak savaşçı, nişancı kategorileriyle ilerliyor. Teröristlerin birbirine yaptığı karşıt hamleler ve çetin mücadeleleri ele alıyor. Oyun da savaşmak üzere iki takım kuruluyor, bölümleri galibiyetle sonuçlandıran, takım oyunu kazanmış oluyor.

10- Destiny 2

Destiny 2, 2018 yılında yayınlanmış en iyi bilgisayar oyunları arasında. Oyuncuların yüksek tempolu mücadelesini ve yarışını ele alınıyor. Bölümler kötü karakterler, engebeli yollar sonucu kazanılması gereken para ve beceriyi hedef alıyor.

Peki siz bilgisayarınızdan oyun oynuyor musunuz? En iyi pc oyunları size göre hangileri? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Tüm PES Oyunları İçin 5 Taktik!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Ücretsiz Oynayabileceğiniz 5 Mobil Oyun!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Oyunseverlerin Bilmesi Gereken 15 Oyun Terimi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Busenaz Mutlu

Busenaz Mutlu

Merhaba! Ben Busenaz, Sosyoloji alanında lisans eğitimimi tamamladım. Dijitali anlaşılır bir hale getirmek adına Moblobi’de yazılar yazıyorum. Moblobi’de yazılarımı disiplinlerarası bilgi birikiminden yararlanarak hazırlamaya gayret ediyorum. Yazılarımı incelemeniz için sizleri köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı