PUBG Mobile Oyunu için Sistem Gereksinimleri Neler? - Moblobi.com
Mobil

PUBG Mobile Oyunu için Sistem Gereksinimleri Neler?

Hangi akıllı telefon modelleri PUBG oyununu kaldırabiliyor? Pubg mobile sistem gereksinimleri neler? İpuçları, haberimizde...


PUBG, pek çok insanın arkadaşlarıyla takım oluşturarak oynadığı bir aksiyon oyunu. En çok oynanan oyunlardan biri olan PUBG’yi oyunseverler daha çok telefonlarından yani mobilden oynuyorlar. Oyunu oynamak için mobil cihazınızın yeterli özelliklerde olması gerekiyor. Peki pubg mobile sistem gereksinimleri neler? Hangi akıllı telefonlar pubg mobile gereksinimleri karşılayabiliyor? Haberimizde…

PUBG Mobile sistem gereksinimleri neler?

PUBG oyunu mobil ya da pcden yani bilgisayardan da oynanabiliyor. Mobilden oynamak isteyen kullanıcıların uygulama mağazalarından PUBG oyununu indirmeleri gerekiyor. Fakat bu oyunu oynayabilmek için mobil cihazınızın bazı özelliklerde olması isteniyor.  Android veya iOS işletim sistemine sahip cihazların sahip olması gereken Pubg sistem gereksinimleri şöyle:

1- iOS cihazlarda olması gereken PUBG gereksinimleri

iOS işletim sistemindeki bir cihazda Pubg oynamak için cihazınızın iOS 9 veya daha yeni sürüm olması gerekiyor. Ayrıca cihazınızda en az 1 GB RAM olmalı. Eğer cihazınız iPhone’un eski cihazlarından ise iOS 12.2’ye yükseltmekte fayda var. PUBG Mobile ile uyumlu olan iOS cihazların listesi ise şöyle;

  • iPhone 5s ve daha yeni modeli
  • iPad Air ya da daha yeni modeli
  • iPad mini 2 ya da daha yenisi
  • iPad Pro ya da daha yenisi
  • iPad 5. Jenerasyon ya da daha yenisi
  • iPad Touch 6m jenerasyon

2- PUBG Mobile Android cihaz gereksinimleri

Bu oyunu herhangi bir problem olmadan oynamak istiyorsanız, mutlaka iyi bir İşletim sistemine sahip olmalısınız. Android 5.1.1 ve üzeri sürümler, en az 2 GB RAM’i olan cihazlar Pubg oynarken sıkıntı yaşamazlar. 2 GB RAM pubg lite sistem gereksinimleri için de geçerli.

Her iki işletim sistemine ait cihazlarda geçerli olan bir ayrıntı da internet hızınız. Eğer güçlü bir internet bağlantısına sahip değilseniz, sürekli donmalar yaşabilirsiniz. Bu da oyunu kaybetmenize sebep olabilir.

Şu ayrıntıyı da paylaşalım; Tabi bu durum oyunu bilgisayar üzerinden oynayanlar içinde geçerli. Bilgisayardan PUBG oynayan kişilerin bilgisayarlarını pubg mobile pc sistem gereksinimleri için yeterli mi değil mi kontrol etmeleri gerekiyor. Hatta sırf bu oyunu oynamak için oyun bilgisayarı satın alan kişiler de çoğunlukta.

Peki siz Pubg oynuyor musunuz? Pubg’yi mobilden mi yoksa pcden mi oynuyorsunuz? Cihazınız pubg oyununu kaldırabiliyor mu? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Tüm PES Oyunları İçin 5 Taktik!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Bilgisayarınızdan Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “PUBG Oyunları Nasıl Oynanır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı