Spotify’da Ders Çalışırken Dinlenecek Müzikler!

Verimli ders çalışmak için hangi müzikleri dinlemelisiniz? Spotify platformu üzerinden, ders çalışırken dinlenecek müzikler, haberimizde...

Hayatımızın pek çok anında günün stresini atmak için müzik dinliyoruz. Hatta ders çalışırken bile müzik dinlediğimiz  zamanlar oluyor. Fakat ders çalışırken dinlenecek müziklerin dikkat arttırıcı müzikler olması gerekiyor. En fazla müzik dinlediğimiz platformlardan olan Spotify’da da bu tür müzikler bulmak mümkün. Spotify platformu üzerinde ders çalışırken dinlenecek şarkılar, haberimizde…

Spotify’da ders çalışırken dinleyebileceğiniz 10 müzik:

Müziğin öğrenme üzerindeki etkisi son yıllarda çok daha fazla dikkat çekiyor. Hatta anne karnından başlayarak bebeklere klasik müzik dinletilmesinin çocuk gelişiminde azımsanamayacak bir rol oynadığı belirtiliyor. Araştırmacılara göre müzik beyinsel gelişimi ve öğrenmeyi hızlandırıyor, beyin hücrelerinin şarj edilerek daha verimli çalışmasını sağlıyor.

Yağmur, rüzgar, yaprak hışırtısı, su akıntısı, dalga gibi doğa seslerinin bilişsel fonksiyonları arttırdığı, stresi azalttığı belirtiliyor. Bilimsel araştırmalara göre ders yaparken dinlenecek şarkılar doğru seçildiği takdirde konsantrasyon eksikliğini ve yorgunluğu ortadan kaldırıyor.

Dikkat dağıtmayan ve ders çalışırken dinlenecek müzikler spotify platformunda hazır listeler şeklinde de mevcut. Bu listelerde yer alan şarkıların çoğu enstrümental veya klasik müzikler olarak görülüyor. Sözkonusu listeler çok sayıda kişi tarafından da takip ediliyor. Ders yaparken dinlenecek müzikler arasında en çok tercih edilen 10 tanesi ise şöyle:

 1. Bach : Branderburg Concertos
 2. Mozart : Piano Sonates
 3. Charles Gounod : Ave Maria
 4. Bethoven : Moonlight Sonata
 5. Netherlands Symphony  Orchestra : Violin Concerto No.2
 6. Muriel Hirschmann : Dona dona
 7. Vivaldi : Four Seasons
 8. Debussy: Clair de Lune L.32
 9. Agnes Obel : The Curse
 10. Caroline Shaw: Partita for 8 Singers No.3

Peki siz ders çalışırken müzik dinliyor musunuz? Ders çalışırken dinlediğiniz müzikler neler? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • İnternetin En Gizemli Şarkısı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • En Çok Dinlenen 5 Popüler Spotify Podcast!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • “En İyi 5 Şarkı Sözü Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlayda Tokuçcu

İlayda Tokuçcu

Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum. Teknolojinin hızına yetişmek ve güncel kalmak için Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı