En Çok Dinlenen 5 Popüler Spotify Podcast!

Spotify'da dinleyebileceğiniz podcast yayınları hangileri? Haberimizde...

Son yıllarda inanılmaz bir yükseliş yaşayan podcast kavramı aslında seneler öncesinde ortaya çıkmıştı. Fakat günümüzde Spotify gibi müzik platformlarının kullanılmaya başlanmasıyla birlikte podcast dinlemek çok daha trend oldu. Peki spotify en iyi podcast yayınları hangileri? İşte en çok dinlenen 5 farklı Spotify Podcast önerisi…

Spotify en iyi podcast yayınları hangileri?

Podcast dinleyebileceğimiz pek çok platform var. Fakat pek çok kullanıcı Spotify üzerinden podcast dinlemeyi tercih ediyor. Özellikle salgın döneminde spotify podcastler dinleyen kullanıcı sayısı bir hayli arttı. İşte dinlemek isteyip, ne dinleyeceğine karar veremeyenler için en iyi spotify podcastleri ve en popüler yayınlardan 5 öneri:

  • Açık Bilinç

Açık Bilinç, Güven Güzeldere’nin her hafta farklı konuklarla bilim ve felsefi konulu sohbetlerden oluşan Spotify en iyi Podcast serileri arasında. Bölümler gündemdeki birçok soru ve sorunu ele alıyor. Adaletten kadın erkek ilişkilerine, yapay zekadan ekonomiye, depresyondan genç işsizliğe uzanan birçok mesele ele alınıyor.

  • 5 Kişi Podcast

5 Kişi Podcast farklı alanlarda birçok başarılı insanın hayat mottosunu, başarı basamaklarını nasıl tırmandıklarına dair kendi ağızlarından duyacağınız içeriklerden oluşuyor. Ayrıca hayata dair tavsiyeler veren, size yapılmış olan hatalara verdiğiniz tepkiler gibi derinlemesine düşünmeye olanak tanıyan konuları ele alıyor. İçerikler, dinleyicilerin hayatlarından izler bulacağı ve insanın hayatıyla ilgili kararlar alırken ilham alabileceği dinletilerden oluşuyor. 5 Kişi Podcast yayını, Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz.

  • 64Bits

64 Bits Ekibi; Cihan Gürsoy, Yiğit Ihlamur, Birkan ve Çağla İçaçan isimli genç profesyonellerden oluşuyor. Genç profesyoneller, teknoloji gündemini yakından takip ederek gelişmeleri samimi bir dille dinleyicilerine aktarıyor. Üstelik bu gençler teknolojik gelişmeleri Silikon Vadisi’nde deneyimleme fırsatı bulmuş. Kendi aralarında yaptıkları teknolojik gelişmelere dair değerlendirmeleri içeren sohbetleri Podcast yayınına taşımışlar. Evinizde kullandığımız akıllı cihazlardan yapay zekaya, teknoloji devlerinden Amazon, Microsoft, Apple gibi şirketlerin geliştirdikleri yeni hizmetleri ele alıyorlar. 64 Bits podcast kanalına YouTube, iTunes ve Spotify üzerinden erişebilirsiniz.

  • Evrim Ağacı Podcast

Evrim Ağacı Podcast kanalı çeşitli radyolara, televizyonlara ve YouTube gibi platformlara konuk oldukları zamandan kalma kayıtları içeriyor. Sağlık, kültür, felsefe, bilim, tarih, ilişkiler, belgesel gibi farklı içeriklerden oluşuyor. Koronavirüs’ten insan nüfusuna, yapay zekadan kansere, felsefeden uzaya birçok alanda güncel meseleler konu ediliyor.

  • Fularsız Entellik

Fularsız Entellik podcast yayınının aynı isimle bir blog sitesi bulunuyor. Podcast yayınlarını yayıncı Tolstoyevski halk için halka rağmen entellik olarak tanımlıyor. Podcast kanalında koronavirüs gibi güncel konularda yer alıyor. Ayrıca  Fularsız Entellik kanalına başka podcast yayıncıları da konuk oluyor.

Peki siz Spotify podcast dinliyor musunuz? En sevdiğiniz spotify podcastler hangileri? Yorumlarda paylaşınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Podcast İndirmenin Yolları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Spotify’ı Ücretsiz Daha İyi Kullanmak Için İpuçları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • 2020 Yılında En Çok Dinlenen 7 Podcast! ” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Busenaz Mutlu

Busenaz Mutlu

Merhaba! Ben Busenaz, Sosyoloji alanında lisans eğitimimi tamamladım. Dijitali anlaşılır bir hale getirmek adına Moblobi’de yazılar yazıyorum. Moblobi’de yazılarımı disiplinlerarası bilgi birikiminden yararlanarak hazırlamaya gayret ediyorum. Yazılarımı incelemeniz için sizleri köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı