Spor Severler İçin 4 Akıllı Fitness Aleti!

Özellikle evde spor yapmayı sevenlerin kullanabileceği teknolojik spor ekipmanları arasından; ilginç ve işe yarayan 4 akıllı fitness aleti, haberimizde...

Instagram, Youtube gibi platformlarda sağlıklı yaşama dair videoların ve içerik paylaşılması ile pek çok insan spor yapmaya başladı. Bazı insanlar bunun için spor merkezlerini tercih ederken; bazıları ise evlerinde spor alanı oluşturdular. Elbette, spor yaparken de kullanabileceğiniz teknolojik spor ekipmanları var. İlginç özelliklere sahip 4 akıllı fitness aleti, haberimizde…

Egzersiz için 4 akıllı fitness aleti:

Fitness’a olan ilgi son zamanlarda epey artış gösterdi. Teknolojinin gelişmesiyle akıllı ve pratik kullanımlı fitness aletleri de geliştirildi. Fitness egzersizleri için kullanabileceğiniz akıllı cihazlardan bazıları şunlar:

1- Akıllı bisiklet

Peloton bisiklet, dokunmatik ekrana sahip özelliğiyle 90’dan fazla canlı egzersiz oturum içeriyor. Aylık üyeliği yaklaşık 40 dolar civarında ve aile üyeleriyle de paylaşılabiliyor. Ayrıca, yoga dersleri, ağırlık antremanları hatta koşu derslerinin yer aldığı bir mobil uygulaması da bulunuyor. COVID-19 nedeniyle uygulamanın deneme süresi 60 güne kadar uzatılmış. Bisikletin fiyatı ise yaklaşık 2.250 dolar civarında.

2- Sanal gerçeklikli koşu bandı

NordicTrack, özellikle akıllı fitness ekipmanlı ile biliniyor. Dünyanın her yerinden eğitmenlerle interaktif sınıflar sunuyor. Özellikle bisikletleri ve koşu bantlarının teknolojisiyle dikkat çekiyor. Örneğin koşu bandı dokunmatik ekranı sayesinde Paris sokaklarında sanal bir yürüyüş yaptıran bir hizmet sunuyor. Yıllık üyeliğin hizmet bedeli yaklaşık 460 dolar; ekipmanlarının toplam fiyatıysa 3.000 dolar civarında.

3- İnteraktif fitness cihazı

Mirror adlı şirketin yaptığı cihaz; interaktif bir fitness cihazı ve aynı zamanda ayna olarak da kullanılıyor. Telefonunuz ile yoga, pilates, kardiyo, boks gibi birçok canlı egzersiz sınıfına erişim sağlanıyor. Evinde egzersiz ekipmanlarına yeri olmayanlar için uygun bir tercih olabiliyor. Derslere üyelik ise aylık 40 dolar; aynanın fiyatıysa yaklaşık 1.500 dolar.

4- Gerçek zamanlı fitness ekipmanı

Tempo Studio, şömineyi andıran bir tasarıma sahip. Ağırlık antremanı yapmak isteyenler için; halter, ağırlık plakaları, egzersiz matı, kalp atış hızı monitörü gibi birçok fitness ekipmanı içeriyor.  Yüksek güç ve hareketlilik gerektiren sınıflara yüksek kalitede dokunmatik ekran üzerinden erişiliyor.

Ayrıca hareketlerdeki kontrolü sağlamak amacıyla 3D sensör kullanılıyor. Sensörler sayesinde canlı derslerde bir hata yapıldığında eğitmenler bunu görebiliyor ve sizi gerçek zamanlı olarak düzeltebiliyor. Sınıflar için aylık üyelik 40 dolar; ekipmanlara sahip olmaksa yaklaşık 2.000 dolar civarında.

Peki siz evde fitness yapıyor musunuz? Sizin bildiğiniz diğer akıllı spor aletleri neler? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Spor Severler için 8 Fitness Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Yakın Gelecekte Spor Salonları Nasıl Olacak?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Egzersiz Yaparken Dinleyebileceğiniz Podcastler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Busenaz Mutlu

Busenaz Mutlu

Merhaba! Ben Busenaz, Sosyoloji alanında lisans eğitimimi tamamladım. Dijitali anlaşılır bir hale getirmek adına Moblobi’de yazılar yazıyorum. Moblobi’de yazılarımı disiplinlerarası bilgi birikiminden yararlanarak hazırlamaya gayret ediyorum. Yazılarımı incelemeniz için sizleri köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı