Spor Severler için 8 Fitness Uygulaması!

IOS ve Android cihazlar için en iyi Fitness uygulamaları hangileri? Spor severler için 8 fitness uygulaması, haberimizde...

Hayatımızı düzene sokmamıza yardımcı olacak pek çok uygulama var. Sağlık kategorisindeki Fitness uygulamaları da bunlar arasında. Artık pek çok insan spor salonuna gitmek yerine egzersiz uygulamaları üzerinden antrenmanlarını, verdikleri kalorileri, günde kaç adım attıklarını takip edebiliyorlar. Peki IOS ve Android cihazlar için en iyi Fitness uygulamaları hangileri? Spor severler için 8 fitness uygulaması, haberimizde…

En iyi 8 fitness uygulaması:

1- Couch to 5K

5K Couch isimli fitness uygulaması formda kalmak için ne zaman ve ne kadar koşmanız gerektiği konusunda sizi yönlendiriyor. Antrenman esnasında kendi çalma listenizden parçaları dinleyebiliyorsunuz. Samsung akıllı saatler üzerinden de uygulamayla bağlantı kurulabiliyorsunuz.  Ayrıca uygulama ekranını siyah ekran yani karanlık mod ile kullanabileceğiniz bir özellik de mevcut.

2- Cyclemeter Cycling Running GPS

Cyclemeter, bisiklet sürücülerinin en çok kullandığı fitness uygulamalarından biri. Uygulamada antrenman günlerinizi oluşturabilir, kronometreyi kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulama haritalar üzerinden trafik durumunu da sizinle paylaşıyor. Android ve IOS cihazlarla uyumlu çalışan Cyclemeter’da uygulama içi satın almalar da mevcut.

3- iCardio Workout Tracker

Spor uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulamalardan biri de iCardio. Uygulama üzerinden günlük aktivitelerinizi takip edebilir, kalori ve adımlarınızı görebilirsiniz. Uygulamada GPS özelliği de bulunuyor. Kullanıcılar uygulamada geçmiş egzersizlerine de ulaşabiliyorlar. iCardio uygulamasından Kilo, tansiyon, dinlenme nabzı ve uyku gibi kritik sağlık ölçümlerini de görüntüleyebiliyorsunuz.

4- BodySpace- Social Fitness App

BodySpace, bir egzersiz izleyici uygulamasıdır. Bu egzersiz günlüğü uygulamasında egzersizlerin nasıl yapıldığına dair ipuçları videolarda yer veriliyor. Egzersiz programınız doğrultusunda uygulama size günlük yapmanız gerekenleri bildirim olarak gönderiyor.

5- Fitbit

Egzersiz uygulamaları arasında en çok bilinen uygulamalardan biri de Fitbit. Uygulamada beslenme programları ve pek çok egzersiz önerisi yer alıyor. Ayrıca meditasyon yapan kişilerin egzersiz esnasında dinleyebileceği parçalarda  bulunuyor. Uygulamada pek çok uyku aracı da mevcut. Bu araçları kullanarak uykuya ne kadar zaman ayırdığınızı inceleyebiliyorsunuz. Uygulamayı 90 gün ücretsiz deneyebiliyorsunuz. Kişisel beslenme programlarından faydalanmak isteyen kullanıcılar için Premium üyelik bulunuyor.

6- Fitness Point

Uygulamada 230’dan fazla vücut ağırlığı egzersiziyle alakalı içerik bulunuyor. Ayrıca egzersizlerinizi grafikler üzerinden de takip edebiliyorsunuz. Uygulama Android ve IOS kullanıcıları için ücretsiz fakat özellikleri kullanabilmek için Pro versiyonunu satın almanız gerekiyor.

7- Nike Training Club

Nike markasının bu uygulamasında başlangıç seviyesinden itibaren pek çok egzersiz bulunuyor. Egzersizler genel olarak 15-45 dakika arasında sürüyor. Egzersiz programları ise  Nike Master Trainer tarafından hazırlanıyor. Uygulama da diğer uygulamalardan farklı olarak yoga egzersizleri de bulunuyor. Ayrıca uygulama Apple Watch cihazlarıyla da bağlantı kurabiliyor.

8- Calorie Counter – MyFitnessPal

My FitnessPal uygulamasında 350 den fazla egzersiz bulunuyor. Uygulamaya yediğiniz şeyleri ekleyerek kaç kaloriye denk geldiğini hesaplayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra yiyeceklerin paketlerindeki barkodları okutup, bilgi alabilirsiniz. Şuan için uygulama 6000’den fazla ürün hakkında kullanıcılara bilgi sunuyor.

Peki siz düzenli egzersiz yapıyor musunuz? Telefonunuzda yüklü olan fitness uygulamaları neler? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Egzersiz Yaparken Dinleyebileceğiniz Podcastler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Yakın Gelecekte Spor Salonları Nasıl Olacak?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Çocuklarda Obeziteyi Önleyen 4 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı