Bisiklet Sürücülerine Bilgi Veren Yol Uygulaması!

Bisikletçilerin işlerini kolaylaştırıp, sürüş deneyimlerini keyiflendiren bisiklet yol uygulaması nedir?Bike Computer uygulaması ne işe yarar? Haberimizde...

Bisiklet dünya genelinde hem çevre için önemli hem de çok sevilen bir ulaşım aracı. Aslında hem ulaşım, hem spor, hem de hobi olarak çok amaçlı olarak kullanılıyor. Birçok bisiklet kullanıcısı sürüş detayları, fiziksel durumu, güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak; aynı zamanda da sürüş deneyimini ve konumunu arkadaşları ile paylaşmak için bisiklet yol uygulamaları kullanıyorlar.

Bisiklet sürücülerinin sürüş hızları, kalp atış hızları ve güvenlikleri hakkında bilgi veren pek çok mobil uygulama var. Bike Computer yani Bisiklet Bilgisayarı isimli uygulama da bu bisiklet yol uygulamalarından biri. Uygulama üzerinden kullanıcılar hem kendileri ve sürüş deneyimleri hakkında bilgi toplayabiliyor; hem de canlı bir şekilde arkadaşlarının konum bilgilerini ve hatta fotoğraflarını görebiliyorlar.

Bisiklet yol uygulaması nedir, nasıl kullanılır?

Bike Computer, akıllı telefonunuzu GPS özellikli bisiklet bilgisayarına dönüştüren bir mobil uygulama. Android ve IOS işletim sistemindeki cihazlarla uyumlu çalışan uygulama 10.000 bisikletçi tarafından kullanılıyor. Uygulama da süper batarya özelliği yer alıyor. Bu özellik ile diğer uygulamalara göre daha az şarj tükettiği iddia ediliyor.

Bluetooth aracılığıyla etkinlik izleyici ve monitörlerle bağlantı sağlanıyor. Bisikletçilerin yokuş yukarı sürüş hızı ve aldıkları yollar hakkında bilgilendirme uygulama ekranına yansıyor.

GPS uygulaması ile arkadaşlarınızı kolaylıkla bulabiliyorsunuz. HeathRate uygulamasına bağlanıp, kalp atış hızınızı da görebiliyorsunuz. Ayrıca kalori hesabı da yapabiliyorsunuz. Uygulama üzerinde arkadaşlarınızla da iletişim kurmanız mümkün. Örneğin arkadaşlarınızla konum takibi yapabilir; çektiğiniz fotoğrafları da paylaşabilirsiniz.

Uygulamanın iki farklı abonelik paketi bulunuyor. Premium özelliğinde bisiklet sürücüleri ekipman seçimi konusunda bilgilendiriliyorlar. Ayrıca premium paketi satın alan kullanıcılar uygulamayı dark mode yani karanlık ekran olarak da kullanabiliyorlar. Uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra, istediğiniz zaman Premium paket kullanımına geçebilmeniz mümkün.

Bike Computer isimli bu uygulamadaki Premium üyelik elbette ücretli. Bunun için PRO ve PLUS adlı 2 Premium paket seçeneği var. PLUS paketini kullanmaya başlarsanız; 1 ay için yaklaşık 1 dolar ödemeniz gerekiyor. PRO paketi için ise 1 ay için ödemeniz gereken rakam ise 4 dolar civarında.

Peki siz bisiklet sürüyor musunuz? Bisiklet yol uygulamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin kullandığınız farklı bir uygulama var mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Akıllı Bisiklet Kaskı Güvenliğinizi Sağlayacak!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Arkadaşlarınızı Takip Etmenizi Sağlayan Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sürücüsüz Bisikletler ile Karşılaşmaya Hazırlanın!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Büşra Güler

Büşra Güler

“Kızım ne okuyorsun?” diye sorulunca “Genetik” söylenince garip karşılanan bir bölüm okuyan, bölümüne aşık ve bunu teknoloji ile birleştirmeyi seven, tiyatroya ilgi duyan, doğayı çok seven ve her fırsatta gezmeyi ve kamp yapmayı seven deli dolu bu kızın yazıları. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın: https://moblobi.com/author/busra-guler/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı