Spotify Premium için 3 Önemli İpucu!

Peki Spotify Premium nedir, nasıl kullanılınır? Spotify Premium kullanmadan önce bilmeniz gereken 3 önemli ipucu, haberimizde...

50 milyondan fazla şarkıya ulaşabileceğimiz Spotify platformunda ücretli ve ücretsiz abonelik seçeneği bulunuyor. Dinleyicilere farklı avantajlar sunan ücretli aboneliğe Spotify Premium adı veriliyor. Peki Spotify Premium nedir, nasıl kullanılınır? Spotify Premium öğrenci paketi nedir, avantajları neler? Spotify Premium kullanmadan önce bilmeniz gereken 3 önemli ipucu, haberimizde…

1- Spotify Premium ücretsiz nasıl kullanılır?

Spotify’ın ücretli abonelik sistemi olan Spotify Premium ile kullanıcılar çevrimdışıyken de müzik dinleyebiliyorlar. Premium‘un birkaç farklı abonelik paketi bulunuyor. Bunlar; bireysel, duo, aile ve öğrenci paketi. Premium üyesi olmak isteyenler bu paketlerden kendilerine uygun olanını ilk 1 ay ücretsiz deneme hakkına da sahipler. Elbette ki sonrasında seçtikleri paketler üzerinden kullanıcıların ödeme yapması gerekiyor. Spotify’ı ücretsiz olarak 1 ay kullanmak için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Hemen adım adım aktaralım:

 • Öncelikle mobil cihazındaki uygulama mağazasından Spotify’ı yükleyin.
 • Eğer hesabınız varsa “Oturum Aç” a dokunun ve oturum açmak için Spotify kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Eğer daha önceden üyelik oluşturmadıysanız da üye olun.
 • Giriş yapın.
 • Ekranınızın üst kısmındaki “Hesap Özeti” menüsüne tıklayın.
 • Ardından “Abonelik” sekmesine tıklayın.
 • Bir sonraki ekranda, size ücretsiz bir Spotify Premium denemesi sunulacak. “Premium Ücretsiz Deneyin” i seçin.
 • Ödeme ekranında, kredi kartı bilgilerinizi girin veya bu yöntemle ödeme yapmak istiyorsanız “PayPal”ı seçin.
 • Ardından, Premium aboneliğinize başlamak için “30 Günlük Denemeyi Şimdi Başlat”a tıklayın.

2- Spotify Premium öğrenci üyeliği nedir?

Spotify Premium paketlerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Eğer öğrenciyseniz Spotify öğrenci üyelik paketinden yararlanabilirsiniz. Spotify öğrenci üyeliğinin fiyatı ise yaklaşık olarak 9 TL. Fakat sadece üniversite öğrencilerinin bu paketi satın alabildiğini de hemen belirtelim.

Platform bu paketten yararlanmak isteyen öğrencilere, hangi eğitim kurumunda öğrenim gördüklerinin bilgisini paylaşmalarını istiyor. Listeden üniversiteniz bulup, seçmeniz gerekiyor. Ancak listede her üniversite olamayabiliyor. Eğer üniversitenizin adı yoksa listeye eklenmesini talep edebiliyorsunuz.

3- Spotify hesabı Spotify Premium’a nasıl yükseltilir?

Spotify kullanıcısı olanların daha sonradan Spotify Permium’a geçmeleri de mümkün. Bunun için hesaplarını yükselmeleri gerekiyor. Adım adım yapmaları gerekenler ise şöyle:

 • “https://www.spotify.com” adresine gidin.
 • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.
 • Ana ekranda, ekranınızın üst kısmındaki menü çubuğunda bulunan “Yükselt” seçeneğine tıklayın.
 • Spotify Premium’u etkinleştirmek için “Ücretsiz Denemeyi Başlat” düğmesini tıklayın.
 • Böylece Spotify hesabınız Premium’a yükseltilmiş olacak.

Peki siz Spotify hesabına sahip misiniz? Spotify’ı ücretli mi yoksa ücretsiz mi kullanıyorsunuz? Yorumlarda paylaşınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • En Çok Dinlenen 5 Popüler Spotify Podcast! ” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Youtube Akıllı İndirmeler ile Nasıl Müzik İndirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Spotify’a Podcast Nasıl Yüklenir ve Yayınlanır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı