Uçan Bisiklet Trafik Sorunu Ortadan Kaldıracak!

5 metre yükselebilen uçan bisiklet geliştirildi. Hoverbike isimli bisiklet hangi özelliklere sahip, ehliyet almak gerekiyor mu? Haberimizde...

Uçan arabalardan sonra uçan bisiklet te akıllı teknolojiler arasındaki yerini alıyor. Bir havayolu şirketi tarafından geliştirilen teknolojik bisiklet yakın gelecekte pek çok insan tarafından okula, işe giderken kullanılacak. Peki bu bisiklet hangi özelliklere sahip olacak? Onu kullanabilmek için ehliyet almak gerekiyor mu? Haberimizde…

Uçan bisiklet neler yapabiliyor?

Geliştirilen bisikletin adı Hoverbike. Geliştirilen bu akıllı teknolojinin yaygınlaşarak, trafik sorununu ortadan kaldırması hedefleniyor. Bisiklet, karbon fiber teknolojisi kullanılarak monokok çerçeveden tasarlanmış.

Bilmeyenler için hemen belirtelim; Monokok, bir cismin dış yüzeyi tarafından desteklenen yapısal bir sistemdir. Bu çerçevenin kullanılmasının sebebi ise daha hafif bir araç geliştirmek.

Akıllı bisiklet Hoverbike, ağır çerçeveler kullanılmamasına rağmen 114 kilo ağırlığında. Bisiklet hakiki deri kılıftan tasarlanmış. Ayrıca lazer tüm hava şartlarına karşı dayanıklı lidardan üretilmiş. 3 kanatlı karbon pervanelere sahip olan akıllı bisiklet toplamda 364 kg itme gücüne sahip.

Söz konusu bisiklet havadayken pilotun rahat oturmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış. Park yerine inebiliyor, kalkış yapabiliyor. Güvenlik açısından 5 metre yüksekliğe kadar uçabiliyor.

Ancak pilot kendine göre yüksekliği ayarlayabiliyor. Yasaya göre maksimum hız 96 km ile sınırlandırılmış. Bisikleti kullanabilmek için ise sürücülerin ehliyet alması gerekmiyor. Uçan bisikleti birkaç kez deneyimledikten sonra kullanabilmek mümkün.

Hoverbike; dış bilgi ekranı, ayarlama sistemi ve bir ürün yazılımı  olan V.1085’ten oluşuyor. Otomatik alma, otomatik iniş, Alt tutma, manuel ve Rc kontrolü bulunuyor. Ayrıca güvenlik acil durumlarda acil iniş, ses ve görsel uyarı mevcuttur. Uçan bisiklet araba yarışlarında gazetecilerin havadan araba yarışlarını takip etmelerini için de kullanılacak.

Peki siz uçan araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce uçan bisiklet ne zaman hayatımızda olacak? Görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Bisiklet Sürücülerine Bilgi Veren Yol Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • UFO Benzeri Araç Geliştirildi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Akıllı Bisiklet Kaskı Güvenliğinizi Sağlayacak!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Zeynep Okumuş

Zeynep Okumuş

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 3. Sınıf öğrencisiyim. Hızla ilerleyen teknolojiyi yakından takip etmek için Moblobi.com da “Zeynep Okumuş’un Dijital Dünyası” köşemİ takip edebilirsiniz. Instagram: @zynpokumus21 Moblobi: https://moblobi.com/author/zeynep-okumus/ E-posta: zeynepokumus3421@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı