Evde 3D Hologram Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonunuzu kullanarak evinizde 3D hologram oluşturabilmeniz mümkün. 3D hologram nasıl ve hangi malzemeler ile oluşturulabilir? Haberimizde...

3 boyutlu hologram teknolojisi birçok alanda karşımıza çıkmaya başladı. Geliştirilen birçok cihaz 3D hologramlar yaratmaya yardımcı oluyor. Ancak bu teknolojiyi evlerimizde basit araçlar kullanarak uygulamak da mümkün. Telefonunuzla 3 boyutlu hologram oluşturabilirsiniz. Peki 3D hologram nasıl oluşturulabilir? 3D hologram oluşturulurken hangi malzemelere ihtiyaç var? Haberimizde..

Akıllı Telefonunuz ile 3D hologram nasıl yapılır?

Evlerimizde 10-15 dakikada yapılabilen pratik bir yöntem ile 3 boyutlu hologram deneyimi yaşayabilmek mümkün. Elbette bunun için bazı malzemelere ihtiyaç var. 3D hologram için ihtiyacın olan malzemelere kolaylıkla erişebilirsiniz. Kullanılacak malzemeler şöyle: CD kutusu, kağıt, kalem, makas, cetvel, bant ve telefon.

Bu malzemeleri temin ettiğiniz zaman 4 aşamada 3 boyutlu hologramı yapabilirsiniz. Adım adım nasıl yapacağınızı aktaralım:

1.Aşama: Parçaları Çizip, Kesin

Kesmek istediğiniz şekilleri önce kalemle kağıda çizin. Sonra makasla kesin. Parçaları CD kutusuna yerleştirin ve ölçülerini aynı olacak şekilde CD kutusunu da kesin. Bu arada not olarak belirtelim: 4 parça kesmeniz gerekiyor.

2.Aşama: Kestiğiniz Parçaları Yapıştırın

Kestiğiniz 4 parçayı bantla yapıştırmanız gerekiyor. Parçaların, piramit şeklini alması ve düzgün bir şekilde birleştirildiğine dikkat edin.

3.Aşama: Hologram Videosu İndirin

Akıllı telefonunuzdan demo hologram videosu indirmeniz gerekiyor. Ardından da, piramit şeklini alan parçayı telefonunuzun üstüne koymalısınız. Bu noktada hatırlatalım: Hazırladığınız parçayı, ekranın tam ortasına yerleştirdiğinizden emin olmalısınız.

4.Aşama: Işıkları kapatın ve Videoyu Açın

3D etkisini görmeniz için karanlık bir ortamda olmanız gerekiyor. Bunun için bulunduğunuz ortamdaki ışıkları kapatın. Ardından telefonunuzdan herhangi bir hologram videosunu açın. Böylece 3d hologram deneyimini başlatabilirsiniz.

Peki siz 3 boyutlu hologram deneyimlediniz mi? Evde uygulanabilecek bu Pratik ve basit deneyim hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin bildiğiniz başka yöntemler var mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • 3D Yazıcılarla Hangi Hayaller Gerçek Oldu?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Vahşi Hayvanları Eve Getiren Google 3D Hayvanlar Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yapay Zeka Gerçekte Olmayan İnsanlar Yarattı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Emre Ünaldı

Emre Ünaldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Reklamcılık bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. E-ticaret, sosyal medya ile yakından ilgileniyorum. Sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı