Spotify Kullanıcıların En Sevdiği 4 Özellik!

Son dönemlerde dijital platformların sayısında ve türünde ciddi artışlar görüldüğü biliniyor. Artık akıllı telefonlarımız, tabletlerimiz ve bilgisayarlarımız üzerinden müzik dinleme, dizi ve film izleme gibi birçok aktiviteyi gerçekleştirebiliyoruz. Müzik akışı uygulaması olarak hizmet veren Spotify uygulaması da çıktığı günden itibaren rakiplerini geride bırakarak zirveye oturmuş durumda. Peki spotify nedir? Spotify nasıl kullanılır? Spotify kullanıcılarının en sevdiği 4 özellik, haberimizde…

Spotify nedir?

Spotify, 2006 yılında piyasaya sürülen İsviçre asıllı bir dijital müzik servisi. Özellikle son dönemlerde mobil uygulamaların hayatımızda etkinliğinin artmasıyla birlikte Spotify benzeri müzik uygulamaları sayısında artış görüldü. Ancak söz konusu müzik uygulaması, işlevsel ve kolay kullanılabilir olmasıyla müzik dinlemeyi sevenler tarafından tercih ediliyor.

Spotify kullananların en çok tercih ettiği 4 özellik:

Popüler müzik uygulamasını kullananların en sevdiği 4 özellik şöyle:

1- Müzik kütüphanesi:

Bu müzik akışı uygulamasının en dikkat çekici özellikleri arasında oldukça geniş bir müzik kütüphanesi bulundurması sayılabilir. Müzik ile ilgili gereksinimlerinizi kontrol etmek için kullanabileceğiniz bu uygulama içerisinde çeşitli kategorilere bölünmüş müzik listeleri bulunuyor. Kategorilenmiş müzik listeleri sayesinde tüm müzik türlerini deneyebiliyor, herhangi bir albüme veya herhangi bir şarkıcıya kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Milyonlarca şarkıyı bu müzik kütüphanesinde bulunduran uygulama, güncel müzik listelerine ulaşma imkanı da sunuyor.

spotify nedir nasil kullanilir moblobi

2- Kendi listenizi oluşturma:

Uygulamanın dikkat çeken bir diğer ana özelliği ise yalnızca birkaç dokunuşla beğendiğiniz şarkıları favorilerinize ekleyerek kendi listelerinizi istediğiniz isimlerle oluşturabiliyor olmanız. Geniş yelpazeli kütüphaneden istediğiniz sanatçıyı, albümü veya şarkıyı seçerek müzik koleksiyonunuzu oluşturma imkanına da sahipsiniz.

İsimlendirdiğiniz müzik koleksiyonlarınız içinden ruh halinize uygun şarkıyı seçmek sizin için oldukça kolay olacaktır. Ayrıca oluşturduğunuz spotify çalma listeleri yani müzik listelerini arkadaşlarınızla paylaşabilir veya sosyal medya hesaplarınızda paylaşım yapabilirsiniz. Uygulama sayesinde diğer Spotify kullanıcılarının da koleksiyonlarına ulaşabilirsiniz.

3- Kolay üyelik:

Cep telefonu, tablet ve bilgisayar üzerinden ulaşılabilen bu müzik akış uygulamasının kullanımı da oldukça kolay. Söz konusu uygulamaya iki farklı kayıt türü mevcut. Uygulamaya kaydolmak için Facebook üzerinden giriş yapabilirsiniz. Facebook ile senkronize edilebilen uygulamada Facebook arkadaşlarınızın dinlediği şarkıları görebilirsiniz. Uygulama için diğer kayıt türü de e posta, parola, isim gibi bilgilerinizi girerek kayıt olmanız.

4- Spotify Premium özelliği:

Kullanımı oldukça basit olan Spotify uygulamasında 2 farkı üyelik türü bulunuyor. Spotify uygulamasında müzik çalma gibi temel işlevlere Android ve iOS cihazlarınızla ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ancak uygulamanın söz konusu ücretsiz sürümü reklamlı bir sürüm ve çevrimiçi indirme özelliğini kullanmanıza imkan vermez.

Uygulama sayesinde daha fazla özelliğe ulaşmak için ücret ödeyerek Spotify Premium’u kullanabilirsiniz. Spotify Premium sayesinde uygulamayı kullanırken reklamlarla karşılaşmazsınız. Ayrıca Spotify Premium’da çevrimdışı müzik dinleme özelliği bulunuyor. Yani önceden indirdiğiniz şarkıları internet bağlantısına ihtiyaç duymadan istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

Müzik dinleme alışkanlığını değiştiren bu uygulama, birçok ülkede kullanıcılara hizmet veriyor. Peki siz hangi müzik uygulamalarını kullanıyorsunuz? Spotify kullanıyor musunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Spotify’da Bulunmayan Müziği Listenize Nasıl Eklersiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Spotify Aile Nedir, Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Spotify Connect Nedir ve Nasıl Çalışır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı