Dark Dizisini Sevenlerin İzleyebileceği 10 Dizi!

Zaman kavramını gizemli bir şekilde işleyen Dark dizisini sevenlerin mutlaka izlemesi gereken 10 ilginç dizi, haberimizde...

Dark dizisi, Netflix’te en çok izlenen diziler arasında yer alıyor. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizinin final sezonu yayınlanmıştı. Dark gibi, konuları karmaşık olan zaman döngüsü belli olmayan diziler de var. Bu diziler Dark’ın verdiği etkileri tam veremese de izleyicileri tatmin etme potansiyeline sahip. Dark dizi sevenlerin izleyebileceği 10 dizi, haberimizde…

Dark dizisini sevenlerin izlemesi gereken diziler:

Dark, zaman döngüsünün sıkça değiştiği ve ilerledikçe atmosferinden kolay çıkılamayan bir dizi. Sevenlerini kendine bağlayıp; bittikten sonra da insanda boşluk hissi yaratıyor. Netflix popüler diziler arasında olan Dark’ı sevenlerin ilgisini çekebilecek dizilerden bazıları ise şöyle:

1- Westworld

IMDb Puanı: 8,7

Westworld, bilim kurgu filmleri sevenlerin tercih edebileceği, türünün en iyi dizilerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. 1973’te Michael Crichton’un yazıp yönettiği aynı adlı filminden uyarlandı. Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood ve Jeffrey Wright gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

2- Altered Carbon

IMDb Puanı: 8,1

Altered Carbon’un konusu, insanların bilincini, karakterlerini farklı kişilere aktarılabilen gelecekteki bir dünyada geçiyor. Netflix’in en çok izlenen dizileri arasında yer alıyor.

3- Russian Doll

IMDb Puanı: 7,9

36 yaşında bir kaza sonucu ölen ve yeniden dirilen 36 yaşındaki kadının hikayesini anlatan film, zaman döngüsünün sürekli tekrar etmesini anlatıyor. Mini Dizi türünde olan Russian Doll, ekrana bağlayan keyifli bir hikaye.

4- Black Mirror

IMDb Puanı: 8,8

Black Mirror’un her bölümü, gelecekte hayatımızda olacak teknolojik araçların olacağı bir dünyada geçiyor. Böylesi bir dünyanın olumlu ve olumsuz yanlarını anlatıyor. Her bölümde hikayeler farklıdır. Aksiyon, macera ve bilim kurgu sahnelerinin eksik olmadığı bu diziyi listenize eklemeyi öneriyoruz.

dark dizi moblobi

5- Maniac

IMDb Puanı: 7,8

Maniac dizisinde bir kadınla bir erkeğin hayatlarındaki psikolojik sorunları anlatılıyor. Emma Stone ve Jonah Hill gibi oyuncular başrolü paylaşıyor. Bilim kurgunun, psikoloji ve dram türleriyle birleşen nadir dizilerden biri.

6- The OA

IMDb Puanı: 7,9

The OA dizisinde, 7 sene önce kaybolan kör bir kadının, yıllar sonra gözleri düzelmiş bir şekilde ortaya çıkmasını anlatıyor. Netflix en çok izlenen dizileri arasında yer alıyor.

7- Stranger Things

IMDb Puanı: 8,9

Stranger Things, Netflix’in en iyi bilim kurgu dizileri üst sıralarında yer alıyor ve sevilerek takip ediliyor. Indiana’nın ufak bir kasabasında küçük bir erkek çocuğun kaybolmasını ve gerçekleşecek olan doğaüstü olayları anlatıyor.

8- The Mist

IMDb Puanı: 5,4

The Mist, Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlandı. Alyssa Sutherland, Morgan Spector ve Gus Birney gibi oyuncular yer alıyor. Bir sis dalgasının küçük bir kasabayı büyük bir felakete sürüklediğini ve korkunç bir yere çevirdiğini konu alıyor.

9- Curon

IMDb Puanı: 5,8

Netflix’in korku dizileri arasında yer alıyor. Bir kadının, ergenlik dönemine gelen ikizleriyle yıllar sonra ülkesine geri dönmesini ve bir anda ortadan kaybolmasını anlatan İtalyan yapımı drama dizisidir.

10- Castle Rock

IMDb Puanı: 7,6

Castle Rock, Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlandı. Yapımcı ve yönetmenliğini J.J Abrams, Sam Shaw üstlendiler. Dark’ın alternatifleri arasında olan bu dizi 2018 yılında başladı. Bilim kurgu, psikolojik korku türündeki dizilerin başında yer alıyor.

Peki siz bu dizilerden hangilerini izlediniz? Dark alternatifi olarak gördüğünüz hangi dizileri önerirsiniz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Türkiye’de En Çok İzlenen 8 Yabancı Dizi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Çocukların İzleyebileceği 8 Netflix Çocuk Dizisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Netflix’de İzleyebileceğiniz 10 Popüler Dizi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Emre Ünaldı

Emre Ünaldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Reklamcılık bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. E-ticaret, sosyal medya ile yakından ilgileniyorum. Sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı