Türkiye’de En Çok İzlenen 8 Yabancı Dizi!

Artık her türde diziyi istediğimiz zamanda izlemek mümkün hale geldi. Keyifle izleyebileceğiniz Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler, haberimizde...

Günümüzde çoğu insan televizyon ya da internet aracılığıyla istediği türde diziyi rahatlıkla izleyebiliyor. Bazı diziler ise hem ülkemizde hem de dünyada gerek konusu gerekse oyuncuları ile çok daha fazla izlenip, popüler hale gelebiliyor. Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler hangileri? Keyifle izleyebileceğiniz 8 yabancı dizi, haberimizde…

Türkiye’de En Çok İzlenen Yabancı Diziler Neler?

Son zamanlarda yabancı diziler epeyce rağbet görüyor. Yaş grubu fark etmeksizin çoğu insan yabancı dizileri takip ediyor. Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler arasında en popüler 8 tanesi şöyle:

1- Breaking Bad

Breaking Bad, suç, dram ve gerilim alanında oldukça ilgi gören bir ABD televizyon dizisi. Kimya öğretmeni Walter White’ın kanser olduğunu öğrendikten sonra eski öğrencisiyle beraber uyuşturucu ticaretine atılmasını konu alıyor. 2008-2013 yılları arasında yayınlanan 5 sezon süren bu dizi, reyting rekorları kırmış. 2 Altın Küre ödülü, 16 Emmy ödülü, 8 Satellite ödülü, 2 Peabody ödülü gibi birçok ödül almıştır. Bunların yanı sıra 2013 yılında tüm zamanların reyting rekorunu kırarak Guinness Dünya Rekorları kitabında yer almış.

2- Chernobly

İngiliz ve Amerikan yapımı 5 bölümlük bir mini TV dizisi. HBO tarafından izleyicisi ile 2019 yılında buluşturulmuş. Bu dönem dizisi, 1986 yılında yaşanan ve büyük yankı uyandıran Chernobly felaketini ve sonrasında yaşanan olayları konu alıyor.

3- Game of Thrones

2011-2019 yılları arasında yayınlanan ve 8 sezon sürmüş olan Game of Thrones dizisi, George R.R. Martin’in “Buz ve Ateş” romanından uyarlanarak dizi haline getirilmiş. HBO televizyon kanalı tarafından yayınlanmıştır. Gerçekçi görsel efektleriyle oldukça yüksek maliyetli bir yapım. Bu dizide, yazların çok kısa, kışların epeyce uzun sürdüğü fantastik bir dünya var. 7 krallık bulunuyor ve bu krallıklar haricinde demir tahta bağlı olan ve  bağlı olmayan soylu aileler de bulunuyor. Tüm krallıkların demir tahta sahip olup mutlak hükümdar olmak için verdiği çabayı seyrediyoruz diyebiliriz.

turkiyede en cok izlenen yabanci diziler moblobi

4- How I Met Your Mother

2005-2014 yılları arasında yayınlanan “How I Met Your Mother“, 9 sezon devam eden bir komedi dizisi. Dizinin ana karakterlerinden Ted Mosby’nin çocuklarına anneleriyle tanışma hikayesini anlatmasını konu alıyor. Dizini 5 ana karakteri bulunuyor. Bu ana karakterler; Ted Mosby, Marshall Eriksen, Lily Aldrin, Robin Scherbatsky ve Barney Stinson oluyor. İzleyenler, bu karakterler arasındaki arkadaşlık bağlarını izleyip gülüp eğlenebiliyorlar.

5- Prison Break

2005-2017 yılları arasında yayınlanan “Prison Break“, 5 sezon sürmüş olan aksiyon dizisi. ABD yapımlı bu dizide, inşaat mühendisi Michael Scofield’ in abisini hapisten kurtarmak için verdiği mücadeleye şahit oluyoruz. Abisi Lincoln Başkan Yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanıyor ve bu suçtan ötürü idam cezasına çarptırılıyor. Michael de sırtına hapishanenin krokisini dövme yaptırarak hapishaneye giriyor ve olaylar gelişiyor.

6- La Casa De Papel

En çok izlenen diziler arasında yer alan “La Casa De Papel“, 2017 yılında izleyicisi ile buluşan ve hala devam eden bir Netflix dizisi. İlk olarak İspanya Kanalı olan Antena3’de yayınlanacak olan diziyi Netflix satın almış. Dizide, İspanyol Kraliyet Darphanesi’ni soymak için yıllarca büyük bir titizlikle hazırlanan plan konu alınıyor. Bu dizi, suç ve gerilim severler tarafından ilgi görüyor. Karakterlerin  adları şehirlerin adlarından oluşuyor. Soygun planının başında Profesör bulunuyor ve tüm ekibi toplayıp planı gerçekleştirmeye başlıyor. Dizini diğer kahramanları ise; Tokyo, Berlin, Rio, Oslo, Denver, Helsinki, Moskova ve Nairobi oluyor. Profesör’den eğitim alıp soygun planına başlıyorlar ve sonrasında olaylar gelişiyor.

7- Lost

2004-2010 yılları arasında yayınlanan “Lost“, 6 sezon devam etmiş olan Amerikan televizyon dizisi. Sidney’den  Los Angeles’a seyahat eden yolcu uçağının kaza yaparak bir adaya düşmesini ve sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Yolcuların hayatta kalmak için verdikleri mücadeleye tanık oluyoruz.

8- Dark

2017- 2020 yılları arasında yayınlanan ve 3 sezon süren “Dark“, Netflix yapımı. Bilim kurgu ve gerilim türlerini seven izleyiciler için ilgi çekici bir yapım diyebiliriz. Winden şehrinde 2 çocuğun kaybolması ile başlayan olayları konu alıyor. Çocukların kaybolması ile 33 yıl döngüsü oluşuyor ve zamanda gelgitler yaşanıyor. Kalabalık kadrosu ve gizemli olay örgüsü ile epeyce ilgi görüyor.

Peki sizin en sevdiğiniz yabancı dizi hangisi? Sizce Türkiye’de en çok izlenen yabancı diziler arasında başka hangi diziler yer alıyor? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Tüm Zamanlarda En Yüksek Hasılat Yapan 10 Film!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Çanakkale Savaşı’nı Anlatan 14 Etkileyici Film!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • 2000’li Yıllarda Çekilen En İyi 100 Film!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Doğan

Fatma Nur Doğan

Merhaba, ben Fatma Nur. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Yeni yolculuklara adım atmayı ve sürekli yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. İçimizdeki ışığın yansımasını başkalarında gördükçe mutlu oluyorum. Hayal kurarak yaşamayı ve keşfetmeyi seviyorum. Hayallerle dolu yolculuğumda benimle beraber yeni ufuklara açılmak ve yenilikleri takip etmek isterseniz Moblobi.com da takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı