Çocukların İzleyebileceği 8 Netflix Çocuk Dizisi!

İzleme alışkanlıklarını değiştiren dijital platformlarda çocuklara yönelik içerikler de bulunuyor. Çocuklar için 8 Netflix dizi önerisi, haberimizde...

Telefon, tablet veya bilgisayar gibi cihazları artık yanımızdan ayıramaz hale geldik. Öyle ki tüm teknoloji yeniliklerin içerisinde doğan bir bebek 3 yaşına geldiğinde artık tüm bu cihazları kullanmayı bilebiliyor. Çoğu ebeveyn bu durumdan endişeleniyor olsa dahi artık Youtube veya Netflix gibi platformlar herkesin hayatına dahil oldu bile. Böyle bir durum karşısında ise alınabilecek en iyi tedbir çocukların ekran başında geçirdiği sürede izleyebilecekleri içerikleri onların yaşlarına uygun olacak bir şekilde ayarlamak olacak. Bunun için size yardımcı olacak çocukların izleyebileceği Netflix çocuk dizileri, haberimizde…

Çocuklar için hazırlanan Netflix çocuk dizileri

Netflix’de farklı yaş gruplarına hitap eden birçok eğitici ve eğlendirici dizi bulunuyor. Bunların arasında çocuğunuza en iyi şekilde hitap edebilecek Netflix çocuk dizileri şöyle:

1- Masha and TheBear (Maşa ile Koca Ayı)

2-7 yaş aralığındaki çocuk kitlesine hitap eden “Maşa ile Koca Ayı” dizisi; Masha ile arkadaşı Ayı’nın ormandaki hayatlarını konu ediniyor. Yerinde duramayan, hiperaktif küçük Masha ile onun tam zıddı olan Ayı’nın maceralarına 6-7 dakikadan oluşan her bölümle eşlik edebilirsiniz. 10 yıldan uzun bir süredir yayınlanan “Masha ve Koca Ayı” eski bir Rus masalından uyarlanmış. 2015 yılında ise Netflix’de de yayınlanmaya başlayan bu animasyon dizisi bir fenomen haline gelmiş. Ayrıca “Masha ve Koca Ayı”, Youtube’da en çok izlenen animasyon film olarak Guinness Rekorlar kitabına da girme başarısını elde etmiş.

2- Beatbugs

Beatbugs dizisi bir evin arka bahçesinde yaşayan 5 minik böceğin maceralarını anlatıyor. The Beatles şarkıları eşliğinde sunulan bu 11 dakikalık bölümlerde şarkılar sayesinde konunun ana teması anlatılıyor. Hayata dair yeni şeyler öğretmeyi amaçlayan bu eğitici dizi aynı zamanda yeni nesle The Beatles’ın ikonik şarkılarını da tanıtıyor.

netflix cocuk dizisi moblobi

3- My Little Pony: Friendship is Magic

My Little Pony: Friendship is Magic”, fenomen olan 6 sezonluk bir dizi. Bu dizi günümüzün en ünlü oyuncak firmalarından olan Hasbro tarafından oluşturulmuş olup tek boynuzlu at Twilight Sparkle ve arkadaşlarının macera dolu hayatlarını konu alıyor. Bunların yanı sıra dizi hem arkadaşlığın hem de çeşitli sorunların üzerinden birlikte gelebilmenin önemini vurguluyor.

4- Ask The Storybots

Ask The Storybots” dizisinde 5 farklı renk, boyut ve şekilde olan “storybotlar” çocukların merak ettiği soruları cevaplandırmak için bir araya gelmiş. “Çiçekler nasıl büyür?”, “Gökyüzü neden mavidir?, “Dişlerimi neden fırçalamalıyım?” gibi sorulara cevap veren bu “storybotlar” bilgisayarın içine saklanmış olan küçük varlıklardır. Storybotlar bu tür soruların cevaplarını her bölüm sonunda müzikal bir video şeklinde veriyor. Böylelikle daha da akılda kalıcı olabilen bu yöntem sayesinde dizi hem eğlenceli hem de eğitici bir nitelik taşıyor.

5- Llama Llama

Llama Llama” dizisi Anna Dewdey’in çocuk kitap serisinden uyarlanmış. Bu dizi küçük Lama’ın kendini ve hayatı keşfetmesini konu alıyor. Empati, sevgi, cömertlik, nezaket, saygı, dürüstlük gibi oldukça önemli kavramları işleyen bu dizi genellikle Lama’nın gündelik hayatından yola çıkıyor.

Peki sizin çocuklarınızın izlediği ve bildiğiniz Netflix dizi ve Netflix çocuk içerikleri hangileri? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Çocuklara Kendi Akıllı Cihazları Kaç Yaşında Alınmalı?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • 90’lardan Bugüne Unutulmayan 20 Çizgi Film!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix’te İzlenebilecek En İyi 10 Animasyon Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı