Drama Sevenlerin İzleyebileceği 10 Netflix Dizisi!

Merkezi Kaliforniya’da bulunan ve bir yapım şirketi olan Netflix; dizi, film ve belgeselleriyle dünyaca ünlü bir platform oldu. Yavaş yavaş televizyonların yerini alan Netflix, kendi yapımı olan dizileriyle de herkesin gönlünde taht kurdu diyebiliriz. Pek çok dizi türü alternatifi olan platformda yer alan, en iyi netflix drama dizileri, haberimizde…

İzleyebileceğiniz 10 en iyi Netflix drama dizileri

1- Maniac

Dizinin başrollerini Emma Stone (Annie) ve Jonah Hill (Owen) paylaşıyor. Annie ve Owen psikolojisi bozuk iki kişidir. Bu yüzden bir ilaç deneyine katılıyorlar. Zaman geçtikçe bilinçaltlarındaki bilmedikleri şeyler su yüzüne çıkmaya başlıyor. Durum git gide kötüleşiyor.

2- Ozark

Amerikan Suç Drama dizilerinden biridir. Evli bir çift olan Jason ve Laure kara para aklama işi yüzünden ailesini Ozarks’a taşıyor. Kendilerini kötü işlere kaptırdıkça, iyi ve kötü neydi zamanla ayırt edememeye başlıyorlar.

3- The Crown

Netflix’in en maliyetli dizilerinden olan The Crown, İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth dönemini anlatıyor. Edinburgh Dükü Philip ile yeni evlenen tahta geçmeden önce zaten prenses hayatı yaşamaktadır. Elizabeth’in önünde iki seçenek vardır. Ya hayalleri ve umutlarını seçecek ya da kraliyete adanmış bir hayatı.

4- Breaking Bad

Breaking Bad, birçok kişi için Netflix dizi denince ilk akla gelen en iyi drama dizilerinden biri. Bir lisede kimya öğretmenliği yapan Walter kanser olduğunu öğrendikten sonra hayatı değişiyor. Walter iyi bir aile babasıdır ancak öleceğini bildiği için geri de bırakacağı ailesine iyi bir miras bırakmak ister. Bu yüzden de uyuşturucu işine girer. Ancak işler karanlıklaşmaya başlar.

netflix drama dizisi moblobi

5- Anne with an E

Bu dizi, klasik çocuk edebiyatı Anne Green of Green Gables‘dan uyarlanmış. Annesi ve babası öldükten sonra yetim kalan Anne, amcası ve yengesinin yanına yerleşir. Amcası da öldükten sonra yengesiyle birlikte şehir merkezine taşınır ve hizmetçilik yapmaya başlar. Yetimhanede yaşanan bir karışıklık sonucu Green Gables kasabasına giden Anne, Cuthbert kardeşlerin yanında sıcak bir yuvaya kavuşur.

6- Narcos

Hem Amerikan Suç Drama hem de aksiyon türünde olan bir dizi. Uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar’ın hikayesinden esinlenilmiş.

7- TheAssassination of Gianni Versace; American Crime Story

Tasarımcı Gianna 1997 yılında öldürülüyor. Dizide ki katilin diğer cinayetleri ile kendi hayatı anlatılıyor. Katil, neden ve nasıl katil oldu?

8- Peaky Blinders

İngiliz Suç ve Drama dizisidir. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra, İngiltere’de ortaya çıkan “Peaky Blinders” adlı çeteyi anlatır. Peaky Blinders, yaptıkları son soygunla bir müfettişin dikkatini çeker. Bu yüzden o dönemin Dışişleri Bakanı olan Winston Churchill bu soygunu araştırmak için görevlendirilir.

9- The West Wing

Politik bir drama dizisidir. Amerika’nın kalbi olan Beyaz Saray’ın perde arkasında neler olduğunu anlatıyor.

10- The Haunting of Hill House

Korku ve gerilimin yanı sıra aynı zamanda gerçek bir dram dizisidir. Dizide Crain ailesinin perili evdeki yaşamlarını anlatır. Bu ailenin çocukları büyüdüklerinde hepsi farklı yerlerde farklı hayatlar yaşıyor olsalar da bu ev onları, geçmişleriyle yüzleşebilmeleri için tekrar bir araya getirir.

Peki sizin izlediğiniz drama dizileri hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Netflix Kullanıcıları için 10 Faydalı İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix’de İzleyebileceğiniz 10 Popüler Dizi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix’te İzleyebileceğiniz 10 Türk Dizisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Merve Ecem Bayır

Merve Ecem Bayır

Merhaba ben Merve, İstanbul Medipol Üniversitesi/Halkla İlişkiler ve Reklamcılık son sınıf öğrencisiyim. Çocukluğunda bolca okuma ve yazma alışkanlığı kazanmış biriyim. Burada ise bildiklerimi, araştırıp öğrendiklerimi bir içerik haline getirip sizinle paylaşmayı seviyorum. Umarım sizler de seversiniz. Takipte kalın…


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı