Netflix'te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Belgesel! - Moblobi.com
İnternet

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Belgesel!

Netflix'te izleyebileceğiniz en iyi belgeseller hangileri? En çok izlenen belgeseller neler? 10 ilginç, Netflix belgesel önerileri, haberimizde...


Günümüzün popüler platformu Netflix’te farklı kategoride binlerce içerik yer alıyor. Bu içerik türlerinden biri de belgeseller. Son zamanlarda özellikle film tadından çekilen belgeseller izleyiciler tarafından oldukça ilgi görüyor. Peki mutlaka izlemeniz gereken netflix en iyi belgeseller hangileri? Son dönemde popüler olan ilginç Netflix belgesel önerileri, haberimizde….

Mutlaka izlemeniz gereken 10 Netflix belgesel önerileri:

Netflix’te dizi, film, belgesel olmak üzere pek çok kategori var. Yüzlerce farklı konuda çekilmiş belgeseller izleyicilerin keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. Mutlaka izlemeniz gereken ve son dönemde oldukça popüler olan 10 Netflix belgesel önerileri, haberimizde:

1- The Last Dance

The Last Dance, NBA meraklılarının heyecanla beklediği belgeseller arasında. Normalde NBA sezon sonu yayınlanması düşünülüyordu fakat tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle erken yayınlandı. NBA takımlarını, Chicago Bulls’un 1997-1998 şampiyonluğunu ve başroldeki Michael Jordan’ı ele alıyor. Micheal Jordan’ın hayat hikayelerine de belgeselde yer verilmiş. 1997-98 sezonunu son dans olarak belirtmişler. Belgeselde Barack Obama, Kobe Byrant gibi ünlü isimler de var. Belgesel 10 bölümden oluşuyor.

2- Cooked

Yemek yazarı olan Micheal Pollan’ın kitabından esinlenilen belgeselde Micheal Pollan konu edilmiş. Belgesel ismini “hava, su, toprak, ateş”ten alıyor. Cooked, 1 sezon ve 4 bölümden oluşuyor. Yemek dünyasının tarihçesini, yemek pişirmenin bilmediğimiz yönlerini ve anlamlarını anlatan Netflix dizi belgesel türü.

3- Bizim Gezegenimiz

Belgeselin yönetmenliğini daha önce “Planet Earth“, “Blue Planet” gibi belgeselleri çeken Alaastair Fothergill üstlenmiş. “Bizim Gezegenimiz” isimli Netflix belgesel, 8 bölümden oluşuyor. Dünyadaki canlıları, hiç görmediğimiz görüntüleri size 4k görüntü kalitesiyle ekrana taşıyor. Belgeselin tamamlanması tam 4 yılı bulmuş.

4- Explained

Explained, 23 Mart 2018 yılında Netflix’te yayınlandı. Belgesel 2 sezondan oluşuyor. Her biri 25 dakika ve haftalık olarak yayınlanan bölümlerden oluşuyor. Her bölümde konu değişiyor.

5- Street Food

Street Food isimli Netflix belgeseli 1 sezon ve 9 bölümden oluşuyor. 26 Nisan 2019’da yayınlanmış olan bir Amerikan belgeseli. Konu itibariyle de, dünyanın bütün sokak yemekleri lezzetlerini tanıtıyorlar.

6- Crip Camp

23 Ocak 2020 tarihinde yayınlanan belgesel, James LeBrecht ve Nicole Newnham tarafından yönetildi. Barack ve Michelle Obama’da bu belgeselde yer alıyor. Belgesel engelli gençlerin bir yaz kampını konu alıyor.

7- Beyaz Kasklar

Beyaz Kasklar, 16 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan bir İngiliz belgeseli. Belgeselin Yönetmeni Orlondo Von Einsiedel, 89. Akademi ödüllerinde “en iyi belgesel” ödülünü kazandı. Enkaz altında kalan insanların yardımına koşan ve Beyaz Kask adı verilen yardım gönüllülerini konu alıyor.

8- Atlet A

Atlet A belgeseli 24 Haziran 2020 yapımı. Jimnastik kulübünün doktoru olan Larry Nassar’ın kadınları taciz etmesini konu alıyor.

9- Jeffrey Eipstein

4 bölümden oluşan mini belgesel Amerikalı zengin olan Jeffrey Eipstein’i konu alıyor. Jeffrey Eipstein, pedofili bir suçlu. Belgeselde bu kişinin tacizine mağruz kalan kadınlar, röportajları ile yer alıyorlar. Zenginliğini kullanarak birçok kadına, çocuğa taciz etmiş olan suçlu; yıllarca bu suçtan kendini sıyırmıştır. Devlet adamlarının dahi bu suça ortak olması ve suçun ortaya çıkmaması için çaba göstermesi de anlatılıyor.

10- Chef’s table

Chef’s Table isimli belgesel 26 Nisan 2015 tarihinde yayınlandı. 6 sezondan oluşan belgeselde her bölüm dünyaca ünlü şeflerin yaptığı yemeklere ve yaratıcı tabaklarına odaklanılıyor.

Peki siz Netflix belgesellerini izliyor musunuz? En sevdiğiniz netflix belgeseli ne? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • En Çok İzlenen Netflix Filmleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix Hakkında Bilinmeyen 12 Gerçek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix’de İzleyebileceğiniz 10 Türk Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı