Netflix’de İzleyebileceğiniz 10 Türk Filmi!

Günümüzün dizi ve film izleme alışkanlıklarını değiştiren Netflix'te izlenebilecek 10 popüler Netflix Türk filmleri, haberimizde...

Günümüzün en popüler dizi ve film izleme platformu Netflix’i, genelde yabancı dizi ve filmleri izlemek için kullanıyoruz. Fakat Netflix sadece yabancı dizileri barındırmıyor. İçerisinde keyifle izleyeceğiniz Netflix Türk filmleri de var. En popüler 10 Türk filmi, haberimizde…

İzleyebileceğiniz Netflix Türk Filmleri:

1- Dağ II

2016 yapımı filmin oyuncuları arasında, Ufuk Bayraktar, Çağlar Ertuğrul ve Ahu Türkpençe bulunuyor. 8,9’luk IMDb puanı ile listenin başında olan Dağ II’nin türü ise aksiyon, dram ve savaş. Filmin konusu ise; Oğuz ve Berk adında iki arkadaş, teröristlerden kurtulurlar. Son görevlerinin arasından 6 sene geçmesine rağmen Ceyda Balaban isimli gazeteciyi kurtarmak için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi ile birlikte özel bir göreve giderler. Fakat görev o kadar da kolay değildir.

2- Ayla

2017 yapımı filmin türü; biyografi, dram, tarih. 8,5’lik IMDb puanı ile listenin ikinci sırasında yer alıyor. Kore Savaşı esnasında yaşanmış gerçek bir öykü olduğu için izleyenleri derinden etkiliyor. Savaşta yer alan Türk askeri Süleyman Astsubay, savaş esnasında zorlu şartlarda 5 yaşında Koreli bir kız çocuğu buluyor ve ona Ayla ismini koyuyor. İlişkileri çok iyi gitmesine rağmen onları üzücü bir ayrılık bekliyor. Ayla filminin oyuncularında ise, Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu ve Kyung-jin Lee bulunuyor.

3- Bizim İçin Şampiyon

2018 yapımı filmin IMDb puanı 8,4. Türü ise; biyografi, dram ve romantik. Doksanlı yılların mükemmel yarış atı olan Bold Pilot’un sahibi, Özdemir Atman’dır. Film konusu için, Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş’ın efsaneleşmiş başarı öykülerinin beyazperdeye taşınmış hali olduğunu söyleyebiliriz. Filmin oyuncu kadrosu; Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan.

4- Eşkiya

1996 yapımı film, eski olmasına rağmen 8,3 IMDb puanına sahip. Filmin türü ise; suç, dram, gerilim. Filmde bir grup eşkiya bulunuyor. Hepsi hapse düşüyor ve hapiste bir kişi hariç geriye kalan herkes ölüyor. 35 sene sonra hapisten çıkan tek kişi ise en yakın arkadaşının onları hapse attırdığını öğreniyor ve film bu şekilde ilerliyor. Oyuncularında ise; Şener Şen, Uğur Yücel ve Sermin Hürmeriç bulunuyor.

5- 7.Koğuştaki Mucize

2019 yapımı film, IMDb 8,3 puanına sahip. ABD’de ve Fransa’da en çok izlenenler listesinde ise birinci sırada yer alıyor. Filmin türü; dram ve oyuncu kadrosunda ise; Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Deniz Baysal bulunuyor. Filmin konusu ise, 7 yaşındaki kızı ile aynı yaş zekasına sahip bir babanın adalet araması denilebilir.

6- Babam ve Oğlum

12 Eylül darbesinin yıkıp geçtiği bir aileyi konu edinen filmde, annesini doğum esnasında kaybetmiş ve babası tarafından büyütülmüş Sadık Deniz’i babası, dedesinin yanına götürür. Sadık Deniz’in köye neden götürüldüğü hakkında bir fikri yoktur. Her şey rayına girdi sanıldığında ise büyük bir dram onları beklemektedir. 2005 yapımı filmin IMDb puanı 8,3, türü ise; aile, dram. Oyuncu kadrosunda ise; Çetin Tekindor, Fikret Kuşkan ve Hümeyra bulunuyor.

7- Her Şey Çok Güzel Olacak

1998 yapımı filmin türü; komedi dram. IMDb puanı ise 8,1. Cem Yılmaz’ı beyazperdede gördüğümüz ilk yapımın konusunda, birbirinden çok farklı iki erkek kardeş, yıllardır konuşmazlar. Bir kavga esnasında denk gelen Nuri ve Altan kardeşler için büyük bir değişiklik olmuş ve tesadüfen sorunlarla karşılaşarak güneye doğru yola çıkmışlardır. Filmin oyuncu kadrosunda ise; Cem Yılmaz, Mazhar Alanson ve Ceyda Düvenci yer alıyor.

8- Dedemin İnsanları

Filmin konusunda 10 yaşında Ege’de yaşam süren bir Ozan vardır. Ozan’ın aile geçmişi, Yunanistan’a dayandığı için yaşadıkları semtte Ozan’a arkadaşları “gavur” diye seslenir. Kimlik çatışması yaşayan Ozan’ın dedesi Mehmet Bey, Ozan’a önemli konular anlatır. 2011 yapımı filmin IMDb puanı; 8,0. Türü ise; komedi, aile, dram. Oyuncu kadrosunda; Çetin Tekindor, Yiğit Özşener ve Gökçe Bahadır yer almakta.

9- Nefes: Vatan Sağolsun

2009 yapımı filmin türü; aksiyon, dram, gerilim. IMDb puanı ise, 8,0. Türkiye’nin Irak sınırına yakın bir ilçede görev yapan komando tugayında görevlendirilmiş, Karabal Tepesi’ndeki röle istasyonunu koruma görevi verilen yüzbaşını ve emrindeki 40 askerin psikolojik ve fizyolojik öyküsünü anlatır. Filmin oyuncu kadrosunda, Mete Horozoğlu, İlker Kızmaz ve Barış Bağcı bulunuyor.

10- G.O.R.A.

Filmin konusunda, Arif Kurnaz isimli bir adam halıcılık ve sahte sanat eserleri satarak illegal işler yapmaktadır. Arif yine işi için dükkanına gittiğinde değişik görünümlü müşteriler gelir ve onlarla akıl edemeyeceği bir yolculuğa çıkar. 2004 yapımı filmin oyuncularında, Cem Yılmaz, Ozan Güven ve Özge Özberk bulunuyor. Filmin IMDb puanı; 8,0 türü ise; macera, komedi, bilim kurgu.

Peki sizin Netflix Türk filmleri arasında en sevdikleriniz neler? Sizin bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz filmler varsa yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Netflix Hakkında Bilinmeyen 12 Gerçek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Ailecek İzleyebileceğiniz 10 Animasyon Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix’te İzleyebileceğiniz 10 Heyecanlı Savaş Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı